RFBenchmark sierpień 2021 – T-Mobile na topie, Play się trzyma

RFBenchmark sierpień 2021 – T-Mobile na topie, Play się trzyma

RFBenchmark sierpień 2021

Serwis internetowy RFBenchmark.pl opublikował sierpniowy ranking operatorów komórkowych w Polsce. Pod lupę trafiły wskaźniki dotyczące jakość i szybkość Internetu mobilnego w Polsce. Kolejność klasyfikacji nie uległa zmianie. Liderem w kategorii średniej szybkości pobierania danych i najniższej wartości ping pozostał T-Mobile. Pod względem wysyłania danych na prowadzeniu utrzymał się Play.

 Xiaomi 11T i Xiaomi 11T Pro oraz Xiaomi 11 Lite 5G NE – czas na kreatywność

W sierpniu ranking został przygotowany w oparciu o 209799 pomiarów.

Średnia szybkość pobierania danych

T-Mobile nadal prowadzi w tej kategorii, choć wyraźna przewaga z lipca (5,9 Mb/s nad Orange) stopniała. Operator będący na pierwszym miejscu pod względem pobierania danych odnotował w sierpniu 45,4 Mb/s. Wyprzedził tym samym wspomniany Orange (41,1 Mb/s), a także Play (37,8 Mb/s) i Plus (30,5 Mb/s).

Średnia szybkość wysyłania danych

Play utrzymuje dobrą passę i czwarty miesiąc z rzędu cieszy się zwycięstwem w kategorii średniej szybkości wysyłania danych. To efekt wyniku 18,9 Mb/s. Na drugim miejscu ponownie „srebrny” operator – Orange (17,7 Mb/s). Bój o trzecie miejsce był zacięty. Ostatecznie brąz przypadł w udziale T-Mobile (16,6 Mb/s), który o włos wyprzedził Play (16,5 Mb/s).

Test realme GT Master Edition – przygotowany do podróży

Najniższa wartość ping

Pod względem najniższej wartości ping T-Mobile nie miał sobie równych i z rezultatem 30,6 Mb/s zameldował się na pozycji lidera. Orange z niezłym wynikiem 31,3 Mb/s musiało zadowolić się tytułem wicelidera sierpnia. Za nimi Play (34,0 Mb/s) i Plus (40,4 Mb/s). Kolejność w tabeli zatem praktycznie skopiowana z tej znanej z rywalizacji w zakresie najwyższej średniej prędkości pobierania danych.

Pełny raport dostępny jest na portalu RFBenchmark.pl

źródło: Notel

 

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: