iPhone 12 nawet 1000 zł taniej?

iPhone 12 nawet 1000 zł taniej?

iPhone 12

14 września Apple na swojej corocznej konferencji zaprezentowało nową odsłonę iPhone’ów. Koszt nowego urządzenia będzie zaczynać się od 3,5 tysiąca złotych w wersji bazowej i 5 tysięcy w wersji PRO. 70 proc. całkowitej emisji dwutlenku węgla oraz gazów cieplarnianych wydzielanych jest podczas produkcji telefonu. Okazuje się, że alternatywą może być zakup urządzenia odnowionego.
Rosnąca świadomość konsumentów, chęć troski o naszą planetę powoduje, że nie decydujemy się na wymianę telefonu na nowszy model po każdej prezentacji nowego smartfona. Cykl używania urządzeń na świecie również uległ wydłużeniu – średnio po 21 miesiącach zaczynamy rozważać zakup nowego sprzętu (z 18 miesięcy w 2018 roku, według danych instytutu Counterpoint).
Pojęcia takie jak “zero waste” i „zrównoważony rozwój” na dobre zagościły w naszym słowniku. Coraz bardziej zwracamy także uwagę na drogę jaką przechodzą produkty, zanim trafią w nasze ręce. Dlatego rynek odnowionej elektroniki przeżywa w Polsce prawdziwy rozkwit.
– Myślę, że wpływ na taki stan rzeczy ma przede wszystkim fakt, że ludzie zauważyli, iż mogą zaufać takiej usłudze jak nasza. To już nie są czasy pojedynczych osób, sprzedających ledwo działający sprzęt bez gwarancji. W refurbed oferujemy całkowicie odnowione, przetestowane i bezpieczne produkty z gwarancją od roku do 3 lat i opcją 30-dniowego testowania z możliwością zwrotu. Produkty są do 40 proc. tańsze względem ceny rynkowej. – mówi Kilian Kaminski, współzałożyciel refurbed, najszybciej rosnącej platformy marketplace z odnowioną elektroniką.
Dodatkowo, od 16 września platforma rusza z tygodniem dedykowanym marce Apple, dzięki czemu kultowe produkty z nagryzionym jabłkiem można będzie zakupić w jeszcze bardziej korzystnych cenach –np. iPhone 12 w cenie prawie 1000 zł niższej niż cena rynkowa. Akcja potrwa do 27 września.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: