Adventure Racing – darmowa aktualizacja Garmin Enduro

Adventure Racing – darmowa aktualizacja Garmin Enduro

Adventure Racing

Garmin przedstawił dziś nową funkcję – Adventure Racing. Dodatkowy profil aktywności, który umożliwia użytkownikom monitorowanie istotnych informacji i korzystanie z ultrawydajnego zegarka multisportowego Enduro, przy jednoczesnym przestrzeganiu zasad i przepisów zawodów Adventure Racing. Wprowadzenie nowej funkcji czyni Garmin Enduro pierwszym smartwatchem GPS autoryzowanym przez organizatorów zawodów z serii Adventure Race. Nowa aktywność sportowa Adventure Racing jest już dostępna za pośrednictwem bezpłatnej aktualizacji oprogramowania. Użytkownicy otrzymają aktualizację oprogramowania po sparowaniu i zsynchronizowaniu zegarka z aplikacją mobilną Garmin Connect.

„Sportowcy mogą od teraz korzystać z funkcjonalności multisportowego smartwatcha także podczas startów w zawodach typu Adventure Racing, a także analizować swoje wyniki po zakończeniu zawodów” – mówi Dan Bartel, wiceprezes ds. sprzedaży w firmie Garmin. „Dzięki nowej aktualizacji oprogramowania zawodnicy biorący udział w Adventure Racing mogą nadal monitorować dane biometryczne, ustawiać timery i korzystać z innych wbudowanych funkcji, takich jak wysokościomierz barometryczny i kompas, przestrzegając jednocześnie wytycznych dotyczących udziału w takich zawodach.

Test Imilab Smart Watch W12 – tania, ciekawa propozycja

Reklamy

Zawodnicy zawodów Adventure Racing od lat trenują z produktami Garmin, a teraz, dzięki wprowadzeniu dedykowanej aktywności sportowej Adventure Racing, mogą brać udział w zawodach bez zdejmowania zegarka” – dodaje Heidi Muller, dyrektor Adventure Racing World Series ds. wydarzeń międzynarodowych. „Cieszymy się, że mogliśmy współpracować z firmą Garmin, aby stworzyć profil aktywności zaprojektowany z myślą o wszystkich aspektach treningu i zawodów, dostępny z poziomu zegarka, który wytrzyma wszystkie wymagające elementy przez cały czas trwania zawodów Adventure Racing.

Adventure Racing to wielodyscyplinowe zawody rozgrywane w wymagającym terenie. Każdy zespół, zazwyczaj składający się z czterech członków, rywalizuje w wielu dyscyplinach, m. in. w kajakarstwie, kolarstwie górskim i trekkingu, a to wszystko na dystansie setek mil. Nie ma wyznaczonych tras, ale zespoły muszą dotrzeć do określonych punktów po drodze, korzystając jedynie z mapy, którą otrzymują na kilka godzin przed rozpoczęciem wyścigu.

Zegarek Garmin Enduro został zaprojektowany z myślą o uczestnikach zawodów Adventure Racing i osobach trenujących do udziału w wyścigach na orientację. Enduro oferuje zaawansowane funkcje treningowe i kluczowe narzędzia do monitorowania wydajności, które pomagają osiągnąć szczytową formę. Sportowcy mogą szybko dostosować ustawienia, aby włączyć tylko niezbędne funkcje i uzyskać najdłuższy w historii zegarków Garmin czas pracy baterii. Pełne naładowanie zapewni sportowcowi do 70 godzin w trybie GPS z możliwością wydłużenia do 80 godzin dzięki ładowaniu słonecznemu.

Test Maxcom FW42 Gold – smartwatch stworzony z myślą o kobietach

Podczas korzystania z aktywności Adventure Racing informacje o lokalizacji są rejestrowane, ale niedostępne do wglądu dla uczestników wyścigu podczas wydarzenia. Ponieważ Adventure Racing i zawody na orientację nie pozwalają na nawigację GPS, użytkownicy nie mogą przeglądać tych danych, ale mogą nadal rejestrować swój ślad. Garmin Enduro umożlwiia uczestnikom wyścigu monitorowanie i zapis danych biometrycznych, takich jak tętno, a także korzystać z innych funkcji zegarka, np. wysokościomierza, kompasu, alarmów czy timerów. Strona podsumowania wykorzystywana do weryfikacji pokazuje, czas rozpoczęcia i zakończenia pomiaru, co pozwala zawodnikom udowodnić, że nawigacja GPS była wyłączona podczas wyścigu.

Zegarek Garmin Enduro dostępny jest na stronie garmin.com

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter
[mc4wp_form id="314"]