Xiaomi Film Festival – na początek „One Billion Views”

Xiaomi rozpoczyna swój pierwszy w historii festiwal filmowy.

Na początek film krótkometrażowy „One Billion Views”

 Arun Maini „MrWhoseTheBoss” dzieli się historią swojej kariery influencera technologicznego w filmie nakręconym za pomocą smartfonu Mi 11 Ultra

Xiaomi ogłosiło premierę swojego najnowszego filmu krótkometrażowego zatytułowanego „One Billion Views”. W filmie wystąpił Arun Maini, znany również jako „MrWhoseTheBoss”. Jednocześnie Xiaomi rozpoczyna swój pierwszy doroczny festiwal filmowy, którego tematem przewodnim jest hasło „The New Normal”, szczególnie aktualne w obliczu pandemii.

Xiaomi Film Festival

W „One Billion Views” Arun dzieli się swoją dziesięcioletnią historią dochodzenia do statusu influencera. Opowiada, jak jego kanał na osiągnął ponad miliard wyświetleń.

Test Xiaomi Mi 11 Ultra – polubisz fotografię i filmowanie w smartfonach

Zgodnie z tematem festiwalu „The New Normal”, Arun opowiada o zmianach – od swoich skromnych początków i wyzwań związanych z tworzeniem treści wideo, do miejsca, w którym znajduje się obecnie. Mówi o postępie w technologii smartfonów, umożliwiającym każdemu użytkownikowi tworzenie i udostępnianie treści ze swoich urządzeń w sposób łatwiejszy niż kiedykolwiek wcześniej.

Gdybyś powiedział mi na początku, że w tym miejscu będę dziesięć lat temu, wyśmiałbym cię. Wiele się zmieniło od czasu, gdy zaczynałem, łącznie z globalną pandemią. I pomimo wszystkich trudności, koniec końców nastąpił renesans twórców, spowodowany nie tylko popytem na nowe treści, gdy ludzie byli w domu, ale także łatwością tworzenia za pomocą smartfonu, który każdy może mieć w kieszeni” – powiedział Arun.

Aby pokazać, jak łatwe i dostępne stało się tworzenie treści, film krótkometrażowy został w całości nakręcony na Xiaomi Mi 11 Ultra* – flagowym smartfonie klasy premium, który zrewolucjonizował fotografię i wideo dzięki nowemu sensorowi kamery GN2.

Arun dodał: „Szczerze wierzę, że fotografia komputerowa i wideo, których używamy na telefonach, będą przyszłością filmu. Nic nie pobije wygody, przenośności i łączności smartfonu”. Reżyser Mike Harvey zdecydował się na długie ujęcia, podkreślając mobilność kręcenia na smartfonie. „Częścią naszej misji było zainspirowanie przyszłych filmowców”, powiedział Mike Harvey. „Chciałem stworzyć coś, po czym nigdy nie spodziewałbyś się, że jest kręcone smartfonem. Pokazuję, że nie ma ograniczeń w mobilnym filmowaniu. Było to technicznym wyzwaniem, ale myślę, że to się naprawdę opłaciło„.

„One Billion Views” to dopiero początek, jeśli chodzi o to, co czeka nas podczas pierwszego w historii Xiaomi Film Festival. Bądź na bieżąco z kanałami mediów społecznościowych Xiaomi Global. Warto obejrzeć transmisję na żywo o godzinie 20:00, 31 sierpnia (GMT+8).

Test Xiaomi Mi 11i – telefon, na którym można polegać

Uruchomione dwa lata temu w 2019 roku, Xiaomi Studios zawsze było projektem dla twórców, aby tworzyć treści i dzielić się swoimi historiami. Steven Senshan, szef Xiaomi Studios, skomentował: „Kiedy uruchomiliśmy Xiaomi Studios, postawiliśmy sobie za cel nie tylko tworzenie niesamowitych filmów za pomocą smartfonów Xiaomi, chcieliśmy stworzyć globalną platformę dla twórców na całym świecie, aby uwolnić kreatywność za pomocą smartfonów Xiaomi. Festiwal jest kulminacją wszystkich tych celów w jednym ogromnym wydarzeniu, które co roku zapewnia filmowcom na różnych etapach kariery globalną scenę, na której mogą się spotkać i podzielić swoją kreatywnością ze światem”.

____

* Tylny aparat Mi 11 Ultra: 50MP aparat szerokokątny, 48 MP aparat ultraszerokokątny Sony IMX586, 48MP aparat telefoto Sony IMX586.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl