Nextbase – wkracza do Polski z nową linią produktów serii 2

Nextbase – wkracza do Polski z nową linią produktów serii 2

Nextbase

Wiodący, europejski producent kamer samochodowych debiutuje w Polsce. Firma Nextbase, posiadająca 60% udziałów na europejskim, od dziś oferuje polskim kierowcom innowacyjne kamery samochodowe m.in. z funkcją „Emergency SOS”. W sytuacji awaryjnej technologia ta może uratować życie podróżującym, informując służby ratunkowe o poważnym wypadku.

Brytyjski Nextbase wkracza do Polski z nową linią produktów serii 2. W jej skład wchodzi 6 kamer samochodowych – 122HD, 222, 322GW, 422GW, 522GW oraz najnowsza 622GW o rozdzielczości 4K. Wszystkie posiadają inteligentny tryb parkowania, modele z oznaczeniem GW wyposażono w moduły GPS (10 Hz) i WiFi. W swoich produktach firma koncentruje się na zapewnieniu najwyższej możliwej jakości obrazu bez względu na porę dnia oraz warunki atmosferyczne. Możliwe jest to dzięki wykorzystaniu autorskiego oprogramowania oraz współpracy z firmą Ambarella – wiodącym producentem półprzewodników na świecie.

Reklamy

Cieszymy się, że z naszymi wysokiej klasy kamerami samochodowymi debiutujemy na polskim rynku. To dla nas idealne miejsce do rozwoju terytorialnego obszaru naszego działania. Polska jest rynkiem z dużą chłonnością i miejscem dla nowego gracza klasy premium. Przychodzimy z unikalną technologię, która wzniesie branżę wideo rejestratorów jazdy na wyższy poziom. Z niecierpliwością czekamy na to, aby pomóc polskim kierowcom nie tylko jeździć mądrzej, ale przede wszystkim bezpieczniej ”- powiedział Richard Browning, dyrektor generalny Nextbase.

Laszlo Szalontai, dyrektor sprzedaży w Polsce dodaje: „Jesteśmy zdeterminowani, aby zapewnić kierowcom bezpieczeństwo na drogach przy użyciu odpowiednich narzędzi. Produkty Nextbase zostały zaprojektowane z myślą o dobrym samopoczuciu i bezpieczeństwie kierowcy.” – dodaje

Najważniejsze funkcje kamer samochodowych Nextbase serii 2:

 • Emergency SOS – w przypadku poważnej kolizji lub wypadku technologia ta może uratować życie pasażerom. Wówczas automatycznie służby ratunkowe zostają poinformowane o wypadku oraz o dokładnej lokalizacji pojazdu za sprawą wbudowanego w kamerę nadajnika GPS. Ułatwiając służbom uzyskanie kluczowych informacji użytkownik może wprowadzić w system informacje medyczne takie jak grupa krwi czy historia chorób.
 • Funkcja AutoSync to kolejną znacząca nowość w branży kamer samochodowych. Wykorzystuje ona technologię Bluetooth do automatycznego przesyłania plików wideo z konkretnym zdarzeniem na drodze bezpośrednio na smartfon użytkownika. Filmy można przeglądać na dedykowanej aplikacji mobilnej MyNextbase oraz łatwo udostępniać je stronom trzecim np. Policji.
 • Sterowanie głosowe. Nextbase w swoich produktach oferuje integrację z asystentem głosowym Amazon Alexa. Kierowca dzięki tej funkcji ma możliwość zapisywania nagrań wideo, odtwarzania muzyki, wykonywania połączeń telefonicznych, a nawet obsługi urządzeń smart home za pomocą swojego głosu.
 • Tryb parkowania – rejestruje wstrząsy lub fizyczne ruchy pojazdu, gdy samochód jest zaparkowany. Zapewnia kierowcom ochronę poprzez aktywację nagrywania wideo, gdy dojdzie do stłuczki, a nawet wówczas gdy w pojeździe nie ma
 • Intuicyjne i zaawansowane oprogramowanie MyNextbase. W jego skład wchodzi aplikacja na urządzenia mobilne (MyNextbase Connect) oraz odtwarzacz wideo na komputery (MyNextbase Player). Użytkownik otrzymuje również wersję do edycji i bezpłatną pamięć masową w chmurze, która gwarantuje bezpieczne przechowywanie nagrań z kamery samochodowej.

To co wyróżnia debiutująca w Polsce markę Nextbase na tle konkurencji to modułowość swoich produktów. W sprzedaży dostępne są kompatybilne ze sobą kamery oferujące widok bezpośrednio z wnętrza auta oraz kamery cofania. Wystarczy zsynchronizować je z główną kamerą, aby cieszyć się większą ochroną pojazdu i pasażerów.

Test Navitel MR155 NV Slim – kamera montowana na lusterku wstecznym

Poza rejestrowaniem podróży samochodowych, kamery samochodowe Nextbase to również zaawansowane funkcje i moduły przekształcające samochód w inteligentny pojazd. W ofercie znaleźć można akcesoria, w tym karty SD, filtry polaryzacyjne, pokrowce oraz okablowanie.

 

O Nextbase:

Firma Nextbase jest dynamicznie rozwijającym się liderem na rynku zaawansowanych kamer samochodowych. Jej celem jest wywieranie pozytywnego wpływu sposób, w jaki ludzi podróżują dzięki inteligentnym innowacjom, które podnoszą poziom bezpieczeństwa. Nexbase jest największą marką na rynku zaawansowanych kamer samochodowych na świecie i główną siłą napędową rynku. Posiada ponad 80% udziału w rynku brytyjskim pod względem wielkości (dane GfK) i znaczące udziały w rynku w USA i Europie. W ciągu ostatnich 4 lat sprzedaż wideorejestratorów wzrosła o 850%, co czyni ją jednym z najszybciej rozwijających się sektorów technologii konsumenckich na świecie.

Inteligentne kamery Nextbase zyskały szerokie uznanie recenzentów oraz wiele wyróżnień zagranicznych mediów, w tym Sunday Times, The Daily Mail, The Independent, Driving.co.uk, Auto Express, What Car?, Honest John czy Tech Advisor.

Test Mio MiVue 812 – pozwoli zarejestrować każdą sytuację na drodze

Dostępność i ceny:

Kamery samochodowe Nextbase dostępne są w MediaMarkt, MediaExpert, Komputronik, X-kom, Allegro, oraz u wybranych partnerów handlowych w sugerowanej cenie katalogowej:

 • 122HD – 299 PLN
 • 222 – 399 PLN
 • 322GW – 599 PLN
 • 422GW – 799 PLN
 • 522GW – 899 PLN
 • 622GW – 1 199 PLN

Więcej informacji o produktach Nextbase znaleźć można: Tutaj

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter
[mc4wp_form id="314"]