Xiaomi – trzy nowe urządzenia klasy AIoT

Xiaomi – trzy nowe urządzenia klasy AIoT

Xiaomi zaprezentowało dziś trzy nowe urządzenia klasy AIoT: Mi Smart Projector 2, Xiaomi Mesh System AX3000 (zestaw) oraz Mi Smart Band 6 NFC

Coraz częściej decydujemy się na inteligentne, podłączone do sieci urządzenia. Zarówno w inteligentnym domu, jak i podczas codziennego życia. Nic dziwnego, ułatwienia, które płyną z takich rozwiązań po prostu zwiększają jakość i nasza satysfakcję z życia. Nowe produkty Xiaomi doskonale wpisują się w ten trend.

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Mi Smart Band 6 NFC: Płatności zbliżeniowe w erze post-pandemicznej

Życie w cieniu pandemii skłoniło nas do zastanowienia się, jak wieść zdrowe i bezstresowe życie w nowych normach społecznego dystansu. Aby pomóc użytkownikom w zaadaptowaniu się do zmieniającego się stylu życia, Xiaomi proponuje nową generację urządzeń klasy wearable.

W marcu 2020 roku Xiaomi wprowadziło na rynek opaskę Mi Smart Band 6, która ma funkcję SpO2, monitorująca układ oddechowy, a także inne wszechstronne funkcje śledzenia stanu zdrowia, takie jak wykrywanie snu i poziomu stresu, wskazówki dotyczące oddychania. Wszystko po to, aby pomóc użytkownikom przejąć kontrolę nad ich ogólnym zdrowiem fizycznym i psychicznym.

Teraz, we współpracy z Mastercard, marka nr 1 na świecie w kategorii opasek1 wyposaża opaskę Mi Smart Band 6 w płatności zbliżeniowe. Dzięki dodaniu funkcji NFC, nowa wersja oferuje szybki, bezpieczny i wygodny sposób płacenia. Płatności są dokonywane sprawniej niż kiedykolwiek, bez względu na to, czy chodzi o codzienne zakupy spożywcze, płacenie za transport publiczny, czy nawet po prostu chwycenie kawy podczas codziennej trasy biegowej. Oprócz tego, zupełnie nowa wersja Mi Smart Band 6 NFC oferuje teraz również wbudowaną obsługę Aleksy Amazonu.

Wierzymy, że wearables jest ważne dla ekosystemu płatności. Widzimy, jak z płatności plastikowych przechodzimy na mobilne, w tym wearables. Na rynek wchodzi coraz więcej urządzeń umożliwiających płatności. Ponadto, będą one miały takie możliwości, jak zapewnienie nowych sposobów komunikacji, wspomaganie funkcjonowania przedsiębiorstw i zwiększanie naszych interakcji cyfrowo-fizycznych”, powiedziała Valerie Nowak, wiceprezes wykonawczy ds. produktów i innowacji, Europa. „Rozszerzając współpracę na Rosję, Białoruś i Ukrainę, dopiero zaczynamy. W pierwszym etapie zaczniemy działania w 19 nowych regionach.

 

Mi Smart Projector 2: Twoje przenośne kino domowe

Oprócz Xiaomi Pada 5 i Mi Smart Band 6 w wersji NFC, Xiaomi wprowadza również zupełnie nowy element do oferty przeznaczonej dla inteligentnych domów – Mi Smart Projector 2. Ma on rozdzielczość 1920 x 1080 Full HD i Dolby Audio w kompaktowej obudowie, Mi Smart Projector 2 jest poręcznym, przenośnym urządzeniem typu plug and play, którego oczekują użytkownicy.

Mi Smart Projector 2 Pro – kino w domu

Wyposażone w wielokątową automatyczną korekcję geometrii obrazu i automatyczne ustawianie ostrości, urządzenie może szybko wyświetlać idealnie geometryczny ekran na większości ścian. Działa również na certyfikowanym systemie Android TV z wbudowanym Asystentem Google2, więc nie tylko zapewnia użytkownikom rozrywkę zaraz po wyjęciu z pudełka, ale również przyjmuje polecenia głosowe.

 

Xiaomi Mesh System AX3000 (zestaw): Łączność z Wi-Fi 6

Xiaomi Mesh System AX3000
Xiaomi Mesh System AX3000

Zaprojektowany, aby łączyć inteligentne urządzenia w całym domu, nowo wydany system Xiaomi Mesh AX3000 (zestaw dwupak) oferuje silny i niezawodny zasięg sieci Dual-Band Wi-Fi 6 na powierzchni do 1,2 km kwadratowego3. Ma również imponującą liczbę obsługiwanych połączeń (do 254 urządzeń4). Bez względu na to, ile urządzeń jest podłączonych i uruchomionych, urządzenie zapewni zoptymalizowaną wydajność sieci i zmniejszone opóźnienia dzięki modulacji 1024QAM, a także obsłudze technologii OFDMA i 2 x 2 MIMO.

Recenzja Mi Induction Heating Rice Cooker – nie tylko do ryżu

Inteligentny system sieciowy obsługuje również automatyczne przełączanie sieci, aby zapewnić bezproblemowy roaming, gdy użytkownicy przemieszczają się między kondygnacjami i pomieszczeniami. Urządzenie może nawet zainicjować samonaprawiający się proces reorganizacji sieci.

Ceny europejskie:

  • Mi Smartband 6 NFC: sugerowana cena detaliczna zaczyna się od 54,9 euro.
  • Mi Smart Projector 2 Pro: sugerowana cena detaliczna zaczyna się od 599 euro.
  • Xiaomi Mesh System AX3000 (zestaw 2-Pack): rekomendowana cena detaliczna zaczyna się od 149 euro.

__________________——————————

1 Źródło: Canalys Wearable Band Analysis (Sell-in shipments), Q2 2021.

2 Google, Android TV są znakami towarowymi firmy Google LLC. Asystent Google nie jest dostępny w niektórych krajach i językach. Wymagane są kompatybilne urządzenia, które obsługują Google Assistant.

3 Każdy system Xiaomi Mesh AX3000 jest dostarczany w pakiecie 2-Pack z pojedynczym urządzeniem pokrywającym do ok 600 m2, co daje łączny zasięg ok 1,2 km2 przy połączeniu dwóch urządzeń.

4 2976 Mbps i 254 urządzenia to wyniki testowane w warunkach laboratoryjnych.

 

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl