Dzień Bez Samochodu – milion darmowych przejazdów od TIER

Dzień Bez Samochodu – milion darmowych przejazdów od TIER

TIER

  • Z okazji tegorocznego Dnia Bez Samochodu, a jednocześnie w ramach inicjatywy „Pokonajmy korki na dobre”, TIER rozdaje milion darmowych przejazdów dla osób, które będą chciały po raz pierwszy skorzystać z usług operatora.
  • Kampania ma na celu promowanie zrównoważonych i zielonych alternatyw dla samochodów i pokazanie, w jaki sposób zatłoczone drogi mogą być wykorzystywane w inny sposób.
  • W ramach 19. edycji Europejskiego Tygodnia Mobilności, TIER włącza się w dyskusję na temat zrównoważonych zmian w mobilności.

Każdego roku, w okolicy 22 września, obchodzony jest Światowy Dzień Bez Samochodu, podczas którego miasta zachęcają kierowców do rezygnacji z aut. Wydarzenie to naświetla liczne korzyści płynące z korzystania z alternatywnych środków transportu, takie jak zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza, a także promowanie bezpieczniejszego poruszania się pieszo, na hulajnogach i rowerami.

W ramach tegorocznego Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, przebiegającego pod hasłem „Bezpieczni i Zdrowi dzięki Zrównoważonej Mobilności”, wiodący europejski dostawca współdzielonej mikromobilności, z misją Zmiany Mobilności na Dobre, podejmuje różne działania w całej Europie. W ramach kampanii „Pokonajmy korki na dobre” TIER rozdaje mieszkańcom miast, którzy będą chcieli pierwszy raz skorzystać z e‑hulajnóg operatora, milion bezpłatnych przejazdów. Ma to na celu podkreślenie alternatyw dla zanieczyszczających powietrze pojazdów, szczególnie tego dnia.

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Dzień Bez Samochodu to ogromna szansa dla miast. To czas na to, aby uświadomić sobie, jak bardzo zanieczyszczenie powietrza wpływa na nasze życie i jak zakorkowane drogi mogłyby być wykorzystane w inny sposób. Większość miast została zaprojektowana z myślą o mobilności samochodów, lecz najwyższy czas, abyśmy to zmienili i zaczęli projektować miasta wokół mobilności ludzi” – mówi Ailin Huang, dyrektorka ds. zrównoważonego rozwoju w TIER.

Test Sennheiser HD 450BT i HD 350BT – doskonałe wrażenia dźwiękowe

Milion darmowych przejazdów dla nowych użytkowników na Dzień Bez Samochodu

Dla wszystkich nowych użytkowników TIER w Polsce, operator przygotował specjalny prezent z okazji tegorocznego Dnia Bez Samochodu: kod BEATTRAFFIC pozwalający na dwa darmowe odblokowania i 20 minut jazdy, podczas których będzie można w pełni poczuć radość i wygodę neutralnej klimatycznie przejażdżki po mieście.

 Tydzień Zrównoważonego Rozwoju w Polsce

Jako wiodący europejski dostawca współdzielonych rozwiązań w zakresie mikromobilności, TIER aktywnie wspiera Europejski Tydzień Mobilności, który odbywa się w dniach 16–22 września 2021 r, również poprzez wydarzenia w Polsce.
W warszawskiej Hali Gwardii, już w najbliższy piątek i sobotę (17-18 września) będzie można bezpłatnie przetestować e-hulajnogi TIER i poznać tajniki bezpiecznej jazdy na specjalnym torze oraz podczas warsztatów. Do tego przygotowany został quiz z nagrodami dot. wiedzy na temat odpowiedzialnego uczestnictwa w ruchu drogowym.
Więcej o wydarzeniu można przeczytać tutaj: [LINK].

Ponadto, TIER opowie też jak zmienia mikromobilność na dobre w ramach gdańskiego Dnia Elektromobilności 18 września. Uczestnicy wydarzenia będą mogli dowiedzieć się co wyróżnia sprzęt TIER, jaka jest polityka miejska operatora oraz jak to się stało, że firma jest w 100% neutralna klimatycznie. Tu również mieszkańcy będą mogli przekonać się do e‑hulajnóg na specjalnie przygotowanym torze, jak i dowiedzieć się więcej o tym jak z nich bezpiecznie korzystać w przestrzeni miejskiej. Więcej o wydarzeniu tutaj: [LINK]

Test Imilab Smart Watch W12 – tania, ciekawa propozycja

Wspólny cel: zmiana mobilności na dobre

Europejski Tydzień Mobilności jest sztandarową inicjatywą Komisji Europejskiej na rzecz zrównoważonej mobilności miejskiej. Jej celem jest zachęcenie europejskich miast do podejmowania innowacyjnych działań, promowania nowej infrastruktury i technologii, poprawy jakości powietrza oraz znajdowania kreatywnych i elastycznych rozwiązań. 38 uczestniczących krajów i 2097 miast ilustruje wagę tej inicjatywy, a także wspólne zapotrzebowanie na zrównoważoną mobilność miejską.

 Jak TIER na dobre pokonuje korki w europejskich miastach

Jak wynika z badania „Make a move. Miasta na drodze do elektromobilności” przeprowadzonego przez FREE NOW we wrześniu 2021 r., aż 89% badanych myśli o ekologii i zrównoważonym rozwoju podczas wyboru środka transportu. Dla 68% osób są to kwestie wpływające na dokonywany wybór. Jednocześnie uważają, że głównymi problemami polskich miast są trudności z parkowaniem (59% badanych) oraz korkami (58%).

Od kwietnia tego roku TIER prowadzi kampanię przeciwko korkom ulicznym i szkodliwym emisjom w ramach inicjatywy „Beat Traffic for Good”. Jej celem jest zachęcenie ludzi do korzystania z alternatywnych i bezemisyjnych środków transportu oraz do zmniejszenia swojego uzależnienia od samochodu. Dane o ruchu drogowym pokazują, że kierowcy spędzają rocznie setki godzin w korkach, co TIER zilustrował w swojej kampanii.
Tego lata 42 liderów opinii z czterech europejskich miast dołączyło do akcji i spędziło 405 godzin siedząc w zaparkowanych samochodach, aby zademonstrować absurdalną ilość czasu, którą marnujemy stojąc w korkach.

Ponadto, inicjatywa TIER ma na celu zapoczątkowanie dyskusji między mieszkańcami i decydentami na temat tego, w jaki sposób możemy lepiej projektować miasta w przyszłości, aby uczynić je bardziej zrównoważonymi, zielonymi i przyjaznymi dla ludzi.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl