Apple iPhone 13 – nie rewolucja, ale krok w ciekawym kierunku

Apple iPhone 13 – nie rewolucja, ale krok w ciekawym kierunku

Wczoraj podczas wirtualnej konferencji prasowej Apple zaprezentował kolejne generacje swoich flagowych urządzeń. Gwoździem programu był zgodnie z oczekiwaniami nowy iPhone 13 dostępny w wersji zwykłej, mini, pro i pro max.

Apple iPhone 13 - nie rewolucja
Skalę innowacji w nowych smartfonach ocenia Janne Korpela, Country Manager platformy Swappie, która kupiła, odnowiła i sprzedała kilkaset tysięcy iPhone’ów.

Apple iPhone 13 - nie rewolucja

– iPhone 13 nie stanowi rewolucji na rynku urządzeń mobilnych, jaką były jego pierwsze generacje. Ale widzę spory krok w ciekawym kierunku. Poza tradycyjnie podkręconymi parametrami aparatów i dołożeniem więcej pamięci, pojawiają się usprawnienia, które użytkownicy docenią w dłuższej perspektywie. Specjalne ceramiczne szkło powinno lepiej chronić ekran, a bateria ma działać nawet 2,5 godziny dłużej niż w poprzedniej serii urządzeń. Oba te komponenty należą do najczęściej wymienianych części używanych iPhone’ów w centrum technologicznym Swappie. Usprawnienie ich jeszcze bardziej zwiększy żywotność telefonów Apple. Wiemy, że już teraz dzięki zabiegom konserwacyjnym w przypadków starszy wersji potrafi być ona o kilka lat dłuższa, niż sądzi większość użytkowników.

Test realme GT Master Edition – przygotowany do podróży

Pewien historyczny rekord jednak wczoraj padł – jeszcze nigdy na rynek nie trafił tak drogi iPhone. Póki co na 13 Pro Max skuszą się pewnie tylko najwięksi fani marki. Pozostali znajdą coś dla siebie wśród poprzednich generacji o nieco mniej wyśrubowanych osiągach, które stają się coraz bardziej ekologiczne nie tyle przez brak słuchawek w zestawie, co właśnie coraz dłuższy cykl życia – ocenia ekspert Swappie.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: