Xiaomi – standardy i certyfikaty

Xiaomi – standardy i certyfikaty

]Xiaomi informuje o uzyskaniu przez firmę europejskich certyfikatów cyberbezpieczeństwa BSI dla dwóch produktów: urządzenia Mi 360° Home Security Camera oraz aplikacji mobilnej Xiaomi Home.

 

Mi 360° Home Security Camera i aplikacja Xiaomi Home
Mi 360° Home Security Camera i aplikacja Xiaomi Home

Mi 360° Home Security Camera i aplikacja Xiaomi Home zdobywają brytyjski certyfikat cyberbezpieczeństwa BSI Kitemark.

Test POCO F3 – mocny zawodnik za rozsądną cenę

Xiaomi ogłosiło dzisiaj, że kamera Mi 360° uzyskała certyfikat Kitemark™ dla urządzeń IoT. Certyfikat wystawiła firma British Standard Institution (BSI), zajmująca się tworzeniem i legalizacją standardów w biznesie. Dodatkowo, aplikacja Xiaomi Home uzyskała certyfikat Kitemark™ dla bezpiecznych aplikacji.

Uzyskanie certyfikatów Kitemark™ oznacza, że produkty Xiaomi są zgodne z najlepszymi praktykami bezpieczeństwa, w tym ze standardem EN303645 wydanym przez Europejski Instytut Norm Telekomunikacyjnych (ETSI). Standard określa m.in. sposoby szyfrowania, metody autoryzacji czy kontroli dostępu.

Test Xiaomi Mi 11i – telefon, na którym można polegać

Frank Zhang, dyrektor zarządzający chińskiego oddziału BSI skomentował: „Cieszymy się, że Xiaomi uzyskało certyfikaty Kitemark™ dla kamery Mi 360° i aplikacji Xiaomi Home. Xiaomi włożyło wiele wysiłku, aby wprowadzić międzynarodowe standardy bezpieczeństwa do swoich produktów i zbudować zaufanie konsumentów. BSI z niecierpliwością czeka na współpracę z Xiaomi w przyszłości i wzmocnienie rozwoju ekosystemu IoT

Standardy i certyfikaty

Standardy i certyfikaty

Kitemark jest znakiem towarowym jakości produktów i usług, który jest własnością i jest obsługiwany przez BSI. Uzyskanie certyfikatu oznacza testy techniczne i audyty bezpieczeństwa dla systemów IoT w oparciu o europejski standard ETSI/EN303645. Dla konsumenta certyfikat oznacza, że jego dane i bezpieczeństwo są chronione według najlepszych znanych praktyk cyberbezpieczeństwa.

Test Mi Watch Lite vs Mi Band 5

Xiaomi jest właścicielem znanej na świecie konsumenckiej platformy AIoT z ponad 351 milionami podłączonych urządzeń i 49 milionami użytkowników*. Xiaomi zawsze traktuje bezpieczeństwo i prywatność danych użytkowników jako swój najwyższy priorytet. Dlatego Xiaomi ustanowiło kompleksowe ramy zarządzania i technologii chroniące bezpieczeństwo danych. Platforma Mi AIoT firmy Xiaomi uzyskała certyfikat zarówno ISO/IEC 2700 Information Security Management Standard, jak i ISO/IEC 27701 Privacy Information Management System wydany przez BSI. Xiaomi opublikowało białą księgę Cyber Security Baseline for Consumer Internet of Things Devices oraz Xiaomi IoT Privacy**, przedstawiając w kompleksowy sposób politykę i praktyki firmy w zakresie bezpieczeństwa i prywatności.

Cui Baoqiu, wiceprezes Xiaomi i przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Prywatności Xiaomi, powiedział: „Mi 360° Home Security Camera i aplikacja Xiaomi Home są dobrymi przykładami tego, jak w praktyce wdrażamy ramy bezpieczeństwa i prywatności. W oparciu o zaawansowane testy bezpieczeństwa przeprowadzone przez BSI Lab, jak również audyty bezpieczeństwa, zweryfikowano, że testowane produkty zostały opracowane zgodnie z najsurowszymi zasadami bezpieczeństwa i prywatności. Ponownie potwierdzamy, że ochrona danych i prywatności użytkowników zawsze była naszym priorytetem, a zobowiązanie to dotyczy wszystkich rynków, na których działamy.”

 

_________________———————————- 

* Stan na 31 marca 2021 r., z wyłączeniem smartfonów i laptopów.

** Xiaomi Cyber Security Baseline for Consumer Internet of Things oraz Xiaomi IoT Privacy White Paper można pobrać na stronie https://trust.mi.com/.

 

 

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: