vivo Imaging Chip V1 – w smartfonach do nagrywania wideo

vivo Imaging Chip V1 – układ obrazowania

vivo Imaging Chip V1
Hu Baishan, wiceprezes wykonawczy i dyrektor operacyjny vivo

Firma vivo zaprezentowała swój nowy, samodzielnie zaprojektowany Imaging Chip V1 podczas konferencji prasowej, która odbyła się w zeszłym tygodniu w Shenzhen w Chinach. W trakcie wydarzenia firma vivo przedstawiła układ obrazowania V1 i opowiedziała o swoich czterech długoterminowych kierunkach strategicznych.

Test Vivo V21 5G ze świetną kamerą do selfie

V1 to w pełni dostosowany do potrzeb klienta układ scalony przeznaczony do zastosowań związanych z obrazowaniem i wideo o najwyższej jakości wizualnej, będący kamieniem milowym w niezależnych pracach badawczo-rozwojowych i projektowaniu chipów. Zgodnie z projektem systemu obrazowania firmy vivo, układ V1 może lepiej spełniać potrzeby użytkowników dzięki optymalizacji możliwych zastosowań smartfonów, na przykład wyglądu interfejsu wizjera czy nagrywania wideo„, powiedział Hu Baishan, wiceprezes wykonawczy i dyrektor operacyjny vivo.

Nad układem obrazowania V1 pracowało przez 24 miesiące ponad 300 pracowników działu badań i rozwoju oraz ekspertów z laboratorium obrazowania vivo. Patrząc w przyszłość, strategia vivo w zakresie wprowadzania innowacyjnych technologii przetwarzania obrazu (IP) na poziomie chipów będzie się koncentrować wokół czterech kierunków rozwoju: systemu obrazu, systemu operacyjnego, wzornictwa przemysłowego i wydajności.

Zdaniem Hu Baishan, vivo rozważy opracowywanie układów scalonych z partnerami tylko wtedy, gdy na rynku zabraknie dostaw, które odpowiadałyby potrzebom produktowym i technicznym vivo, przy jednoczesnym wzroście popytu na w pełni dostosowane układy scalone wpisujące się w długoterminowe kierunki rozwoju vivo. Na razie firma skoncentruje swoje wysiłki na symulowaniu znanych potrzeb konsumentów poprzez projektowanie IP i opracowywanie innowacyjnych algorytmów przetwarzania obrazu, bez angażowania się w produkcję chipów.

Oprócz podnoszenia walorów estetycznych i efektów obrazowania w produktach vivo, Imaging Chip V1 ma również na celu dostarczenie użytkownikom niezrównanych wrażeń i emocji za pomocą ekspresji wizualnej. Firma vivo jest mocno zaangażowana w długoterminowe inwestycje w cztery strategiczne obszary, aby stworzyć wiodące w branży technologie i innowacje, które zadowolą nawet najbardziej wymagających użytkowników smartfonów klasy premium” – dodał Hu Baishan.

Już w 2019 roku vivo rozpoczęło łączenie innowacji w projektowaniu i zorientowanych na użytkownika ze zmieniającymi się wymaganiami konsumentów. Od tego czasu vivo rekrutuje talenty z całego świata, aby realizować swoją strategię rozwoju.

Test vivo X60 Pro 5G – zdjęcie nabierze profesjonalnego charakteru

System przetwarzania obrazu jest częścią strategicznych obszarów firmy. Od ponad pięciu lat vivo intensywnie inwestuje w tę dziedzinę, wprowadzając przy tym wiele przełomowych w branży rozwiązań, takich jak technologia stabilizacji gimbalem i Selfie Spotlight. W grudniu 2020 roku firmy vivo i ZEISS ogłosiły długoterminowe partnerstwo strategiczne w zakresie innowacji w obrazowaniu mobilnym. Obie firmy łączy ambicja przewidywania i spełniania oczekiwań najbardziej wymagających konsumentów, a także chęć przekraczania granic mobilnego obrazowania poprzez wspólne badania i rozwój w vivo ZEISS Imaging Lab.

Partnerstwo vivo i ZEISS ma dwa wymiary, z których pierwszym jest linia produktów. Rezultaty wspólnych prac badawczo-rozwojowych i połączenia technologii obrazowania mobilnego ZEISS z wiodącą technologią smartfonów, algorytmami i możliwościami produkcyjnymi firmy vivo – takie jak styl portretowy Biotar – można poznać w serii X60 firmy vivo. Drugim wymiarem jest wspólna praca w zakresie kształtowania przyszłości mobilnego przetwarzania obrazu, poprzez rozwój profesjonalnych technologii fotograficznych i wideo na najwyższym poziomie.

Test vivo X51 5G – kamera z gimbalem, czyli fotografia telefonem zdefiniowana na nowo

W oparciu o dane uzyskane od konsumentów, vivo wdroży trzytorową strategię – skupiającą się na planowaniu produktów, projektowaniu technicznym i wstępnych badaniach technicznych – w celu zapewnienia równowagi pomiędzy produktami a technologią. Centralny Instytut Badawczy vivo będzie odpowiedzialny za planowanie nowych technologii, które będą ściśle powiązane z wymaganiami konsumentów, trendami w branży i scenariuszami użytkowania.

Celem vivo na najbliższe 10-20 lat jest tworzenie wspaniałych produktów opartych na wartościach projektowych, budowanie pomostu między użytkownikami a światem cyfrowym poprzez zapewnianie konsumentom coraz większej wygody funkcjonowania w cyfrowym i mobilnym świecie.

źródło: vivo

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: