OnePlus 2.0 – integracja z OPPO – list Peta’a Lau

OnePlus 2.0 – integracja z OPPO – treść listu, który Pete Lau skierował dziś do użytkowników i fanów na forum marki OnePlus.

OnePlus 2.0

Cześć!

Odkąd ogłosiliśmy naszą integrację z OPPO, jestem pewien, że wielu z Was chciałoby dowiedzieć się więcej o tym, jak będzie wyglądała przyszłość, zarówno dla OnePlus, jak i dla naszych użytkowników.

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

W ciągu ostatnich kilku miesięcy pracowaliśmy nad opracowaniem naszej przyszłej strategii, w szczególności nad tym by jak najlepiej wykorzystać nasze zwiększone zasoby, tworzyć lepsze produkty oraz lepsze wrażenia dla naszych użytkowników. Dzisiaj chciałbym podzielić się z Wami kilkoma informacjami na temat przyszłości marki OnePlus.

Test OnePlus Nord 2 5G – wychodzi z tarczą w codziennego użytku

Wraz z integracją, OnePlus wszedł w fazę OnePlus 2.0. Wierzę, że jesteśmy teraz bardziej dojrzałą i niezawodną marką technologiczną, która nadal dostarcza najwyższej jakości produkty użytkownikom na całym świecie, w tym samym duchu Never Settle, co wcześniej.

Odkąd w czerwcu ubiegłego roku objąłem stanowisko dyrektora ds. produktu w OPPO, od prawie roku nadzoruję strategie produktowe dla oprogramowania i sprzętu firmy OnePlus i OPPO. Cieszę się, że filozofia produktu, którą wszyscy znacie – szybko, płynnie i bez obciążeń – może być stosowana również we wszystkich liniach produktów OPPO i OnePlus, a także w systemach OxygenOS, jak i ColorOS.

Zawsze doceniałem wyjątkową i globalną tożsamość marki OnePlus. I jako sam produkt, naprawdę doceniam to, że tak wielu naszych użytkowników kocha technologie i lubi mieć możliwość przetestowania ich tak szybko, jak to możliwe. To właśnie czyni OnePlus marką wyjątkową. W kwestii planowania produktów, zawsze chcemy mieć pewność, że tworzymy szybkie, płynne i nieobciążające urządzenia, które są dostosowane do potrzeb naszych głównych użytkowników.

Test OnePlus 9 i OnePlus 9 Pro – plusy i minusy

Strategia produktu

W zakresie strategii portfolio produktowego, od zeszłego roku, na targach szczebla regionalnego, wprowadziliśmy kilka nowych serii produktowych, co spotkało się z bardzo dobrym odbiorem na rynku.

W oparciu o wzrost i sukces, jaki osiągnęliśmy w zeszłym roku, będziemy nadal oferować użytkownikom wysokiej jakości urządzenia, w wielu poziomach cenowych, a także jeszcze bardziej konkurencyjnych cenach. Co najważniejsze, w przyszłości, nasza oferta bardziej przystępnych urządzeń będzie się powiększać na rynkach lokalnych, jednocześnie oferując nasze flagowe smartfony premium i ultra-premium globalnie.

Aparat fotograficzny

Następnie, jak wiecie, od zeszłego roku zaczęliśmy bardziej koncentrować się na rozwijaniu prawdziwie wysokiej jakości aparatu fotograficznego, zarówno poprzez nasze strategiczne inwestycje w technologię aparatów, jak i współpracę z Hasselblad w zakresie naszej flagowej serii. Idąc dalej, podwajamy zaangażowanie w aparat, w 3 głównych obszarach.

  • Tworzenie wspaniałych i nieobciążających użytkownika doświadczeń na podstawowym poziomie
  • Kontynuowanie współpracy z Hasselblad, liderem w branży pod względem dynamiki kolorów, nad poprawą wydajności kolorów, a także nad dostosowanym czujnikiem i soczewkami.
  • Inwestowanie w badania i rozwój szeregu nowych i ulepszonych technologii, które przeniosą wrażenia z korzystania z aparatu na nowy poziom.

Przyszłość systemu OxygenOS

I na koniec, chcę poinformować o przyszłości systemu OxygenOS.

Zacznę od przedstawienia informacji na temat integracji kodu OxygenOS 12 i ColorOS 12.

Pracując nad systemem Android 12, oba zespoły zaczęły dzielić się doświadczeniem i dążyć do stworzenia oprogramowania, które będzie: szybkie i płynne, proste i stabilne. Dzięki integracji z kodem, jakość kompilacji OxygenOS 12 uległa poprawie, a aktualizacje oprogramowania pojawiają się coraz szybciej.

Mówiąc szerzej, z biegiem czasu zauważyliśmy, że oba systemy operacyjne stopniowo zbliżały się do siebie pod względem podstawowego doświadczenia użytkownika.

Stworzenie możliwie najlepszego doświadczenia dla naszych użytkowników zawsze było naszym głównym celem we wszystkim, co robimy, a dzięki większym zasobom jako większej i bardziej zintegrowanej organizacji, czujemy, że możemy zaoferować naszym użytkownikom jeszcze więcej, dostosowując nasze podejście do oprogramowania.

Dlatego po dokładnym rozważeniu zdecydowaliśmy się zintegrować zespoły OxygenOS i ColorOS, aby wspólnie zaplanować i pracować nad przyszłymi doświadczeniami związanymi z oprogramowaniem.

Gary Chen, szef OxygenOS, którego wielu z was zna od wielu lat, nadzoruje teraz także globalny zunifikowany system operacyjny. Łącząc nasze zasoby związane z tworzeniem oprogramowania, aby skupić się na jednym zunifikowanym i zaktualizowanym systemie operacyjnym zarówno dla urządzeń OnePlus, jak i OPPO na całym świecie, połączymy mocne strony obu, w jeden, jeszcze potężniejszy system operacyjny, który zagwarantuje: szybkie i płynne, bezproblemowe doświadczenia OxygenOS oraz stabilność i bogate funkcje ColorOS.

Test OPPO A74 – smartfon nie tylko jest przyjemny dla oka

Dla niektórych z Was ta wiadomość może budzić wątpliwości. Uwierzcie mi, codziennie czytam wiele Waszych komentarzy w Internecie. Chciałbym powiedzieć z przekonaniem, że po rocznym nadzorowaniu rozwoju produktów obu systemów wierzę, że ujednolicony system operacyjny zachowa DNA OxygenOS, które wielu z was tak bardzo kocha, zapewniając jednocześnie lepsze wrażenia ogólne.

I oczywiście OnePlus ma unikalną grupę użytkowników, dlatego dostosujemy ujednolicony system operacyjny specjalnie dla urządzeń OnePlus, aby upewnić się, że spełnia Wasze oczekiwania, na przykład utrzymując go tak czystym i lekkim jak wcześniej, oraz kontynuując odblokowywanie bootloaderów.

Jeśli chodzi o harmonogram, w przypadku urządzeń OnePlus wdrażanych globalnie, w pierwszej kolejności wprowadzimy zintegrowany system operacyjny wraz z premierą naszej następnej flagowej serii, w 2022 roku.

Integracja zostanie w pełni zakończona wraz z kolejną dużą aktualizacją Androida w 2022 roku, a określone urządzenia otrzymają nowy system operacyjny w późniejszym terminie.

Wiem, że w ciągu ostatnich kilku lat wiele się działo dla każdego z was. Fakt, że nadal jesteście obecni na naszym forum OnePlus, czytacie nasze ważne aktualizacje i angażujecie się w życie naszego zespołu, sprawia, że ​​wierzę, że wciąż możemy razem osiągnąć tak wiele.

Wierzę, że kolejny etap podróży OnePlusa – OnePlus 2.0 – będzie pozytywną zmianą dla nas jako marki, ale także dla każdego z Was jako użytkowników i miłośników technologii.

Dzięki, że jesteście z nami podczas tej drogi,

Pete

 

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl