Dzień Bez Samochodu – milion darmowych przejazdów od TIER

Dzień Bez Samochodu – milion darmowych przejazdów od TIER

TIER

  • Z okazji tegorocznego Dnia Bez Samochodu, a jednocześnie w ramach inicjatywy „Pokonajmy korki na dobre”, TIER rozdaje milion darmowych przejazdów dla osób, które będą chciały po raz pierwszy skorzystać z usług operatora.
  • Kampania ma na celu promowanie zrównoważonych i zielonych alternatyw dla samochodów i pokazanie, w jaki sposób zatłoczone drogi mogą być wykorzystywane w inny sposób.
  • W ramach 19. edycji Europejskiego Tygodnia Mobilności, TIER włącza się w dyskusję na temat zrównoważonych zmian w mobilności.

Każdego roku, w okolicy 22 września, obchodzony jest Światowy Dzień Bez Samochodu, podczas którego miasta zachęcają kierowców do rezygnacji z aut. Wydarzenie to naświetla liczne korzyści płynące z korzystania z alternatywnych środków transportu, takie jak zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza, a także promowanie bezpieczniejszego poruszania się pieszo, na hulajnogach i rowerami.

W ramach tegorocznego Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, przebiegającego pod hasłem „Bezpieczni i Zdrowi dzięki Zrównoważonej Mobilności”, wiodący europejski dostawca współdzielonej mikromobilności, z misją Zmiany Mobilności na Dobre, podejmuje różne działania w całej Europie. W ramach kampanii „Pokonajmy korki na dobre” TIER rozdaje mieszkańcom miast, którzy będą chcieli pierwszy raz skorzystać z e‑hulajnóg operatora, milion bezpłatnych przejazdów. Ma to na celu podkreślenie alternatyw dla zanieczyszczających powietrze pojazdów, szczególnie tego dnia.

Dzień Bez Samochodu to ogromna szansa dla miast. To czas na to, aby uświadomić sobie, jak bardzo zanieczyszczenie powietrza wpływa na nasze życie i jak zakorkowane drogi mogłyby być wykorzystane w inny sposób. Większość miast została zaprojektowana z myślą o mobilności samochodów, lecz najwyższy czas, abyśmy to zmienili i zaczęli projektować miasta wokół mobilności ludzi” – mówi Ailin Huang, dyrektorka ds. zrównoważonego rozwoju w TIER.

Test Sennheiser HD 450BT i HD 350BT – doskonałe wrażenia dźwiękowe

Milion darmowych przejazdów dla nowych użytkowników na Dzień Bez Samochodu

Dla wszystkich nowych użytkowników TIER w Polsce, operator przygotował specjalny prezent z okazji tegorocznego Dnia Bez Samochodu: kod BEATTRAFFIC pozwalający na dwa darmowe odblokowania i 20 minut jazdy, podczas których będzie można w pełni poczuć radość i wygodę neutralnej klimatycznie przejażdżki po mieście.

 Tydzień Zrównoważonego Rozwoju w Polsce

Jako wiodący europejski dostawca współdzielonych rozwiązań w zakresie mikromobilności, TIER aktywnie wspiera Europejski Tydzień Mobilności, który odbywa się w dniach 16–22 września 2021 r, również poprzez wydarzenia w Polsce.
W warszawskiej Hali Gwardii, już w najbliższy piątek i sobotę (17-18 września) będzie można bezpłatnie przetestować e-hulajnogi TIER i poznać tajniki bezpiecznej jazdy na specjalnym torze oraz podczas warsztatów. Do tego przygotowany został quiz z nagrodami dot. wiedzy na temat odpowiedzialnego uczestnictwa w ruchu drogowym.
Więcej o wydarzeniu można przeczytać tutaj: [LINK].

Ponadto, TIER opowie też jak zmienia mikromobilność na dobre w ramach gdańskiego Dnia Elektromobilności 18 września. Uczestnicy wydarzenia będą mogli dowiedzieć się co wyróżnia sprzęt TIER, jaka jest polityka miejska operatora oraz jak to się stało, że firma jest w 100% neutralna klimatycznie. Tu również mieszkańcy będą mogli przekonać się do e‑hulajnóg na specjalnie przygotowanym torze, jak i dowiedzieć się więcej o tym jak z nich bezpiecznie korzystać w przestrzeni miejskiej. Więcej o wydarzeniu tutaj: [LINK]

Test Imilab Smart Watch W12 – tania, ciekawa propozycja

Wspólny cel: zmiana mobilności na dobre

Europejski Tydzień Mobilności jest sztandarową inicjatywą Komisji Europejskiej na rzecz zrównoważonej mobilności miejskiej. Jej celem jest zachęcenie europejskich miast do podejmowania innowacyjnych działań, promowania nowej infrastruktury i technologii, poprawy jakości powietrza oraz znajdowania kreatywnych i elastycznych rozwiązań. 38 uczestniczących krajów i 2097 miast ilustruje wagę tej inicjatywy, a także wspólne zapotrzebowanie na zrównoważoną mobilność miejską.

 Jak TIER na dobre pokonuje korki w europejskich miastach

Jak wynika z badania „Make a move. Miasta na drodze do elektromobilności” przeprowadzonego przez FREE NOW we wrześniu 2021 r., aż 89% badanych myśli o ekologii i zrównoważonym rozwoju podczas wyboru środka transportu. Dla 68% osób są to kwestie wpływające na dokonywany wybór. Jednocześnie uważają, że głównymi problemami polskich miast są trudności z parkowaniem (59% badanych) oraz korkami (58%).

Od kwietnia tego roku TIER prowadzi kampanię przeciwko korkom ulicznym i szkodliwym emisjom w ramach inicjatywy „Beat Traffic for Good”. Jej celem jest zachęcenie ludzi do korzystania z alternatywnych i bezemisyjnych środków transportu oraz do zmniejszenia swojego uzależnienia od samochodu. Dane o ruchu drogowym pokazują, że kierowcy spędzają rocznie setki godzin w korkach, co TIER zilustrował w swojej kampanii.
Tego lata 42 liderów opinii z czterech europejskich miast dołączyło do akcji i spędziło 405 godzin siedząc w zaparkowanych samochodach, aby zademonstrować absurdalną ilość czasu, którą marnujemy stojąc w korkach.

Ponadto, inicjatywa TIER ma na celu zapoczątkowanie dyskusji między mieszkańcami i decydentami na temat tego, w jaki sposób możemy lepiej projektować miasta w przyszłości, aby uczynić je bardziej zrównoważonymi, zielonymi i przyjaznymi dla ludzi.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: