Vertiv Avocent ADX Ecosystem – do cyfrowego zarządzania infrastrukturą IT

 Vertiv, globalny dostawca krytycznej infrastruktury cyfrowej i rozwiązań zapewniających ciągłość działania, zaprezentował platformę nowej generacji Vertiv Avocent ADX Ecosystem, która zaspokaja stale zmieniające się potrzeby firm w zakresie zarządzania infrastrukturą IT w centrach danych. Avocent ADX Ecosystem to zestaw urządzeń i oprogramowanie zaprojektowane z myślą o obecnych, coraz bardziej złożonych, hybrydowych architekturach sieciowych oraz o potrzebach zgłaszanych przez zdalnych pracowników. Rozwiązanie to jest już dostępne w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce (region EMEA).

Test Sennheiser HD 450BT i HD 350BT – doskonałe wrażenia dźwiękowe

Nowe produkty, zaprojektowane na bazie wieloletnich doświadczeń marki Avocent, są przeznaczone do użytku w środowiskach korporacyjnych, brzegowych, chmurowych i kolokacyjnych. Zapewniają bezpieczną i wydajną zdalną pracę, szybki i bezproblemowy dostęp do danych, wymagane podczas prac inżynieryjnych i projektowych, edycji wideo oraz przetwarzania danych przez aplikacje wykorzystujące przesyłanie strumieniowe w wysokiej rozdzielczości. W ramach rodziny Avocent ADX Ecosystem dostępny jest m.in. najszybszy i najbardziej funkcjonalny moduł KVM 4K oraz najbardziej wszechstronne funkcje zarządzania urządzeniami IT.

Avocent ADX Ecosystem bazuje na wymaganych przez użytkowników otwartych standardach, platformach i interfejsach API, a jednocześnie umożliwia szybkie, bezpieczne i skalowalne wdrażanie urządzeń IT w infrastrukturze przedsiębiorstw oraz na brzegu ich sieci. Avocent ADX Ecosystem wykorzystuje mechanizm Avocent Core Insight (Avocent ACI) usprawniający komunikację z urządzeniami zgodnymi ze specyfikacją Redfish. Pozwala to urządzeniom Avocent ADX pokonać najbardziej uciążliwe przeszkody w zdalnym zarządzaniu rozproszoną i hybrydową architekturą, w tym związane ze skalowaniem systemów w celu dostosowania ich do rozrastającej się sieci, umożliwieniem bezpiecznego dostępu dla wyznaczonych użytkowników oraz przesyłaniem obrazu wideo w wysokiej rozdzielczości, aby dopasować się do nowoczesnych standardów, w tym złącz USB-C.

Klienci przetwarzający dane w firmowej sieci, na jej brzegu, a także w kolokacyjnych centrach danych i chmurze, szukają bardziej niezawodnego sposobu na bezpieczny dostęp do swoich systemów, ponieważ ilość pracy wykonywanej zdalnie oraz konieczność rozbudowanego zarządzania systemami znacznie się rozszerzyły w ciągu ostatnich dwóch lat – mówi Rob Brothers, Program VP, Datacenter & Suppport Services w IDC. – Firma Vertiv odpowiada na tę potrzebę skalowalności dzięki nowej platformie Avocent ADX.

Recenzja Philips 346P1CRH – zakrzywiony monitor z USB-C

Wraz z szybko rosnącym wykorzystaniem sztucznej inteligencji, Internetu rzeczy, sieci 5G oraz innych technik intensywnie wykorzystujących dane, infrastruktura centrów danych każdego rozmiaru staje się coraz bardziej złożona. Coraz więcej platform IT jest też zlokalizowanych poza tradycyjnym centrum danych, rzeczą nadrzędną stało się więc, że sposób zarządzania nimi musi ewoluować, aby sprostać tym nowym wyzwaniom, stać się bardziej bezpiecznym, odpornym i użytecznym dla aplikacji nowej generacji – mówi Angie McMillin, wiceprezes i dyrektor generalny ds. systemów IT w firmie Vertiv.

Koncentracja firmy Vertiv na innowacjach i wyzwaniach doświadczanych przez klientów doprowadziła do opracowania grupy produktów Avocent ADX Ecosysystem, wykorzystujących nowoczesne i otwarte architektury, co umożliwia wydajną, szybką i zaawansowaną kontrolę urządzeń oraz infrastruktury IT, w tym serwerów, zdalnych czujników i systemów zasilania awaryjnego.

Avocent ADX Ecosystem składa się z kilku pojedynczych komponentów, z których każdy może być wdrażany niezależnie lub w tandemie, w celu zapewnienia większego komfortu pracy użytkowników. Platforma umożliwia bezpieczne i wydajne zarządzanie oraz kontrolowanie pracy wirtualnej i fizycznej infrastruktury IT. Zapewnia obsługę sesji KVM, jak i szeregowych dla 100 lub większej liczby jednoczesnych użytkowników. Menedżer szaf rack umożliwia konsolidowanie adresów IP dla różnych urządzeń, a także zapewnia ścieżkę skalowalności. Natomiast zdalny KVM 4K zwiększa produktywność użytkowników, ponieważ działa z większą szybkością i przepustowością w porównaniu z konkurencyjnymi rozwiązaniami KVM o rozdzielczości 4K i standardowej.

Urządzenia te wyznaczają nowe standardy w branży, zwłaszcza w kontekście wydajności i bezpieczeństwa. Są szczególnie wydajne w przypadku wdrożeń na brzegu sieci, gdzie skalowalność i rozwój są powszechnymi wyzwaniami.

Platforma zarządzająca Avocent® ADX MP1000 – Upraszcza zarządzanie, kontrolę, zabezpieczanie oraz automatyzację wirtualnej i fizycznej infrastruktury IT w przedsiębiorstwie i na brzegu sieci. Zarządza usługami, maszynami wirtualnymi, modułami IP KVM oraz urządzeniami zdalnego dostępu.

Menedżer szaf rack Avocent® ADX RM1048P – Łączy różne urządzenia IT w szafie i zarządza nimi. Może być wdrażany wraz z urządzeniem Avocent ADX MP1000 lub bez niego. Konsoliduje adresy IP, aby ograniczyć ich niedobór w miarę dodawania kolejnych urządzeń do szafy. Umożliwia też ich zasilanie przez łącza sieci Ethernet (PoE), aby zmniejszyć liczbę kabli w szafie.

Przełącznik KVM IP 4K Avocent® ADX IPUHD – Ten nowy dodatek do portfolio produktów KVM firmy Vertiv może obsługiwać ponad 100 użytkowników i 48 unikalnych urządzeń w ramach jednej sesji. Zapewnia transmisję obrazu wideo 4K z wysoką wydajnością (20 GB na łączu uplink), co umożliwia zdalne zarządzanie urządzeniami i przetwarzanymi przez nie danymi w czasie rzeczywistym. Każdy przełącznik jest wyposażony w złącza USB-C umożliwiające korzystanie z mniejszej liczby kabli. Dzięki konsolidacji protokół PoE i IP, wymagania dotyczące kabli także zostały znacznie zmniejszone.

Więcej informacji na temat rozwiązania Avocent ADX Ecosystem oraz innych systemów firmy Vertiv do zarządzania rozwiązaniami IT dostępnych jest na stronie Vertiv.com.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl