Navitel MR450 GPS – wideorejestrator w lusterku z kamerą cofania

Navitel MR450 GPS – wideorejestrator w lusterku z kamerą cofania

Navitel MR450 GPS
Navitel MR450 GPS

Firma NAVITEL, dostawca wiodących rozwiązań na rynku elektroniki samochodowej wprowadza do sprzedaży nowy model wideorejestratora w lusterku – MR450 GPS. Został wyposażony w funkcjonalną kamerę na tył auta, moduł GPS, Wi-Fi oraz wysokiej klasy sensor optyczny Sony 307 (night vision).

Test Navitel RC2 DUAL – wideorejestrator z kamerą tylną w zestawie

NAVITEL MR450 GPS rejestruje wideo w jakości Full HD, w 30 kl./s i zapisuje je na karcie microSD
o pojemności do 64 GB. Za czytelne nagrania nawet w słabym świetle odpowiada sensor optyczny Sony 307 z obsługą night vision. Kąt widzenia obiektywu wynosi 160°. Ekran dotykowy o przekątnej 5,5”, wykonany w technologii IPS, umożliwia łatwy podgląd materiałów z poziomu kamery. Urządzenie montowane jest na lusterku wstecznym auta za pomocą dołączonych do zestawu gumowych nakładek.

 

 

Wideorejestrator NAVITEL MR450 GPS wyposażono w kamerę cofania o kącie widzenia 100°, która nagrywa filmy w jakości Full HD. Zastosowany sensor optyczny GC2053 (night vision) umożliwia uchwycenie w wysokiej jakości tego, co dzieje się za samochodem.

Wbudowany moduł GPS jest odpowiedzialny za dostarczanie informacji o aktualnym położeniu pojazdu, prędkości jazdy, a także ostrzeganie przed fotoradarami.

Producent zdecydował się także na wyposażenie modelu MR450 GPS w Wi-Fi. Kierowca może połączyć się z kamerą za pomocą aplikacji na smartfon/tablet i przeglądać w czasie rzeczywistym nagrania na ekranie swojego urządzenia mobilnego.

Test Navitel MR155 NV Slim – kamera montowana na lusterku wstecznym

NAVITEL MR450 GPS to już piąta kamera samochodowa w naszej ofercie, w formie tzw. lusterka wstecznego. Czym się wyróżnia od pozostałych modeli? W tym przypadku postawiliśmy na bardzo mocną specyfikację, nie zapominając jednak o oryginalnym designie. Sensor Sony, panoramiczny kąt widzenia, kamera cofania oraz dodatkowe funkcje są niewątpliwymi zaletami urządzenia. Intuicyjne menu oraz duży ekran dotykowy ułatwiają poruszanie się po panelu.

Całość została zamknięta w eleganckim, smukłym lusterku z czarnymi oraz metalicznymi elementami. Podążając za potrzebami klientów, którzy szukają tego rodzaju rozwiązań, dołączyliśmy do zestawu również kamerę tylną, która stanowi uzupełnienie ochrony na drodze. Porównajmy to do smartfonów – czy potrafilibyśmy wyobrazić je sobie teraz tylko z jedną, główną kamerą? Raczej nie.

Rolą wideorejestratora jest nagrywanie niebezpiecznych zdarzeń na drodze, smartfonów raczej względy rozrywkowe, czy też praca. Niemniej, mam nadzieję, że w przypadku kamer samochodowych, tak samo jak smartfonów, przedni i tylny obiektyw staną się standardem, co przełoży się na zwiększenie bezpieczeństwa oraz świadomości kierowców na drogach” – mówi Tobiasz Jankowski, CEO NAVITEL EUROPE.

Test Navitel AR280 Dual – rejestrator video przód/tył

W zestawie oprócz wideorejestratora znajdują się: kamera cofania, ładowarka samochodowa 12/24 V, kabel USB, kabel wideo, klipsy mocujące (4 sztuki), ściereczka z mikrofibry, instrukcja obsługi, karta gwarancyjna i licencja nawigacyjna na smartfon/tablet z mapą 47 krajów.

NAVITEL MR450 GPS dostępny jest w sieci sklepów Media Expert i serwisie Allegro. Sugerowana cena wideorejestratora – 599 złotych.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl