W UE brakuje około 600 tys. programistów

W UE brakuje około 600 tys. programistów

brakuje programistów

Według Komisji Europejskiej, która przygotowała raport DESI 2020, Polska – podobnie jak inne kraje UE, cierpi z powodu niedoboru kadr w branży IT. Z uwagi na ogromne zapotrzebowanie pracowników, firmy technologiczne same podejmują wyzwanie jakim jest szkolenie przyszłych programistów.

Tanie telefony z 5G – porównanie

Jak donosi raport DESI 2020 w całej Unii Europejskiej brakuje około 600 tys. programistów. 
Choć specjaliści IT stanowią zaledwie 3 proc. wszystkich pracowników w Polsce, to możemy mówić o brakach w zatrudnieniu na poziomie 50 tysięcy specjalistów – mówi Jacek DrabikPrezes Zarządu Motorola SolutionsZapotrzebowanie rynku jest ogromne, dlatego w Motorola Solutions w ramach Akademii Programowania umożliwiamy osobom – zainteresowanym pracą w sektorze IT- bezpłatne szkolenia, dzięki którym kandydaci mają możliwość zdobycia lub pogłębienie specjalistycznych umiejętności pozwalających na zatrudnienie w naszej firmie – dodaje Jacek Drabik.
Sektory naszej gospodarki związane z nowymi technologiami, pomimo pandemii, rozwijają się bardzo dynamicznie. W 2020 roku, aż 14 spółek z Polski znalazło się w rankingu Financial Times wskazującym 1000 najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie. Czynnikiem, który może spowolnić ten rozwój jest brak wyspecjalizowanych pracowników.
W Motorola Solutions zwracamy uwagę na jeszcze jeden istotny czynnik, iż na stanowiskach związanych z IT w Polsce, zaledwie 0,9 proc. zatrudnionych to kobiety – komentuje Jacek Drabik. Zależy nam, by jak najwięcej pań pojawiło się w branży – dodaje. Choć kobiet w IT przybywa, nadal zbyt mało pań decyduje się na karierę w tej branży.
Akademia Motorola Solutions to zaproszenie do świata technologii dla wszystkich, którzy chcą zmienić ścieżkę kariery i rozpocząć pracę w zawodzie będącym jednym z najpewniejszych w dobie pandemii – mówi Leszek Doniec, manager w Motorola Solutions.
Akademia to najszybszy sposób na zostanie programistą, a wszystkie dotychczasowe absolwentki i absolwenci, którzy uzyskali zatrudnienie w naszej firmie, zgodnie twierdzą, że zdobyta wiedza pozwala im pracować efektywnie i przynosi ogromną satysfakcję – dodaje. Akademia będzie trwać przez 4 kolejne weekendy, zaczynając od 11 września. W trakcie szkolenia uczestnicy zdobędą wiedzę o Java, GIT, JUnit i bazach danych w zakresie, jaki będzie im potrzebny po podjęciu pracy.

Akademia Motorola Solutions. Grafika.png
Zgłoszenia do weekendowej Akademii Motorola Solutions przyjmowane są do 26 sierpnia. Dodatkowe pytania na temat przebiegu procesu rekrutacyjnego oraz Akademii można wysyłać na mail aplikuj@motorolasolutions.com. Do 7 września wszystkie osoby, które aplikowały zostaną poinformowane o statusie aplikacji.
Przebieg procesu rekrutacyjnego:
1. Aplikacja poprzez link: Akademia Programowania Java (myworkdayjobs.com)
2. Ankieta od Motorola Solutions
3. Test sprawdzający znajomość Javy
4. Do 07.09 – feedback
5. 11.09-02.10 przebieg Akademii
6. Pomiędzy 4 a 12.10 – spotkanie rekrutacyjne w Motorola Solutions dla Uczestników Akademii.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: