Małopolskie Partnerem CybersSEC CEE Regions Cities 2021

Województwo Małopolskie Partnerem Głównym Instytucjonalnym CybersSEC CEE Regions Cities, 1-3 września 2021 r. w Krynicy-Zdroju.

CybersSEC CEE Regions Cities

Cyberbezpieczeństwo i odporność cyfrowa Europy zależy w dużym stopniu od zaangażowania jej regionów i miast, a także od realnego partnerstwa publiczno-prywatnego. Od początku pandemii COVID-19 gwałtowanie rośnie liczba i skala cyberataków, co jest przedmiotem politycznej troski nie tylko w Polsce, ale także na forum Unii Europejskiej, czy NATO. To właśnie od współpracy, zdaniem organizatora wydarzenia, którym jest Instytut Kościuszki, należy rozpocząć transformację cyfrową opartą na bezpieczeństwie i wartościach. Dlatego też hasło przewodnie wydarzenia brzmi „W KIERUNKU CYFROWEGO ŚWIATA OPARTEGO NA WARTOŚCIACH”, a jego celem jest nakierowanie dyskusji na temat wartości związanych z nowymi technologiami i odpowiedzialnością w cyfrowej rzeczywistości.

Recenzja Sennheiser HD 660S – po prostu chce się je używać

W ramach CYBERSEC CEE: Regions & Cities w ciągu trzech dni przedstawione i omówione zostaną cztery ścieżki tematyczne: Cyfrowa Przestrzeń, Cyfrowe Trójmorze, Cyberbezpieczeństwo Administracji Samorządowej i Krynica goes Digital, część poświęcona bieżącym tematom z zakresu gospodarki, energetyki i klimatu, obronności czy nowoczesnego prawa.

 Województwo Małopolskie Partnerem Głównym Instytucjonalnym 

„Współpraca Forum CYBERSEC z administracją samorządowa stała się już częścią tradycji, tym bardziej, że to właśnie samorządy coraz poważniej narażone są na zagrożenia związane z cyberbezpieczeństwem” – komentuje Izabela Albrycht, Przewodnicząca Komitetu Programowego Forum CYBERSEC. „Cieszymy się, że w tym roku Województwo Małopolskie przyłączyło się do 14-tej już edycji CYBERSEC i weźmie aktywny udział w tej ważnej dyskusji” – dodaje.

Województwo Małopolskie zaprezentuje swoje doświadczenia związane z wyzwaniami budowania systemu cyberbezpieczeństwa, a także potencjał regionu w obszarze ICT (technologie informacyjno-komunikacyjne). W Małopolsce inwestują dziesiątki zagranicznych i krajowych firm z branży nowych technologii, a w Krakowie swoją siedzibę ma Polski Klaster Cyberbezpieczeństwa CyberMadeInPoland zrzeszający przeszło 45 polskich firm z sektora usług i produktów dla bezpieczeństwa sieci i systemów teleinformatycznych, a także CYBERSEC HUB zaklasyfikowany przez Komisję Europejską jako jeden z Cyfrowych Centrów Innowacji (Digital Innovation Hub).

Test Poly Sync 20 – zestaw głośnomówiący do audiokonferencji

Podczas spotkania Marszałka Województwa Małopolskiego – Witolda Kozłowskiego z Radą Naukową, rektorzy i przedstawiciele 14 uczelni wyższych z Małopolski pozytywnie zaopiniowali nowy format i program jesiennego wydarzenia w Krynicy-Zdrój organizowanego przez Instytut Kościuszki.

„CYBERSEC to przestrzeń do stworzenia prężnie rozwijającej się międzynarodowej społeczności, skupionej na cyberbezpieczeństwie i partnerstwie pomiędzy sektorem publicznym, a prywatnym” – mówi Marszałek Województwa Małopolskiego, Witold Kozłowski.

Technologie kosmiczne, transformacja energetyczna, to wszystko tematy, które są także bardzo bliskie samorządom, a co za tym idzie, także i nam. Nowe technologie, ich komercjalizacja, cyfryzacja procesów i usług, nowoczesna gospodarka oparta o potencjał naukowy, to ważne i potrzebne tematy dyskusji, w których nie tylko możemy, ale musimy wziąć udział jako aktywny na tych polach samorząd” – dodaje.

źródło: Instytut Kościuszki

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: