Jackie Zhang – nowy CEO Huawei Polska

Jackie Zhang – nowy CEO Huawei Polska – zrobiliśmy dla Polski bardzo wiele i będziemy kontynuować nasze zaangażowanie

Huawei Polska

Jackie Zhang objął stanowisko Dyrektora Zarządającego Huawei Polska i nadzoruje działania producenta na lokalnym rynku. W tej roli zastąpił Tonny’ego Bao, który po ponad trzech latach pracy w Polsce awansował w strukturach regionalnych Huawei.

Test Huawei MatePad 11 – tablet z Harmony OS do mobilnej pracy

Nowy dyrektor zarządzający ma ponad 15-letnie doświadczenie w branży telekomunikacyjnej. Z Huawei jest związany od ukończenia studiów na Uniwersytecie Finansów i Ekonomii w Anhui w Chinach. W swojej karierze koncentrował się na rozwoju biznesu na rynkach zagranicznych i relacjach z kluczowymi klientami.
W latach 2014-2017 Jackie Zhang był zastępcą dyrektora generalnego Huawei Vietnam. Od 2018 roku pełnił funkcje zarządcze w krajach europejskich, w tym w Polsce, gdzie wcześniej kierował pionem Carrier Network Business Group. Ostatnio sprawował funkcję dyrektora zarządzającego Huawei w Austrii.

Cieszę się, że wróciłem do Polski, gdzie rozwiązania Huawei są chętnie wybierane przez lokalnych operatorów, klientów korporacyjnych i konsumentów. W Warszawie mieści się nasze polskie biuro, ale także regionalna centrala Huawei, nadzorująca działalnia firmy w 28 krajach. Jesteśmy tu obecni od ponad 17 lat i koncentrujemy się nie tylko na rozwoju biznesu, ale także na pomaganiu lokalnym społecznościom, przeciwdziałaniu różnego rodzaju wykluczeniom, wspieraniu polskiej nauki i edukacji oraz ochronie środowiska naturalnego poprzez liczne inicjatywy z obszaru odpowiedzialności społecznej. Zrobiliśmy dla Polski bardzo wiele i będziemy kontynuować nasze zaangażowanie, jako kluczowy gracz na polskim rynku telekomunikacyjnym –  komentuje Jackie Zhang.

Dotychczasowy dyrektor zarządzający Huawei w Polsce, Tonny Bao, objął funkcję dyrektora obszaru Carrier Business Group w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i krajów nordyckich.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: