Garmin vívosmart 4 – w badaniach poziomu stresu

Garmin vívosmart 4 – Sportowe monitory aktywności pomagają naukowcom w badaniach poziomu stresu

Garmin vívosmart 4
Garmin vívosmart 4

Naukowcy z niemieckiego Uniwersytetu w Trewirze wykorzystali w swoich badaniach monitory aktywności Garmin vívosmart 4, by ocenić, czy cyfrowy pomiar stresu ma szansę pomóc w badaniach nad zdrowiem psychicznym i przy podejmowaniu decyzji dotyczących ewentualnego leczenia pacjentów.

 Test X-FIT Smartband MT860KR – wielofunkcyjny zegarek dla aktywnych fizycznie

W przypadku 7 pacjentów przechodzących terapię poznawczo-behawioralną poziom stresu był monitorowany w sposób ciągły przez okres dwóch tygodni. Uzyskane w ten sposób dane zostały zestawione z zaobserwowanymi zrachowaniami i doświadczeniami pacjentów. Chociaż potrzebne są jeszcze dodatkowe badania, naukowcy oceniają, że tego typu cyfrowe fenotypowanie może pomóc terapeutom w ocenie zdrowia pacjentów, a także odpowiednio dostosować strategię postępowania. Naukowcy zasugerowali również, że monitorowanie innych danych gromadzonych przez urządzenia np. jakości i długości snu czy czasu i intensywności aktywności, też może być pomocne przy ocenie postępów leczenia.

„Wyniki badania pokazują, że długofalowe i intensywne oceny, wzbogacone o cyfrowo mierzony poziom stresu mogą pomóc w ocenie efektów terapii. Cyfrowe fenotypowanie jest jeszcze w fazie początkowej, ale badania te jasno pokazują, że monitorowanie pacjentów w czasie rzeczywistym za pomocą urządzeń takich jak te, zaprojektowane przez firmę Garmin, może być bardzo pomocne także w samodzielnej ocenie stanu zdrowia. To natomiast będzie miało realny wpływ na postępy w leczeniu pacjentów. Odkrycia te są niezwykle istotne z punktu widzenia psychoterapeutów, pacjentów, a także naukowców.” – mówi Miriam I. Hehlmann, prowadząca badanie.

Test Maxcom FW42 Gold – smartwatch stworzony z myślą o kobietach

Urządzenie vívosmart 4 zostało wybrane do badań na Uniwersytecie w Trewirze ze względu na funkcje śledzenia zdrowia i kondycji fizycznej, wodoodporność, a także krótki czas ładowania. Oprócz rejestrowania stopniowych i nagłych zmian w poziomie stresu, monitory aktywności firmy Garmin gromadzą także dane na temat tętna, liczby kroków, minut intensywnej aktywności, spalonych kalorii oraz długości i jakości snu.

Więcej informacji o urządzeniu znaleźć można na stronie: garmin.com

 

*Smartwatche firmy Garmin nie są przeznaczone do monitorowania lub diagnozowania chorób ani żadnych stanów chorobowych. Więcej informacji na temat badań z wykorzystaniem urządzeń firmy Garmin można znaleźć tutaj.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: