Plus 5G – 1 Gb/s w Piotrkowie Trybunalskim

Plus 5G – 1 Gb/s w Piotrkowie Trybunalskim

Plus 5G

Rekord Polski w szybkości komercyjnej sieci 5G w Polsce – 1 Gb/s w Piotrkowie Trybunalskim

Plus w centrum Piotrkowa Trybunalskiego, jako pierwszy operator w kraju przekroczył szybkość 1 Gb/s w sieci 5G w warunkach komercyjnych. Rekordowy wynik został osiągnięty dzięki agregacji 5G z LTE.

Test realme narzo 30 5G – niedrogi, a jednocześnie nowoczesny

Najszybszy mobilny internet w Polsce przyspiesza

Plus rozwija możliwości najszybszego 5G w Polsce w oparciu o posiadane zasoby i technologie. W Piotrkowie Trybunalskim sieć 5G Plusa w technologii 2600 MHz TDD została dodatkowo poszerzona o częstotliwości 1800 MHz i 2100 MHz. Dzięki agregacji częstotliwości, w trakcie kilku pomiarów w optymalnych warunkach radiowych, została przekroczona szybkość 1 Gb/s w sieci komercyjnej.

Cały czas rozwijamy nasze 5G. Nie tylko w zakresie pokrycia kraju, ale również parametrów technicznych. Osiągane obecnie szybkości transferu sprawiają, że będzie ono jeszcze lepiej służyło mieszkańcom Polski, którzy mogą korzystać z najlepszego internetu, kiedy i gdzie chcą oraz na wybranym przez siebie urządzeniu” – powiedział Jacek Felczykowski, Członek Zarządu Cyfrowego Polsatu i Polkomtelu, operatora sieci Plus.

Dzięki pomyślnemu wdrożeniu rozwiązań umożliwiających agregację nośnych mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego mogą już teraz cieszyć się najszybszym transferem danych w sieci 5G Plusa, który w tym mieście może znacznie przekraczać 600 Mb/s w przypadku pobierania danych. Obecnie zasięg 5G w Plusie obejmuje ok. 80% powierzchni Piotrkowa.

Test Sony Xperia 10 III – wodoodporny telefon z pojemną baterią

1 Gb/s już nie tylko w laboratorium

Zastosowane rozwiązanie wykorzystuje sieć 5G Plusa 2600 MHz TDD opartą o architekturę non-stand alone w agregacji z LTE na pasmach 1800 MHz i 2100 MHz, o łącznej szerokości w przypadku transmisji do abonenta (downlink) odpowiednio: 40 MHz dla 5G i 20 MHz + 10 MHz dla 4G. Nowa technologia przekłada się na realne wzrosty szybkości w komercyjnej sieci 5G w tym mieście.

Wysokie wyniki uzyskiwane podczas pomiarów były powtarzalne. Prace związane ze zwiększeniem szybkości sieci 5G z wykorzystaniem opisanego rozwiązania będą kontynuowane w innych miejscowościach w Polsce. Na liście urządzeń dostępnych w portfolio operatora umożliwiających agregację 5G i LTE w sieci Plus znajdują się: router Huawei 5G CPE Pro 2 oraz smartfony: Samsung Galaxy S21 5G, Samsung Galaxy S21 Ultra 5G oraz Samsung Galaxy S21+ 5G.

W sumie w Plusie dostępnych jest już kilkadziesiąt smartfonów i routerów obsługujących sieć 5G w technologii 2600 MHz TDD.

 

One thought on “Plus 5G – 1 Gb/s w Piotrkowie Trybunalskim

  • 10 sierpnia 2021 o 15:49
    Permalink

    Nieźle. 5G w Plusie zawsze było wielokrotnie szybsze niż w innych sieciach ale to naprawdę mega speed

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: