Creative Live! Mic M3 – mikrofon na USB

Creative Live! Mic M3 Mikrofon na USB z podwójną polaryzacją i monitorowaniem w czasie rzeczywistym

Creative Live! Mic M3

Creative Technology wprowadza do sprzedaży mikrofon USB typu plug and play Creative Live! Mic M3. Mikrofon oferuje do wyboru kardioidalną lub dookólną biegunową charakterystykę kierunku, monitorowanie dźwięku w czasie rzeczywistym, możliwość bezpośredniego wyciszania mikrofonu za pomocą umieszczonego na obudowie przycisku i wysoką rozdzielczość nagrywania 24bit na 96kHz. Mikrofon dedykowany jest do stremowania, podcastów, nagrywania wokalu, rozmów konferencyjnych itp.

W każdym przypadku producent gwarantuje wysoką jakość komunikacji bez zakłóceń. Creative Live! Mic M3 ze wbudowanym portem słuchawkowym, odłączanym magnetycznym pop filtrem i regulowanym stojakiem biurkowym to ciekawa propozycja dla komputerów typ PC lub Mac.

Charakterystyka kierunkowa kardioidalna i dookólna

Creative Live! Mic M3 otrzymuje dwie czternastomilimetrowe kapsuły mikrofonowe dla dwóch trybów biegunowej charakterystyki kierunkowej: kardioidalnej i dookólnej, pomiędzy którymi możemy przełączyć się za pomocą pokrętła sterującego umieszczonego na odbudowie mikrofonu. Charakterystyka kardioidalna to tryb skupiony na froncie, idealny do jednoosobowych nagrań i najlepiej nadający do przechwytywania dźwięków bezpośrednio przed mikrofonem.

Charakterystyka dookólna to tryb działający pod każdym kątem, który rejestruje dźwięki równomiernie ze wszystkich kierunków i doskonale sprawdza się przy połączeniach konferencyjnych podcastach z wieloma użytkownikami przebywającymi w jednym pomieszczeniu.

Recenzja Creative Sound Blaster PLAY!4 – najlepsza jakość dźwięku online

Monitorowanie dźwięku i kontrola wyciszenia

Mikrofon posiada wbudowaną funkcję monitorowania dźwięku, która pozwala kontrolować rejestrowany dźwięk w czasie rzeczywistym. Podłączając słuchawki do zintegrowanego portu  typu jack 3,5mm, które znajduje się u dołu urządzenia, dostajemy sposobność kontrolowania jakości dźwięku, głośności, zakłóceń w trakcie nagrywania. Głośność odsłuchy można regulować za pomocą dedykowanego pokrętła umieszczonego z przedniej strony mikrofonu. Dodatkowo na przedniej obudowie mikrofonu znajduje się wyjątkowo przydatny przycisk wyciszania mikrofonu, któremu towarzyszy wskaźnik wyciszenia w postaci diody LED.

Test Creative Chat – prosty sposób na prowadzenie rozmów

Magnetyczny pop filtr i regulowany stojak

Producent dostarcza wraz z mikrofonem magnetyczny pop filtr, za pomocą, którego stłumimy niepożądane dźwięki w tle oraz zredukujemy efekty głosek plozywnych. Zastosowanie wspomnianego pop filtra polepszy jakość rozmów podczas gier i wideokonferencji. Tzw. niechciane efekty plozywne charakteryzują się zakłóceniami takimi jak nagłe trzaski w wymowie i artykulacją spółgłosek takich jak B, P, T, K czy D, które mogą brzmieć nazbyt ostro przy wysokim poziomie głośności. W standardzie Creative Live! Mic M3 posiada regulowany stojak biurkowy, który można pochylić nawet o 90°.

Mikrofon jest kompatybilny ze statywami posiadającymi standard łączenia typu ¼-20 UNC, dzięki czemu możemy go ustawić i skonfigurować wedle wszelakich upodobań i do każdych zastosowań, w których sprzęt sprawdzi się najlepiej. Mikrofon, pop filtr, stojak wykonane są z dobrej jakości materiałów, a całość wygląda bardzo dobrze i  estetycznie.

Cena i dostępność.

Creative Live! Mic M3 kupisz za 279zł.

Potrzebujesz więcej informacji odwiedź stronę produktu na www.creative.com

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl