Lenovo Yoga Slim 7 Carbon – trzy nowe laptopy z Windows 11

Lenovo Yoga Slim 7 Carbon – trzy nowe laptopy z Windows 11

Lenovo Yoga Slim 7 Carbon

W miarę jak świat otwiera się na nowo, przejście na bardziej hybrydowy styl będzie wpływało na to, jak pracujemy, uczymy się, kontaktujemy i bawimy. Ci, którzy przyswoili sobie inteligentną technologię i mają do niej dostęp, będą dobrze prosperować w przyszłej hybrydowej rzeczywistości. Doskonale radząca sobie z szybkimi zmianami firma Lenovo™ już wcześniej przyspieszała ewolucję komputerów osobistych, tak aby były szybsze, bardziej mobilne, poręczne i wydajne, spełniając oczekiwania użytkowników. Z najnowszych komputerów z systemem Windows 11, wyposażonych w sprzęt i oprogramowanie nowej generacji, najwięcej korzyści odniosą gracze i osoby pracujące z domu.

Test Lenovo Yoga C940 – laptop z funkcjami sztucznej inteligencji

Na konferencji Tech World 2021 firma Lenovo zaprezentowała nowe laptopy klasy premium, umożliwiające szybką i dynamiczną pracę, idealnie wpisujące się w przyszłą rzeczywistość. Przedstawiono najlżejszy na świecie 14-calowy ekran OLED do laptopów1 zapewniający wyjątkową mobilność, laptop Lenovo Yoga™ Slim 7 Carbon oraz nowy, 16-calowy, ultracienki model Lenovo Yoga Slim 7 Pro – jedne z pierwszych laptopów z wyjątkowo wydajnym systemem operacyjnym nowej generacji Windows 11, zapewniającym większy komfort użytkowania i płynność działania.

Aby zapewnić elastyczność w podróży stworzono Elegancki i wszechstronny laptop IdeaPad Duet 5 Chromebook (13″, 6) 2 w 1 z odłączanym ekranem, który jest zawsze gotowy do pracy, wyjątkowo poręczny, a do tego wyposażony w system operacyjny Google Chrome OS, umożliwiający kreatywną i wydajną pracę na ulubionych aplikacjach, a jednocześnie doskonały do rozrywki.

Test Lenovo Tab P11 – zawsze gotowy do działania

Yoga Slim 7 Carbon – Lekki, smukły i wytrzymały

Zacznijmy od wytrzymałego, lekkiego laptopa z doskonałym wyświetlaczem OLED, który został stworzony z myślą o aktywnym trybie życia — Lenovo Yoga Slim 7 Carbon. Łącząc wysoką jakość wykonania z poręcznym kształtem, urządzenia Yoga wprowadzają coraz to nowe przydatne innowacje i możliwości wyboru, pozwalając użytkownikom w pełni wykorzystać swój potencjał. Wyposażone w nawet 8-rdzeniowe procesory mobilne AMD Ryzen™ 7 5800U i układ graficzny AMD Radeon™, laptopy te są również dostępne z kartami graficznymi NVIDIA® GeForce® MX450 do tworzenia treści na najwyższym poziomie.

Dzięki czystym, smukłym liniom i delikatnym zawiasom o zakresie obrotu 180 stopni,  Yoga Slim 7 Carbon (14 cali) prezentuje się niesamowicie

Wyposażony w pamięć RAM LPDDR4x do 16 GB, Yoga Slim 7 Carbon oferuje również do 1TB PCIe M.2 pamięci wewnętrznej SSD2 i potężną baterię 61 WHrs z podwójną ładowarką, która zapewnia możliwość korzystania z funkcji Rapid Charge Express — wystarczy 15 minut ładowania, aby uzyskać do 3 godzin pracy3. Wyjątkowa mobilność dzięki długiej pracy na baterii wynoszącej do 14,5 godziny4 jest wspomagana przez funkcje regulacji temperatury w zależności od potrzeb — Lenovo Q-Control (wystarczy użyć klawiszy Fn+Q).

Wybierz idealne ustawienie wentylatora, aby zmaksymalizować wydajność systemu, przełączaj się między trybem Extreme Performance do ciężkich zadań lub ustaw tryb inteligentnego chłodzenia wykorzystujący sztuczną inteligencję, aby automatycznie regulować ustawienia w zależności od potrzeb i wydłużyć działanie baterii. Oparte na wojskowych standardach testy wytrzymałości (MIL-STD 810H)5 oraz dziewięć testów operacyjnych gwarantują, że laptop Yoga Slim 7 Carbon jest niezawodny i wystarczająco wytrzymały, by przetrwać codzienne fizyczne wstrząsy i trudne warunki zewnętrzne.

Większy touchpad zapewnia użytkownikom Yoga Slim 7 Carbon zakres elastyczności idealny do pracy hybrydowej i twórczej.

Dostępne w kolorze szarym (Cloud Grey), wykonane z ultramobilnego włókna węglowego i stopu magnezu dla zapewnienia niezwykłej lekkości i wytrzymałości, laptop Yoga Slim 7 Carbon mierzy 14,9 mm w najcieńszym miejscu i waży zaledwie 1,1 kg, co plasuje go w kategorii najlżejszych laptopów na rynku, tj. urządzeń o wadze 1 kg lub nieco powyżej. Zintegrowany system głośników Dolby Atmos® pomaga zapewnić bogate wrażenia dźwiękowe, a otwory w dwóch z czterech głośników skierowanych do przodu służą jako strefy wlotu powietrza dla wbudowanego wentylatora turbo.

Ekrany często bywają ciemne i niewyraźne, utrudniając zadanie oczom, ale nie w przypadku nowego modelu Yoga Slim 7 Carbon. Dzięki panelowi OLED Samsung Display z wąskimi ramkami po wszystkich czterech stronach, urządzenie wyposażono w rewelacyjny 14-calowy wyświetlacz QHD+ zaprojektowany z myślą o ultrażywym obrazie z Dolby Vision® oraz certyfikatem VESA® DisplayHDR™ TrueBlack 500, aby zapewnić lepszą jakość reprodukcji wideo w formacie 16:10, co ogranicza konieczność przewijania, a także fabrycznie skalibrowany do Delta E <2 na potrzeby precyzyjnego działania przy 100-procentowej żywości kolorów DCI-P3.

Oznacza to bardziej wyraźne kolory i lepszy kontrast pod wieloma kątami widzenia, a także mniejsze opóźnienia dzięki częstotliwości odświeżania 90 Hz przy jasności nominalnej 400 nitów lub maksymalnej do 600 nitów. Wyświetlacz posiada nawet certyfikat TÜV Eye Comfort potwierdzający, że jest on zdrowszy dla oczu dzięki niskiemu poziomowi niebieskiego światła. Zamiast standardowego szklanego ekranu, do wyboru mamy również ekran dotykowy wzmocniony szkłem Corning® Gorilla® Glass, które zwiększa jego trwałość.

Test Lenovo Tab P11 pro -centrum pracy i rozrywki

W środku laptop wyposażony jest w system operacyjny Windows 11. System ten ma przybliżyć użytkownika do tego, co kocha, zwiększać jego produktywność, inspirować kreatywność i pomagać w ciągłym kontakcie ze sprawami i osobami, które są dla niego najważniejsze. Oprócz zintegrowanych funkcji osobistych Microsoft Teams, Yoga Slim 7 Carbon oferuje także wbudowaną Alexę z trybem Alexa Show Mode6, wyświetlaczem przypominającym Echo-Show oraz Wi-Fi 6.7

Możesz korzystać z funkcji obsługi bezdotykowej Windows Hello oraz oszczędzać czas i zwiększyć bezpieczeństwo dzięki funkcjom Lenovo Smart Assist, takim jak uruchamianie przez podniesienie pokrywy czy automatyczne blokowanie i wybudzanie ekranu, gdy odchodzisz od komputera, dzięki kamerze na podczerwień (IR) i czujnikowi czasu przelotu światła. Spokój ducha zapewnia oprogramowanie Glance firmy Mirametrix® , które ostrzega o naruszaniu prywatności przez osoby zaglądające użytkownikowi przez ramię.

Dla jeszcze większej ochrony udostępniono usługę Lenovo Smart Privacy Services, nowe narzędzie SaaS dostępne na wybranych komputerach Lenovo z systemem Windows 10 i Windows 11, które umożliwia kontrolę i personalizację prywatności online z jednego miejsca, ułatwiając ochronę podczas przeglądania stron internetowych, czy robienia internetowych zakupów.

Yoga Slim 7 Pro – gwarancja ekstremalnej wydajności

Dla twórców, przejście na hybrydowy tryb życia będzie wymagało rozbudowanego komputera z większym ekranem, ekstremalną wydajnością graficzną i większą mocą obliczeniową, aby szybciej uruchamiać duże aplikacje i pliki. Powitaj laptop na wyższym poziomie — Yoga Slim 7 Pro z systemem Windows 11. Wyposażony w duży, 16-calowy ekran dotykowy QHD IPS (ang. In-Plane Switching), o proporcjach do pracy wielozadaniowej 16:10 i maksymalnej jasności 500 nitów, konfiguracji częstotliwości odświeżania do 120 Hz, laptop Yoga Slim 7 Pro uzyskał certyfikat bezpieczeństwa dla oczu TÜV Eye Comfort.

Możemy cieszyć się spektakularnymi kolorami, jasnością i kontrastem oraz niesamowitą wyrazistością szczegółów dzięki technologii Dolby Vision, wyświetlaczowi HDR 400 z certyfikatem VESA i obsłudze 100% gamy kolorów sRGB. Co więcej, jego touchpad jest o 11 procent większy niż w poprzedniej serii dzięki czemu jest bardziej wygodny, a nawet reaguje na gesty.

Laptop Yoga Slim 7 Pro w kolorze Cloud Grey

Komputer Yoga Slim 7 Pro wyposażony w procesory mobilne AMD Ryzen 7 5800H, zapewniające szybką reakcję platformy, oraz procesory graficzne NVIDIA GeForce RTX 3050, zwiększające wydajność i pozwalające cieszyć się wciągającą rozrywką, oferuje ekstremalną wydajność przy łącznym współczynniku TDP (ang. Thermal Design Power) wynoszącym 80W. Posiada on do 16GB dwukanałowej pamięci RAM DDR4, do 1TB pamięci masowej PCIe M.2 SSD2 oraz potężną baterię 75WHr z funkcją Rapid Charge Boost8, dzięki czemu możemy pracować w podróży, nie martwiąc się, że nie wystarczy baterii.

Test Lenovo X1 Fold – efektywność laptopa, mobilnością smartfona

Czasami sytuacja bywa gorąca, dlatego laptop Yoga Slim 7 Pro jest wyposażony w inteligentny mikrofon z redukcją szumów, który redukuje dźwięki otoczenia, pozwalając lepiej się skupić podczas rozmów wideo. Posiada on również zintegrowaną kamerę na podczerwień oraz usługę Alexa, która pomaga zachować porządek dzięki interaktywnym listom zakupów, przypomnieniom i wielu innym funkcjom uruchamianym za pomocą poleceń głosowych.6

Możemy cieszyć się niesamowitym dźwiękiem z Dolby Atmos, a wszystko to zamknięte w kompaktowej obudowie, która w najcieńszym miejscu ma 17,4 mm, przy wadze od 2,1 kg, dostępne w odcieniach Cloud Grey lub Storm Grey.9

IdeaPad Duet 5 Chromebook (13″,6) – Po prostu weź go, ruszaj w drogę i bądź kreatywny

Bezpieczny i ultramobilny nowy Lenovo IdeaPad Duet 5 Chromebook (13″, 6) 2w1 z odłączanym ekranem działa w ekosystemie Chrome OS, zapewniając łatwy dostęp do gier Google Play™ i bogatej biblioteki aplikacji rozrywkowych, takich jak Spotify™ i YouTube™. Wyposażony w lekki panel Samsung Display 13,3-calowy wyświetlacz OLED Chromebooka IdeaPad Duet 5 zapewnia wierne odwzorowanie kolorów dzięki 100-procentowej palecie barw DCI-P3, a jego zwiększona jasność i wyższy współczynnik kontrastu w porównaniu z ekranem LCD nie pozwalają się rozczarować.

Wydajny i prosty system operacyjny Chromebooka IdeaPad Duet 5 (13″, 6) uruchamia się szybko i zapewnia długi czas pracy na baterii — do 15 godzin10 z baterią 42 WHr, aby zapewnić jeszcze większą mobilność i produktywność podczas nauki lub przeglądania stron internetowych.

Chromebook IdeaPad Duet 5 (13″, 6) w kolorze Abyss Blue, w trybie zwiększonej wydajności

Idealny dla miłośników wygody, którzy wolą wszechstronność Asystenta Google™ i przełączanie między wieloma trybami, Chromebook wyposażony jest w obsługę dotyku i pióra oraz załączoną klawiaturę i podstawkę. Wystarczy odłączyć ekran, aby cieszyć się wrażeniami jak w kinie, oglądając ulubione filmy w trybie tabletu, lub przekształcić go w urządzenie do produktywnej pracy, zakładając cienką, odłączaną klawiaturę o standardzie jak w laptopach, która pomoże zarówno w pracy w klasie, jak i w kuchni czy na kanapie.

Cieszy również fakt, że współczesna technologia wyświetlaczy OLED emituje o 70% mniej niebieskiego światła, co znacznie zmniejsza zmęczenie oczu w porównaniu z obecnymi ekranami LCD, a matryca posiada dodatkowo certyfikat Eyesafe® Display firmy TÜV Rheinland oraz Eye Care Display firmy SGS™.

Łatwe podparcie Chromebooka IdeaPad Duet 5 (13″, 6), na zdjęciu w kolorze Storm Grey

Platforma obliczeniowa Snapdragon® 7c Gen 2, stworzona z myślą o zapewnieniu najwyższej jakości działania, sprawia, że Chromebook IdeaPad Duet 5 oferuje wydajność i efektywność nowej generacji. Niezależnie od tego, czy przeglądasz strony internetowe, ścigasz się z terminami, czy też oglądasz najnowsze filmy, to urządzenie 2w1 oferuje do 256 GB pamięci masowej eMMC SSD2 i do 8 GB pamięci LPDDR4x. Można cieszyć się krystalicznie czystym dźwiękiem przy maksymalnej głośności emitowanym przez cztery głośniki oraz możliwością użycia rysika USI pozwalającego na kreatywną pracę i łatwe robienie notatek.

Dwukolorowa, wąska konstrukcja Chromebooka IdeaPad Duet 5 (13″,6) jest dostępna w kolorze Storm Grey lub Abyss Blue10. Jego cienka i lekka kompaktowa obudowa o grubości 7,24 mm i wadze 700 g umożliwia przenoszenie go w dowolne miejsce.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: