OPPO Reno6 – Dobry Wzór 2021 za unikalny design

OPPO Reno6 – Dobry Wzór 2021 za unikalny design

Dobry Wzór 2021

Smartfony z serii OPPO Reno6 zostały pozytywnie ocenione przez Ekspertów konkursu Dobry Wzór 2021, najstarszego konkursu wzorniczego w Polsce organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Serię doceniono przede wszystkim za unikalny design OPPO Reno Glow i zaawansowane funkcje wideo, które oprócz nowych rozwiązań znacząco poprawiają user experience.
W Instytucie Wzornictwa Przemysłowego zakończyły się Obrady Ekspertów konkursu Dobry Wzór 2021, podczas których wybrane zostały finałowe projekty. W tegorocznym zestawieniu znalazła się seria smartfonów OPPO Reno6. Smartfony z Serii Reno od zawsze cechował wyjątkowy design i zaawansowane funkcje video. Seria Reno6 doskonale wpasowuje się w ten trend, dzięki odświeżonej formule.
OPPO Reno6 Pro
OPPO Reno6 Pro
Wzór OPPO Reno Glow
Smartfony Reno6 Pro 5G i Reno6 5G wyróżnia wzornictwo OPPO Reno Glow. Jego najnowsza odsłona została zainspirowana naturalnym zjawiskiem krystalizacji śniegu w temperaturze zamarzania, co sprawia, że miliony maleńkich „płatków śniegu” mienią się na szklanej obudowie każdego telefonu z Serii Reno6. W efekcie ich obudowy emitują delikatny blask, migocząc w zależności od ułożenia światła i cienia.
Wzór OPPO Reno Glow w Serii Reno6 był opracowywany przez markę przez 3 lata i uzyskał 20 unikalnych patentów, co czyni go wyjątkowym na globalną skalę. Składa się on z pięciu warstw:
  • tekstura pocisku tworzy efekt wizualny, który jest gładszy i prostszy;
  • kolorowa folia dodaje więcej odcieni niebieskiego i zielonego;
  • odblaskowy nanolaminat PICASUS o różnych współczynnikach załamania światła daje olśniewający metaliczny połysk;
  • tekstura soczewki Fresnela sprawia, że kolor światła wyglądał inaczej pod różnymi kątami;
  • odblaskowa powłoka z indu (warstwa metalicznej powłoki) poprawia refleksy kolorystyczne.
OPPO Reno6
OPPO Reno6 – video

Ulepszony proces sprawił, że tekstura tyłu telefonów została poprawiona o 30%, a na ich obudowach nie zostają żadne widoczne ślady palców. Smartfony uzyskały również 200% odporności na zadrapania.
Efekt OPPO Reno Glow jest dostępny w smartfonach OPPO Reno6 Pro 5G w kolorze błękitnym i grafitowym, a w smartfonach OPPO Reno6 5G w kolorze błękitnym i czarnym.

Bokeh Flair Portrait Video
Według filozofii marki Technology for Mankind, Kindness for the World, OPPO dąży do tego, by urządzenia nie tylko dobrze wyglądały i działały, ale też żeby pomagały ludziom w codziennym funkcjonowaniu i realizowaniu ich potrzeb i pasji. Dlatego smartfony Serii OPPO Reno6 oferują wiodące w branży funkcje wideo portretowego, które oprócz nowych rozwiązań znacząco poprawiają user experience.
Sztandarowa i dostępna jedynie w smartfonach Serii Reno6 funkcja Bokeh Flare Portrait Video zapewnia kinowej jakości efekt rozmycia tła i świateł. Napędzana przez algorytmy AI i zbiór danych, na który składa się 10 milionów portretów, przetwarza wideo w czasie rzeczywistym. W efekcie pozwala nagrywać filmy portretowe z jasnymi punktami bokeh w tle, przy jednoczesnym zachowaniu naturalnego i jasnego wyglądu głównego obiektu. Funkcja Bokeh Flare Portrait Video jest dostępna zarówno w przednim jak i tylnym aparacie każdego smartfonu z Serii Reno6.
Finałowa gala konkursu Dobry Wzór 2021 odbędzie się 5 listopada 2021 roku. Więcej informacji o konkursie i finałowych projektach można znaleźć na stronie: www.dobrywzor.com.pl

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: