Inwestycja w zdrowie inwestycją w Śląsk
Inwestycja w zdrowie inwestycją w Śląsk – kompleksowa odpowiedź Podbeskidzia na potrzeby Polaków w czasach pandemii.
Podsumowanie konferencji w Ustroniu „Inwestycja w zdrowie inwestycją w Śląsk. Czego nauczyła nas pandemia.”
Opieka zdrowotna oparta na jakości – nowy standard
To właśnie tu w „Uzdrowisku Ustroń” na Górnym Zawodziu 20 lat temu, wybitni profesorowie wpadli na pomysł założenia prywatnej klinik kardiologicznej. Raptem dziesięć lat później grupa American Heart of Poland stanęła przed wyzwaniem prywatyzacji uzdrowiska. Przyświecała jej myśl, że sieć leczenia kardiologicznego w różnych miejscach na mapie Polski będzie miała swoją kontynuację w „Uzdrowisku Ustroń”. Województwo śląskie radzi sobie wzorowo z prowadzeniem opieki koordynowanej, tak ważnej w leczeniu pacjentów. Stanęliśmy przed kolejnymi wyzwaniami.
Patrząc na statystyki, „Uzdrowisko Ustroń” w ciągu roku ma średnio 96% zajętości łóżek. Liczba chętnych na przyjazd do Ustronia rośnie. To niezwykła przyjemność żeby dziś ogłosić, że po dogłębnych analizach podjęliśmy decyzję, o tym by kontynuować dzieło wielkich architektów ustronia. Dlatego grupa American Heart of Poland zdecydowała się na rozwój i modernizację kompleksu, zgodnie z historycznymi planami. Patrząc z perspektywy pacjentów, społeczeństwa, systemu opieki zdrowotnej, uważam że nie ma lepszego momentu na podjęcie takich kroków – Adam Szlachta, Prezes zarządu American Heart of Poland
Ustroń miastem zdrowego rozwoju
Czasy się zmieniają, a wraz z nimi postrzeganie turystyki, również tej uzdrowiskowej. Dzisiaj przyjeżdżamy nie do pięciogwiazdkowych hoteli, a do pięciogwiazdkowych miejscowości. Ustroń i uzdrowisko tworzą tradycję historyczną, o której wszyscy pamiętamy, ale czasy się zmieniają, a my również musimy się zmieniać. Polityka miasta opiera się na zrównoważonym rozwoju i ekologii, a także potencjale ludzi, którzy mieszkają w Ustroniu i tworzą go wspólnie z nami.
Bardzo istotne dla nas jest budowanie nowego wizerunku Ustronia jako miasta nie tylko uzdrowiskowego, ale takiego, do którego ściągają również turyści młodsi, dbający o zdrowie i profilaktykę, a także całe rodziny. Nasze plany skupiają się na poszerzeniu profilu turystów, którzy przyjeżdżają do Ustronia. Warto podkreślić, że w 2019 roku Ustroń przyjął ponad milion noclegów! Pod względem bazy ilości miejsc do noclegu zajmujemy czołowe miejsca w rankingach. Brakuje nam jeszcze tylko hoteli pięciogwiazdkowych i szerszej infrastruktury. Bazę zdrowotną mamy już doskonałą. To 450 lekarzy na 16 tysięcy mieszkańców, co stanowi ewenement w skali kraju. – Przemysław Korcz, Burmistrz Miasta Ustroń.
Test Huawei Display 23.8″ – minimalistyczny design i kompaktowa konstrukcja
Modernizacja na fundamencie tradycji
Kompleks uzdrowiskowy, który powstawał w ciągu lat został naszkicowany w kilka miesięcy. To był pomysł, jak rzucić kamienie na zbocze Równicy. Ustroń, który zawsze pełnił funkcje uzdrowiskowe został przedstawiony, jako miejsce, w którym uzdrowisko ma nabrać nowego rozmiaru. Ustroń ma niebywały potencjał turystyczny, a samo uzdrowisko jest funkcją, która w tym mieście zaistniała i dzięki temu to miasto żyje.
Czasy się zmieniają, świat idzie do przodu. Od czasu kiedy American Heart of Poland stało się właścicielem szpitala uzdrowiskowego nastąpił rozwój, który trwa ciągle od dwudziestu już lat. Sam uczestniczyłem przy tych projektach. Kompleks osiągnął wysoką ocenę w kontekście rankingów architektury światowej. Uważam, że podjęcie działań modernizacyjnych jest koniecznością, ale też szansą, że zrobimy to w sposób taki, który przysłuży się społeczności, która tworzy Ustroń, zgodnie z historyczną wizją naszych ojców. – Piotr Franta, architekt, syn Aleksandra Franty.