Studio wiip wzbogaci ofertę Viaplay Originals w Polsce

Studio wiip wzbogaci ofertę Viaplay Originals w Polsce

Viaplay Originals

NENT Group oraz niezależne studio wiip nawiązały współpracę na rynkach międzynarodowych

  • Wiele produkcji premium stworzonych przez studio wiip wzbogaci ofertę Viaplay Originals w krajach nordyckich i bałtyckich, a także w Polsce oraz Holandii
  • Pierwszym wspólnym projektem NENT Group i studia wiip będzie serial poruszający tematykę zmian klimatycznych ,,The Uninhabitable Earth’’ stworzony przez nagrodzonego Oscarem® i nagrodą Emmy®, Adama McKay’a (,,Sukcesja’’; ,,Big Short’’)
  • Studio wiip stworzyło takie hity jak ,,Mare z Easttown’’, wielokrotnie nagradzany serial ,,Dickinson’’ oraz ,,The White House Plumbers’’

Test Creative Sound Blaster JAM V2 – lekka konstrukcja, brzmienie i cena

Nordic Entertainment Group (NENT Group) nawiązała współpracę z niezależnym, amerykańskim studiem filmowym wiip. Będzie ona obejmowała wiele rynków i ma na celu wprowadzenie produkcji premium z szybko rozwijającego się portfolio studia wiip, na należącą do NENT Group platformę streamingową Viaplay. Produkcje, w których udział wezmą największe gwiazdy Hollywood, pojawią się w ofercie Viaplay Originals skierowanej do odbiorców w krajach nordyckich i bałtyckich, Polsce oraz Holandii. Pierwszą produkcją, którą obejmuje podpisana umowa, będzie seria poświęcona zmianom klimatycznym, zainspirowana książką autorstwa Davida Wallace-Wellsa ,,The Uninhabitable Earth’’ („Ziemia nie do życia”).

Premiera serialu zaplanowana jest na 2022 rok. ,,The Uninhabitable Earth’’ będzie składać się z serii opowieści obejmujących szeroki wachlarz możliwych scenariuszy dla świata, które związane są z szybko postępującym globalnym ociepleniem. Serial zostanie wyprodukowany przez Hyperobject Industries laureata Oscara® i nagrody Emmy® Adama McKay’a (,,Sukcesja’’, ,,Big Short’’) i Kevina Messick’a (,,Sukcesja’’), Paula Lee (,,Dickinson’’) i Marka Roybal’a (,,Mare z Easttown’’), Davida Kaplan’a (,,Coś za mną chodzi’’) i Andrea Roa (,,To przychodzi po zmroku’’). Konsultantem produkcji będzie David Wallace-Wells.

Filippa Wallestam, NENT Group Chief Content Officer: ,,Nawiązujemy najbardziej innowacyjne partnerstwa w branży streamingu, a umowa, którą podpisaliśmy ze studiem wiip po raz kolejny pokazuje, że współpracujemy z najlepszymi. Będziemy teraz mogli zapewnić odbiorcom Viaplay na wielu rynkach, jeszcze więcej światowej klasy produkcji Viaplay Originals. Koncentracja NENT Group na kwestiach zrównoważonego rozwoju, obejmująca zobowiązanie osiągniecia zero emisyjności nie później niż w 2023 roku, także sprawia, że ,,The Uninhabitable Earth’’ tworzony przez studio wiip, to dla nas idealny pierwszy wspólny projekt’’.

Matteo Perale, współzałożyciel studia wiip: ,,Jesteśmy zachwyceni, że widzowie Viaplay w regionie krajów nordyckich i bałtyckich, a także w Polsce i Holandii zobaczą nasze produkcje. NENT Group to silna marka, która prezentuje widzom filmy i seriale oparte o wspaniałe historie. Cieszymy się na tę współpracę’’.

IPLA – na smartfonie, tablecie, komputerze i Smart TV

Andreas Brosjo, pośredniczący w nawiązaniu współpracy: ,,Serwis streamingowy Viaplay stworzony przez NENT Group, jest idealnym miejscem dla nagradzanych produkcji studia wiip.’’

NENT Group nawiązała wiele długoterminowych partnerstw zarówno ze studiami amerykańskimi, jak i międzynarodowymi. Wraz z FilmNation Entertainment utworzyła również spółkę joint venture z siedzibą w Wielkiej Brytanii oraz zainwestowała w amerykańskie studio Picturestart. W 2021 roku Grupa NENT zaprezentuje widzom co najmniej 40 produkcji oryginalnych, każdego roku wyprodukuje także dwa duże filmy anglojęzyczne.

źródło: NENT Group

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: