VBreathe Tasman debiutują na polskim rynku – czyste powietrze, naturalnie

VBreathe Tasman debiutują na polskim rynku – czyste powietrze, naturalnie

VBreathe Tasman
VBreathe Tasman

Do grona marek dystrybuowanych przez spółkę DLF z Gdyni dołącza VBreathe. W ofercie tej australijskiej firmy znajduje się oczyszczacz powietrza Tasman, który wyposażono w rewolucyjny system detoksykacji powietrza.

Powietrze, którym oddychamy ma olbrzymi wpływ na nasze samopoczucie, dlatego powinniśmy dbać o jego jakość każdego dnia. Jesteśmy coraz bardziej świadomi w zakresie szkodliwości smogu, jednak ostatnimi czasy bardzo mocno przekonaliśmy się, że narażeni jesteśmy również na inne, szkodliwe czynniki. Możemy wymienić tu patogeny i wirusy, które cyrkulując w zamkniętym pomieszczeniu są dla nas znacznie bardziej niebezpieczne niż na zewnątrz.

Należy mieć również świadomość, że w naszych domach na jakość powietrza wpływ mają nie tylko zanieczyszczenia dostające się z zewnątrz, ale także obecne wewnątrz tworzywa sztuczne, środki chemiczne, dym papierosowy, czy materiały wykończenia wnętrz. To wszystko sprawia, że do walki o dobrą jakość powietrza powinniśmy dobrać sobie odpowiednich sprzymierzeńców.

Test Xiaomi Mi Air Purifier 3H – stylowy oczyszczacz powietrza

VBreathe Tasman – Geneza

Debiutujący na polskim rynku australijski oczyszczacz powietrza VBreathe Tasman z funkcją detoksykacji jest dziełem przeszło pięciu lat prac badawczych i rozwojowych. Motywem do jego powstania było poszukiwanie przez założyciela firmy skutecznego sposobu walki z przewlekłą chorobą układu oddechowego, na którą cierpiał jeden z członków jego rodziny. Jak tłumaczy założyciel VBreathe, Mohit Sharma:

Osobiście wiem, jaką różnicę może przynieść nasz produkt w codziennym życiu. Jesteśmy dumni, że naszą technologię możemy oferować ludziom, aby ich życie stało się lepsze. VBreathe Tasman jest pierwszym, całkowicie naturalnym oczyszczaczem powietrza z funkcją detoksykacji. Jak udowodniono, nasz inteligentny i przenośny produkt znacznie redukuje ilość szkodliwych wirusów, bakterii, pleśni, toksyn i innych szkodliwych substancji z powietrza„.

Efektywne działanie VBreathe Tasman zostało potwierdzone w niezależnych testach, zgodnie z wytycznymi międzynarodowych standardów zdrowotnych.

Recenzja Mi Induction Heating Rice Cooker – nie tylko do ryżu

Żel VActive – wyjątkowe rozwiązanie zastosowane w VBreathe Tasman

Oczyszczacze powietrza są w stanie skutecznie filtrować powietrze i zatrzymywać w sposób mechaniczny szkodliwe substancje w układzie filtrującym. Istnieją jednak dodatkowe rozwiązania, które wzbogacają ich działanie i czynią je jeszcze bardziej efektywnymi. W przypadku oczyszczacza VBreathe Tasman takim wzbogaceniem jest rewolucyjny system detoksykacji oparty na wykorzystaniu specjalnego żelu VActive. Powstaje on na bazie naturalnych, australijskich olejków eterycznych pochodzenia roślinnego. VBreathe uwalnia drobinki żelu, które krążąc, łączą się z obecnymi w powietrzu patogenami i otaczają je, aby pozbawić je tlenu i uniemożliwić ich namnażanie.

VBreathe Tasman – działanie

Działanie oczyszczacza opiera się na dwóch etapach. W pierwszej kolejności powietrze zasysane u nasady urządzenia przechodzi przez filtr HEPA klasy medycznej, który zatrzymuje 99.97% zanieczyszczeń, nawet tych o średnicy 0,3 mikrometra. Drugim etapem jest przejście oczyszczonego powietrza przez wkład z żelem VActive. Następnie czyste i nasycone olejkami eterycznymi powietrze wydostaje się u góry urządzenia i zostaje rozprowadzone po pomieszczeniu. Żel VActive, oprócz eliminacji wirusów i innych patogenów wykazuje działanie odstraszające komary i inne owady, ułatwia oddychanie alergikom oraz eliminuje nieprzyjemne zapachy. Skład żelu jest całkowicie bezpieczny dla dorosłych, dzieci oraz zwierząt.

VBreathe Tasman
VBreathe Tasman

VBreathe Tasman – technologia

Wysokiej jakości oczyszczacz powietrza VBreathe Tasman został wyposażony w szereg czujników, które dbają o efektywność jego działania. Urządzenie posiada sensory wykrywające dym, pleśń, tlenek węgla i szkodliwe cząstki PM 2,5.

Aktualną jakość powietrza obrazuje pierścień świetlny, który znajduje się w centralnej części urządzenia. W zależności od jego koloru mamy do czynienia z:

 • dobrą jakością powietrza – kolor zielony
 • umiarkowaną jakością powietrza – kolor pomarańczowy
 • złą jakością powietrza – kolor czerwony

Dodatkowo, wspomniany pierścień informuje o stanie urządzenia. Na konieczność wymiany żelu VActive wskazuje kolor żółty, moment wymiany filtra zasygnalizuje pulsujące, białe światło, natomiast kolor niebieski pojawi się podczas parowania oczyszczacza VBreathe Tasman ze smartfonem za pośrednictwem Bluetooth. Obsługę urządzenia ułatwia dedykowana aplikacja mobilna VBreathe, dostępna w języku polskim na smartfony z systemem iOS oraz Android.

Test Xiaomi Mi Air Purifier 3H – stylowy oczyszczacz powietrza

VBreathe Tasman – design i jakość w kompaktowym rozmiarze

Oczyszczacz VBreathe Tasman posiada wbudowany akumulator, który umożliwia pracę nawet do 10 godzin bez podłączania do źródła zasilania. Biorąc pod uwagę niewielkie wymiary i wagę urządzenia, jest on niezwykle kompaktowy – z łatwością można zabrać go do pracy, na wakacje czy przenosić między pomieszczeniami w domu w zależności od potrzeb.

Ten niewielki oczyszczacz powietrza został zaprojektowany z wyjątkową dbałością o szczegóły. Jego korpus wykonany jest z aluminium, które dostępne jest w pięciu wariantach kolorystycznych. Jego niebanalny design oraz możliwość wyboru koloru pierścienia świetlnego sprawiają, że nie tylko oczyszcza powietrze, ale również stanowi swego rodzaju element wystroju wnętrza.

Cechy wyróżniające VBreathe Tasman

 • Zwalcza wirusy unoszące się w powietrzu (również koronawirusy), bakterie, pleśń, toksyny i mikroby,
 • W odróżnieniu od tradycyjnych oczyszczaczy powietrza, detoksykuje również powierzchnie płaskie,
 • Wykorzystuje połączenie całkowicie naturalnych składników żelu detoksykującego oraz inteligentnych technologii,
 • Łączy skuteczność filtracji HEPA klasy medycznej z opatentowanym składem żelu VActive Żel, powstającego z olejków eterycznych,
 • Wyposażony jest w inteligentne czujniki, które wykrywają dym, pleśń, tlenek węgla i szkodliwe cząsteczki PM2.5,
 • Możliwość sterowania z poziomu aplikacji VBreathe,
 • Niewielkie rozmiary umożliwiają łatwe przenoszenie,
 • Niezależnie testowany przez wiodące laboratoria i uniwersytety.
VBreathe Tasman
VBreathe Tasman

VBreathe Tasman – ceny i dostępność

Oczyszczacz powietrza z funkcją detoksykacji – VBreathe Tasman – dostępny jest w sugerowanej cenie katalogowej 2799 zł na stronie www.vbreathe.pl. Niebawem dostępny będzie również w sieci sklepów Media Expert.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl