TCL Premium Mini LED 8K – niesamowita wydajność

TCL Premium Mini LED 8K – niesamowita wydajność

TCL Premium Mini LED 8K
TCL X92 Series Mini LED 8K TV

Firma TCL Electronics, jeden z największych producentów telewizorów na świecie i wiodący producent elektroniki użytkowej, podczas konferencji „ Transcend Vision” przedstawiła swoje dwa najnowsze modele telewizorów Mini LED
z serii X: X92 Pro OD Zero Mini LED 8K oraz Mini LED 8K z serii X92, a także zdobywcę nagrody EISA Premium LCD TV Award 2021-2022 – telewizor TCL Mini LED 4K TV 65C825.

Telewizory z serii X92 Pro będą dostępne z ekranem o przekątnej 85-cali, a telewizory z serii X92 z przekątnymi 65 i 75-cali. W najbliższych dniach nowe modele po raz pierwszy zostaną wprowadzone na rynki m.in. Europy, Australii, Arabii Saudyjskiej. W Polsce model TCL X92 pojawi się pod koniec września.

Zapis transmisji z premiery najnowszych telewizorów:

TCL jest dumne, że może zrealizować swoją ambicję bycia prawdziwym liderem w dziedzinie ekranów Mini LED. Niesamowita wydajność telewizorów z serii X jest zasługą technologii TCL Mini LED i zarówno seria X92 Pro, jak i X92 mają cechy, które mamy nadzieję pozwolą im stać się liderem na rynku telewizorów LED klasy premium” – powiedział Shaoyong Zhang, prezes TCL Electronics.

Niewyobrażalna jakość obrazu i dźwięku

Technologia Mini LED serii X zapewnia widzom niezrównane wrażenia z oglądania dzięki mniejszym i większym diodom LED, które wytwarzają więcej stref kontroli kontrastu. Pozwala to wyświetlić więcej szczegółów, daje lepsze podświetlenie ekranu i szerszy zakres HDR.

Diody wykonane w technologii OD Zero Mini LED zastosowane w X92 Pro Series są o 700 razy mniejsze niż konwencjonalne LED-y. Umożliwiło to niewyobrażalną redukcję grubości ekranu i stworzenie ultracienkiego telewizora, oferującego wyjątkowe wrażenia wizualne.

Seria X, aby potwierdzić jak najlepszą jakość wyświetlanego obrazu, jest certyfikowana przez stowarzyszenie 8K. Oferuje nie tylko imponującą rozdzielczość 8K, ale także najwyższej jakości funkcję skalowania do 8K, oferując użytkownikom dostęp do jeszcze większej ilości treści
z najlepszą klarownością obrazu dzięki panelowi 8K 100Hz.

Dzięki nowej technologii TCL QLED, seria X zwiększa ilość barw o ponad 100%, wyświetlając na ekranie ponad miliard kolorów. Wszystkie obrazy są odtwarzane z niezwykłą głębią podobną do 3D, w pełni zanurzając widza w każdej scenie i w każdej chwili.

Aby zapewnić najwyższej klasy doznania dźwiękowe, seria X92 Pro została wyposażona
w 5.1.2-kanałowy system audio składający się z 25 głośników, które tworząc prawdziwą kopułę dźwiękową wokół widza i generują dźwięk o łącznej mocy na 160 W. Z kolei seria X92 posiada 2.1-kanałowy system audio o moc 60 W. Obydwa rozwiązania oferuję oszałamiający i potężny dźwięk.

Zarówno X92 Pro, jak i seria X92 wyposażone są w wiodący w branży system dźwiękowy, firmy Onkyo i technologię dźwięku Dolby Atmos®. Dzięki dźwiękowi opływającemu
i wypełniającemu całe pomieszczenie, użytkownicy umieszczani są w samym środku akcji, którą mogą poczuć w swoim salonie.

TCL X92 Pro Series OD Zero Mini LED 8K TV

Najwyższej jakości wzornictwo

Smukły, ultracienki profil obudowy serii X92 Pro to zasługa technologii TCL OD Zero Mini LED. W połączeniu z obudową wykonaną ze szczotkowanego i anodyzowanego aluminium pomaga bezproblemowo wtopić się w każde otoczenie.

Designerski wygląd to efekt futurystycznego podejścia projektowego TCL, które odzwierciedla się chociażby w wyglądzie głośników pokrytych skórą czy niezwykle cienkich, lekkich i trwałych materiałach, poprawiający finalny wygląd produktu.

Test Sharp HT-SBW800 – dostarcza wysokiej jakości wrażeń z kina domowego

W seri X92 Pro zastosowano specjalną konstrukcję akustyczną systemu audio (reflective acoustic design), dzięki czemu dźwięk wydobywający się z bocznych głośników jest kierowany bezpośrednio w stronę widzów, oferując im doskonałe wrażenia dźwiękowe.

Niezrównane wrażenia gamingowe

Seria X to również Game Master Pro przygotowany przez TCL dla następnej generacji graczy. W skład pakietu Game Master Pro wchodzi HDMI 2.1, Wi-Fi 6, które gwarantują wyświetlanie zawsze płynnego obrazu, nawet szybko zmieniających się w grach scen.

Połączenie zmiennej częstotliwości odświeżania (VRR), trybu Auto Low Latency (ALLM) i eARC zapewnia najlepszy z możliwych do osiągnięcia obraz i dźwięk w grach, programach telewizyjnych i filmach.

Dzięki dynamicznej kompensacji wysokiej częstotliwości odświeżania (120 Hz), seria X redukuje rozmywanie i drganie kolorów, co sprawia, że nawet jazda wirtualnym samochodem wyścigowym jest niesamowicie płynna podczas grania w gry wyścigowe.

Recenzja Creative T100 – głośniki, które obudziły stare radio

Google TV

Zarówno seria X92 Pro, jak i X92 są wyposażone w usługę Google TV, która gromadzi w jednym miejscu filmy, programy, telewizję na żywo i inne materiały pochodzące ze wszystkich aplikacji i subskrypcji. Użytkownicy mogą odkrywać nowe pozycje warte obejrzenia dzięki rekomendacjom z ich ulubionych aplikacji.

Łącząc wiodące w branży technologie firmy TCL, takie jak Mini LED, 8K i QLED z ofertą rozrywkową Google, seria X z Google TV pomaga użytkownikom odkrywać i uzyskiwać dostęp do treści, które kochają w oszałamiającej rozdzielczości na najnowszych ekranach TCL. Teraz jest to łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Funkcję Smart

Dzięki kamerze Magic Camera, łączącej telewizor z doświadczaniem mediów społecznościowych, seria X oferuje związane z tym nieograniczone możliwości. Zarówno  X92 Pro, jak i X92 mają fabrycznie zainstalowaną aplikację Google Duo, która umożliwia prowadzenie rozmów wideo z rodziną i przyjaciółmi. Telewizory mają również wstępnie zaprogramowane zestawy obsługi gestami, umożliwiającymi użytkownikom interakcję
z telewizorem poprzez poruszanie rękami, a nie za pomocą pilota lub komend głosowych.

Seria X92 dostępna będzie w Polsce w następujących cenach:

  • 65X925 – 14 999 zł
  • 75X925 – 16 999 zł

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: