NTT System 1Q2021- ponad 100-procentowy wzrost zysku

NTT System 1Q2021 – ponad 100-procentowy wzrost zysku Grupy Kapitałowej NTT System w I połowie 2021 r.

 W pierwszej połowie 2021 r. Grupa Kapitałowa NTT System osiągnęła przychody w wysokości 461,2 mln zł, zysk netto wyniósł zaś 8,4 mln zł. Oznacza to wzrost – odpowiednio – o 60 proc. i 105 proc.

Grupa Kapitałowa NTT System podała wstępne, szacunkowe, skonsolidowane dane finansowe uzyskane w pierwszej połowie 2021 r. Pełny raport zostanie ogłoszony 30 września.

Dziś wiadomo, że zysk Grupy został podwojony w porównaniu do zeszłego, rekordowego pierwszego półrocza. Zysk netto wzrósł z 4,1 do 8,4 mln zł, zaś przychody z niemal 290 do ponad 461 mln zł.

Czy sterylizator UV nada się do dezynfekcji smartfona – sprawdziliśmy?

Półroczne wyniki finansowe NTT System (głównej spółki Grupy Kapitałowej NTT System) jednego z największych producentów sprzętu komputerowego i dystrybutora IT rosną od kilku lat w bardzo szybkim tempie. Wyjątkiem był 2018 r. gdy Spółka odnotowała 3,76 mln zł zysku netto, ale był on powiększony o 2,24 mln zł za sprawą zbycia aktywów, w tym nieruchomości inwestycyjnych.

– W minionej połowie roku wzrosła sprzedaż w każdej grupie produktowej – wzrosła sprzedaż w dziale dystrybucji, mieliśmy praktycznie pełną dostępność do zamówionych komputerów innych dostawców. Również nasze komputery sprzedawały się bardzo dobrze i mogłyby jeszcze lepiej, gdyby nie ograniczona dostępność kart graficznych – powiedział Tadeusz Kurek, prezes NTT System.

źródło: NTT System S.A.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: