Zasady Społeczności Uber – bo tanga trzeba dwojga

Do tanga trzeba dwojga – do przejazdu też – Zasady Społeczności Uber 

Pasażerowie wybierają aplikację Uber ze względu na szybkie i bezpieczne przejazdy oraz cenę, którą znają z góry. Jak pokazują statystyki, podróżni szczególnie doceniają doskonałą obsługę, która sprzyja przyjaznej atmosferze. Ale jak to w życiu – nie zawsze tak bywa. Możemy się ze sobą nie zgadzać, ale nieodpowiednie zachowanie skutkuje zbyt niską oceną, a to może skończyć się brakiem dostępu do platformy. Kiedy tak się dzieje i jak tego uniknąć?

 Uber

Badania przeprowadzone przez IPSOS wskazują, że ponad 60 proc. mieszkańców miast, w których działa Uber, przynajmniej raz skorzystało z aplikacji.

Test Patriot Viper V380 – słuchawki dla gracza z dźwiękiem 7.1

“Doskonała obsługa”

Według danych pochodzących z platformy Uber, aż 96 proc. przejazdów za pośrednictwem aplikacji uzyskało maksymalną ocenę 5.0. Polacy w szczególności doceniają jakość usług. “Doskonała obsługa” to najczęstszy komplement, którym dzielimy się po zakończonej podróży.

My, społeczność

Przyjemna podróż zależy jednak w równej mierze od kierowcy i pasażera. Z tą myślą Uber stworzył Kodeks Społeczności, który określa, jak powinny przebiegać interakcje podczas wspólnych podróży. Poniżej wymieniamy podstawowe zasady, o których warto pamiętać, rozpoczynając następny przejazd:

Otwartość
Społeczność Uber jest różnorodna. Może się zdarzyć, że osoba, z którą będziemy odbywać podróż, będzie miała odmienne poglądy, inną płeć, kolor skóry, narodowość lub będzie mówić w innym języku. Dlatego, aby móc korzystać z pełni komfortu podczas przejazdu, warto pozostać otwartym na drugą osobę.

Szacunek

Pomiędzy użytkownikami aplikacji Uber nie ma miejsca na dyskryminację. Oczekując szacunku, pamiętajmy by okazywać go innym – bez względu na to czy jesteśmy w danym momencie pasażerem czy kierowcą. Podróżując nie swoim samochodem, pozostawmy po sobie czyste wnętrze, szanując własność kierowcy. Respektujmy także cudze granice, zwłaszcza gdy druga osoba jasno komunikuje, co jej przeszkadza. Zarówno użytkownik może w uprzejmy sposób poprosić np. o wyłączenie muzyki, jak i kierowca zwrócić uwagę na pozostawione śmieci.

Test Maxcom FW42 Gold – smartwatch stworzony z myślą o kobietach

Aby zadbać o jakość usług, Uber od wielu lat oferuje możliwość anonimowego wystawienia oceny po zakończeniu przejazdu. Choć nie wszyscy o tym wiedzą, funkcja jest dostępna zarówno dla pasażerów jak i kierowców. Jeśli pasażer wystawi niską ocenę, aplikacja zadba, aby więcej nie trafił na tego samego kierowcę. Z kolei niezadowolony kierowca nie spotka więcej na swojej trasie pasażera, który zepsuł mu dzień. Dodatkowo, jeśli dany użytkownik będzie miał dużą liczbę niskich ocen, będzie to groziło utratą dostępu do aplikacji. W trakcie wspólnych podróży traktujmy innych, tak jak sami chcemy być traktowani.

Bezpieczeństwo

Od początku działania aplikacji, Uber stale podnosi poprzeczkę w zakresie dbania o  bezpieczeństwo będąc najbardziej zaawansowaną platformą w tym obszarze na rynku. Podróżni korzystający z aplikacji przywykli do takich funkcji takich jak: RideCheck (dzięki której wiemy, z kim odbędzie się następna podróż), kontaktu z numerem alarmowym czy też opcji Share my Ride, umożliwiającej udostępnienie trasy przejazdu bliskim osobom. Kierowcy również mają możliwość zgłaszania zdarzeń, wystawiania ocen pasażerom czy dzielenia się swoją lokacją ze swoimi “Zaufanymi Kontaktami”.

Test Imilab Smart Watch W12 – tania, ciekawa propozycja

Niemniej, bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od nas samych. Aby zapewnić komfort oraz bezpieczeństwo codziennych podróży należy pozostać uważnym, oraz szanować wzajemną przestrzeń osobistą wewnątrz pojazdu. Zachęcamy również do reagowania oraz zgłaszania nagłych zdarzeń za pośrednictwem aplikacji, kontaktując się z Działem Wsparcia lub numerem alarmowym.

źródło: Uber

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: