Xiaomi EV zbuduje inteligentne auta elektryczne

Xiaomi EV zbuduje inteligentne auta elektryczne

Xiaomi EV Company Limited

Poznajcie Xiaomi EV Company Limited. Nowa spółka zajmie się produkcją aut elektrycznych od Xiaomi

 Zarząd Xiaomi zainwestował 10 miliardów RMB i oficjalnie uruchomił nową spółkę, która będzie miała za zadanie podbić rynek motoryzacyjny. To krok milowy w rozwoju firmy

Xiaomi zakończyła proces rejestracji spółki z kapitałem wysokości 10 miliardów RMB. Lei Jun, założyciel, prezes i dyrektor generalny Xiaomi, został prawnym przedstawicielem Xiaomi EV Company Limited. Jest to niezwykle istotny moment w historii firmy – w kluczową fazę rozwoju wszedł wyczekiwany projekt produkcji inteligentnych pojazdów elektrycznych (EV).

Reklamy

Test Xiaomi Mi 11 Ultra – polubisz fotografię i filmowanie w smartfonach

Pod koniec marca 2021 roku Lei Jun, założyciel Xiaomi, ogłosił plany rozszerzenia działalności firmy o segment pojazdów elektrycznych (EV). Xiaomi zobowiązało się do zainwestowania szacunkowo 10 miliardów dolarów w ciągu najbliższych 10 lat, z początkową inwestycją w wysokości 10 miliardów RMB. Lei Jun zapowiedział, że będzie to jeden z najważniejszych kierunków rozwoju firmy.

Odkąd firma ogłosiła rozpoczęcie działalności w branży EV, w Xiaomi pokładano nadzieje na ożywienie przemysłu motoryzacyjnego. Od 28 lipca Lei Jun prowadził w serwisie Weibo rekrutację talentów do działu sterowania autonomicznego nowej spółki. Wang Xiang, partner i prezes Xiaomi, podczas spotkania dotyczącego dochodów firmy w II kwartale 2021 roku zdradził, że Xiaomi otrzymało ponad 20 000 CV. Ostatecznie, po szczegółowym procesie rekrutacji, utworzono zespół liczący około 300 specjalistów. Ponieważ zespół nadal szybko się rozwija, należy oczekiwać, że rekrutacje będą jeszcze trwać.

W ciągu pięciu miesięcy od ogłoszenia inicjatywy Xiaomi EV do oficjalnej rejestracji firmy, zespół Xiaomi EV przeprowadził wiele badań wśród użytkowników aut elektrycznych i prześwietlał możliwości w zakresie łańcuchów dostaw w branży automotive. Przeprowadzono ponad 2000 badań ankietowych i wizyt w ponad 10 firmach partnerskich, jednocześnie kontynuując prace nad produktem i zespołem.

Test Xiaomi Redmi Note 10 5G – sieć 5G dla każdego

Ponadto 25 sierpnia Xiaomi ogłosiło przejęcie firmy Deepmotion Tech zajmującej się technologią jazdy autonomicznej. To pokazuje, że firma zaczęła skupiać się na budowaniu technologii i zespołu związanych z motoryzacją. Obecnie w Xiaomi pracuje 16000 inżynierów, a wydatki na badania i rozwój w 2020 roku wyniosły prawie 10 miliardów RMB. Przewaga technologiczna Xiaomi w zakresie sztucznej inteligencji, nowych materiałów i innych dziedzin będzie silnym wsparciem dla branży motoryzacyjnej.

W międzyczasie Xiaomi odnotowało rekordowy przychód i wzrost zysku za II kwartał 2021 roku. W drugim kwartale 2021 r. całkowite przychody Xiaomi wyniosły 87,8 mld RMB, co oznacza wzrost o 64% w ujęciu rocznym. Skorygowany zysk netto w tym okresie to 6,3 mld RMB, co oznacza wzrost o 87,4% w ujęciu rocznym. Zarówno całkowite przychody, jak i skorygowany zysk netto osiągnęły w tym kwartale rekordowy poziom. Dodatkowo, firma Xiaomi EV zakończyła budowanie zespołu, inwestując w kluczową technologię autonomicznej jazdy. Po 5 miesiącach przygotowań można stwierdzić, że Xiaomi jest jak nigdy dotąd gotowe do rozpoczęcia nowej podróży i spełnienia oczekiwań w segmencie inteligentnych aut elektrycznych.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter
[mc4wp_form id="314"]