Próżniowe pakowanie – jak wybrać najlepszą zgrzewarkę?

Próżniowe pakowanie – jak wybrać najlepszą zgrzewarkę?

Próżniowe pakowanie
FoodSaver

Każdemu z nas zdarza się czasem znaleźć na dnie lodówki przeterminowany jogurt, kilka plastrów wędliny, która powoli zmienia kolor, czy zwiędnięte warzywa. Sposobem na przedłużenie terminu przydatności do spożycia produktów spożywczych jest pakowanie próżniowe. Jaką zgrzewarkę wybrać i czym się kierować przy wyborze? Rożne modele urządzeń, dopasowane do potrzeb użytkowników ma w swojej ofercie marka FoodSaver. 

Pakując jedzenie próżniowo redukujemy ilość wyrzucanej żywności, poprzez znaczące i wydłużenie jej terminu przydatności do spożycia. O ile w tradycyjnej zamrażarce mięso np. kurczak może pozostawać przez 6 miesięcy, to pakowane próżniowo możemy przechowywać od 2 do 3 lat. Do listy zalet tego rodzaju pakowania produktów spożywczych możemy jeszcze dopisać tę, że zawsze mamy pod ręką małe porcje serów, mięsa czy warzyw na okoliczność wizyty niespodziewanych gości. Pamiętajmy też, że pakowanie próżniowe jest procesem odwracalnym, co pozwala na ponowne ugotowanie czy włożenie do lodówki.

Test Lexmark MB2236i – wielofunkcyjne urządzenie laserowe

Pionierem i liderem w tej kategorii jest marka FoodSaver. Jej produkty pozwalają na 5 razy dłuższe utrzymanie żywności w optymalnym stanie, przy zachowaniu pełni aromatów i składników odżywczych. Warzywa, owoce czy produkty mięsne zachowają swój intensywny kolor, świeżość i przede wszystkim smak. System FoodSaver został zaprojektowany w taki sposób, by usunąć powietrze ze specjalnie zaprojektowanych worków, pojemników i folii tak, by żywność zamknięta była w próżni. Wszystkie zgrzewarki FoodSaver mają łatwy mechanizm zamykania, są wyprodukowane z nowoczesnych materiałów, redukujących ślady palców, pakują próżniowo i zgrzewają, mają kontrolki postępu pracy oraz wyjmowane tacki ociekowe.

Szeroki wybór modeli daje możliwość dobrania produktu do własnych potrzeb. Czym się zatem kierować przy wyborze urządzenia do próżniowego pakowania? Na co, oprócz ceny, należy zwrócić uwagę? Warto przede wszystkim zastanowić się, ile możemy przeznaczyć miejsca w kuchni na zgrzewarkę. Jeśli musimy się ograniczać najlepiej wybrać model dający możliwość przechowywania w pionie. Niektóre wersje mają wbudowany schowek na rolkę i gilotynę. Część z nich ma funkcję pakowania produktów wilgotnych oraz suchych. W ofercie FoodSaver istnieją też zgrzewarki, które posiadają tryb do marynowania, oraz podwyższony kąt zgrzewania, przydatny w przypadku produktów płynnych. Dwa spośród wszystkich modeli FoodSaver mają dodatkowo umieszczoną na topie urządzenia gilotynę, która umożliwia szybkie tworzenie torebek.

Test Vidlok Business Webcam 91 – sprawdza się podczas telekonferencji

Do każdego urządzenia można dobrać akcesoria takie jak pojemniki, worki i folie, które umożliwią przechowywanie różnego rodzaju żywności bez dostępu powietrza.

źródło: FoodSaver

6 komentarzy do “Próżniowe pakowanie – jak wybrać najlepszą zgrzewarkę?

 • 9 września 2022 o 15:53
  Bezpośredni odnośnik

  Pakujemy w zgrzewarki praktycznie wszystko. Foodsaver – 1 klasa zgrzewarek ! Bardzo przydatne w domu polecam 100%

  Odpowiedz
 • 12 sierpnia 2022 o 11:26
  Bezpośredni odnośnik

  Jeżeli zgrzewarki to tylko z firmy FoodSaver, posiadamy urządzenie za 400 zł i działa rewelacyjnie już 2 rok. Warto dopłacić do porządnego sprzętu

  Odpowiedz
 • 10 lipca 2022 o 17:00
  Bezpośredni odnośnik

  Bardzo fajna zgrzewarka, prosta instrukcja, na potrzeby gospodarstwa domowego idealna

  Odpowiedz
 • 10 czerwca 2022 o 13:44
  Bezpośredni odnośnik

  My kupiliśmy zgrzewarkę FoodSaver VS1190X jak na razie zgrzewarka się sprawdza. prosta w obsłudze w tej cenie bardzo dobre wykonanie, polecamy każdemu

  Odpowiedz
 • 6 czerwca 2022 o 09:21
  Bezpośredni odnośnik

  Ja mam Food Savera FFS017X. Pakujemy też ugotowane potrawy np. pierogi, bigos, krokiety, gołąbki. Jakieś warzywa i całą resztę. Zgrzewarka spisuje się świetnie. Kanapki do pracy czy w podróż zachowują swoją konstrukcję i świeżość na długi czas ;). Polecam!

  Odpowiedz
  • 7 grudnia 2022 o 21:10
   Bezpośredni odnośnik

   Też mamy zgrzewarki foodsaver w swoim mieszkaniu i działają bardzo dobrze, kupiliśmy model za 300 zł i już około 3 lata mija i wszystko fajnie działa

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: