O operacji Ghostwriter – Lee Foster

Operacja Ghostwriter – dyskredytacja NATO i włamanie na skrzynkę ministra Dworczyka

Ghostwriter with Lee Foster

W najnowszym odcinku #GeneralTalks – podcastu Instytutu Kościuszki, gościliśmy Lee Fostera, Dyrektora Informations Operations w FireEye. Podczas rozmowy omówiliśmy operację Ghostwriter – rosyjską kampanię dezinformacyjną wymierzoną w państwa takie jak: Polska, Litwa i Łotwa, których celem była m. in. dyskredytacja NATO.

W 4 odcinku Lee Foster potwierdził, że atak na skrzynkę ministra Dworczyka był działaniem w ramach operacji Ghostwriter. Wyraził też swoje zdanie na temat zachowania polskiego rządu oraz jego sposobu na zarządzanie tym kryzysem.

W najnowszym epizodzie rozmawialiśmy także o influence operations, w których hackerzy wykorzystują zdjęcia oraz podstawowe informacje o innych użytkownikach do tworzenia fałszywch kont na portalach społecznościowych za pomocą, których kreują oraz powielają fałszywe informacje.
Nasz gość wyjaśnił również jak bronić się przed atakami oraz to w jaki sposób najcześciej dochodzi do wycieków danych u osób zajmujących kluczowe stanowiska polityczne lub będących częścia wielkich korporacji.

Głównym celem cyklu poświęconemu dezinformacji oraz cyberbezpieczeństwu jest edukacja i podnoszenie świadomości w obrębie problemu dotyczącego skoordynowanych działań informacyjnych i technik manipulacyjnych stosowanych w internecie.

Kliknij przycisk poniżej i zanurz się w świecie dezinformacji i propagandy.

EP 04 Ghostwriter with Lee Foster

Podcast dostępny również na platformach Spotify, Buzzsprout, Deezer.

źródło: Instytut Kościuszki

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: