Instagram – ważne dla użytkowników

Instagram – ważne dla użytkowników – dodatkowe funkcje chroniące przed nadużyciami

Instagram

Instagram nieustannie pracuje nad zwiększeniem bezpieczeństwa swoich użytkowników. Dlatego, w oparciu o opinie ekspertów oraz głosy płynące od społeczności, opracował nowe funkcje i narzędzia, które mają zapewnić użytkownikom większą kontrolę i chronić ich przed nadużyciami.

Recenzja PortraitPro 21 – łatwa edycja portretów

Do nowych funkcji należą:

  • Ograniczenie liczby niechcianych wiadomości prywatnych i komentarzy, które pozwoli uchronić osoby narażone na otrzymywanie tego typu komunikatów. Nowa funkcja, którą można uruchomić w prosty sposób i w dowolnym momencie w ustawieniach prywatności, automatycznie ukryje komentarze oraz prośby o wysłanie prywatnych wiadomości od osób, które nie należą do grona obserwujących danego konta lub które obserwują je od niedawna. Jest to odpowiedź na zgłoszenia pochodzące od twórców i osób publicznych, którzy otrzymują obraźliwe komentarze i wiadomości prywatne od nieznanych osób.
  • Ostrzeżenia, które mają skutecznie zniechęcać do publikowania obraźliwych treści. Od teraz ostrzegające komunikaty będą pokazywały się jeszcze przed publikacją pierwszego, potencjalnie napastliwego komentarza lub wiadomości.
    Automatyczne filtrowanie obraźliwych słów, sformułowań i emoji do ukrytego folderu. W ten sposób automatycznie filtrowane są także prośby o wysłanie wiadomości prywatnych zawierające obraźliwe treści lub spam. Instagram sukcesywnie rozszerza listę potencjalnie obraźliwych słów, hashtagów i emoji, które są automatycznie filtrowane w komentarzach.

Więcej informacji na temat nowych funkcji w ustawieniach prywatności na Instagramie znajdą Państwo tutaj.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: