Sony Teos – system szyty na miarę

Sony Teos – system szyty na miarę

Sony Teos

System do zarządzania biurem, którego zadaniem jest zwiększenie efektywności i produktywności firmy musi być precyzyjnie dostosowany do jej potrzeb. Sony proponuje rozwiązanie, które bez trudu można dostosować, także do wytycznych sanitarnych. Bo system TEOS jest dla firmy, a nie odwrotnie.

System ma charakter modułowy i służy do zarządzania miejscem pracy. Pierwsze co widzimy w biurze to recepcja. Wiele firm jest zainteresowanych jej wirtualną opcją. Łączy się ona z większością pakietów biurowych. Wirtualna Recepcja TEOS pełni funkcję księgi wejść i wyjść , a także pomaga zarządzać przepływem osób. Można też za jej pośrednictwem zadbać o zapoznanie się z regulaminem i wymagać jego akceptacji.

Znaleźć drogę

TEOS WAYFINDING pozwala znaleźć drogę. W sytuacji reżimu sanitarnego łatwiej dzięki niemu zminimalizować kontakty z innymi pracownikami dając nie tylko informacje o lokalizacji sali konferencyjnej czy biurka, ale także pozwalając na dokonanie rezerwacji w danej chwili. Można w ten sposób znaleźć również drogę do punktów ze środkami dezynfekcji i ochrony osobistej. Można ograniczyć liczbę osób w salach i pozwolić na zarezerwowanie pomieszczenia ośmioosobowego dla czterech osób honorując wytyczne epidemiologiczne.

TEOS ROOM Status może na bieżąco wyświetlać status sal ze wskazaniem ile osób może z nich korzystać. Sala po spotkaniu zostanie zablokowana do czasu dezynfekcji. Dostępność powróci po zrealizowaniu czynności sanitarnych. Informacje wyświetlane na monitorze mogą być dostępne w wielu językach – w zależności od potrzeb firmy.

Rzeczywista zajętość

Bardzo przydatne są bezprzewodowe sensory biurkowe, które dają informacje – czy biurko jest w istocie używane. Ich instalacja jest bezproblemowa – wystarczy przykleić do biurka. Sensory pracują na bateriach i korzystają ze standardu LoRaWAN. Na każdym biurku może być zainstalowany tablet 3,5” – który pokazuje rezerwacje za pomocą diod LED. Diody LED pozwalają również sprawdzić status sali korzystając z rozwiązania TEOS Rezerwacja sal – na tym jednak nie koniec. Rozwiązanie pozwala sprawdzić informacje o spotkaniu, zarezerwować sale, wezwać serwis, sprawdzić rzeczywisty status sal i co za tym idzie optymalizować ich użycie.

Sony Bravia FW-100BZ40J – 100 cali na monitorze robi wrażenie

System opiera się na tabletach instalowanych przy sali. Jeden może obsługiwać dwa pomieszczenia zlokalizowane obok siebie. Status jest bardzo czytelnie sygnalizowany przez diody. Z poziomu tabletu można sprawdzić dostępność innych sal w firmie. Urządzenie może też być wykorzystywane jako wyświetlacz Digital Signage. To kolejna funkcja realizowana dzięki systemowi TEOS. Komunikaty dla osób korzystających z biura, pracowników mogą być łatwo definiowane i wyświetlane w wybranym czasie na wyświetlaczach w firmie.

Pełna informacja

System TEOS zbiera informacje na temat warunków panujących w pomieszczeniach (wilgotność, CO2, temperatura). Jeśli, któryś z parametrów odbiega od normy, system automatycznie wysyła e-maila do wskazanej osoby.  Nie tylko gromadzi, ale także analizuje dane z czujników i urządzeń IoT co znacznie ułatwia zarządzenie biurem.

Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest aplikacja na smartfony dla pracowników, która służy do wyszukiwania i rezerwacji biurek oraz sal. Aplikacja może być użyta również do potwierdzania obecności i rozpoczęcia spotkania, a także sterować urządzeniami z poziomu smartfona.

Test Sony Xperia 5 II – kompaktowy smartfon 5G

Fundamentem systemu jest oprogramowanie TEOS Manage. Dla działu IT jest to bezcenne źródło informacji na temat tego czy urządzenia dobrze pracują. Idzie za tym pełna kontrola i zdalne sterowanie sprzętem. Można tworzyć plany dotyczące działania urządzeń i odtwarzania treści. TEOS Manage zbiera dane w zakresie wykorzystania sal, biurek i urządzeń oraz liczby osób w biurze i najczęściej wyświetlanych materiałów.

Bardzo ważną funkcjonalnością jest zbieranie statystyk i możliwość generowania raportów.  W oparciu o te dane można podejmować decyzje dotyczące pomieszczeń i urządzeń co podnosi świadomość biura.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: