PGE odłączy prąd – chciałam zapłacić!

PGE odłączy prąd za niezapłacenie 3,46 zł? CyberRescue ostrzega!

Po raz kolejny informujemy o oszustwie, w którym wykorzystywany jest wizerunek Polskiej Grupy Energetycznej. Nie daj się nabrać. Możesz stracić wszystkie swoje oszczędności!

Recenzja Sennheiser HD 660S – po prostu chce się je używać

Ten rodzaj zagrożenia pojawia się co jakiś czas. Oszuści rozsyłają wiadomości SMS, które informują o odłączeniu prądu elektrycznego. Aby do tego nie doszło, należy uregulować płatność w wysokości 3,46 zł. W SMSie znajduje się link, prowadzący do fałszywej bramki płatności. Podając swoje dane do karty płatniczej, przekazujesz je przestępcom! W ten sposób możesz stracić wszystkie oszczędności z konta.

PGE odłączy prąd

Chciałam zapłacić!

Taką wiadomość otrzymała również Agata. Kobieta pracuje zdalnie, przestraszyła się, że odłączą jej prąd, dlatego chciała jak najszybciej uregulować płatność.

Suma podana w wiadomości nie była zbyt duża. Pomyślałam, że ostatnim razem przelałam PGE za małą sumę – tłumaczy kobieta.

Na całe szczęście jej mąż Bartek odezwał się do CyberRescue, aby upewnić się czy nie jest to oszustwo. – Otrzymując takie wiadomości, zawsze zachowajmy ostrożność i zastanówmy się, czy dana firma na pewno chciałaby od nas podania danych do karty płatniczej – tłumaczy Dominika Szewczyk z CyberRescue.

Samsung Galaxy Z Fold3, Galaxy Z Flip3, Watch 4 oraz Buds 2 – nasze pierwsze wrażenia

Zachowaj czujność!

– Takie oszustwa będą powracać cały czas. Przede wszystkim otrzymując takie podejrzane wiadomości, należy sprawdzić czy nasze dane osobowe nie brały udziału w wycieku do sieci – mówi Dominika Szewczyk z CyberRescue.

Zapamiętaj, że gdy otrzymujesz wiadomość e-maila z linkiem, nie klikaj w nie odruchowo. Zazwyczaj skłaniają one odbiorcę do szybkiego działania. W ten sposób możesz bardzo łatwo stracić wszystkie oszczędności z konta. Jeżeli chcesz sprawdzić, czy faktycznie dana firma wysłała daną wiadomość, zadzwoń na infolinię i upewnij się, jak możesz bezpiecznie wykonać płatność.

źródło; CyberRescue

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: