Alior Mobile dostępny na najnowszych smartfonach Huawei

Aplikacja Alior Mobile to kolejna aplikacja bankowa, która od teraz dostępna na najnowszych smartfonach Huawei

Alior Mobile

Aplikacja Alior Mobile to kolejna aplikacja bankowa, która została zintegrowana z Huawei Mobile Services i stała się dzięki temu dostępna dla użytkowników najnowszych urządzeń Huawei z HMS.

 Test Huawei Mate 40 Pro – potwór fotografii mobilnej

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Najnowsze urządzenia Huawei z HMS to smartfony z serii Mate 40, w tym Mate 40 Pro, telefony z serii P40 oraz Y – Y6p i Y5p, P smart 2021, smartfony z serii Mate 30, a także innowacyjny, składany smartfon Mate Xs.

Aplikacja Alior Mobile dostępna jest w AppGallery od grudnia zeszłego roku – od tamtej pory z funkcjonalności mogą korzystać użytkownicy starszych smartfonów Huawei z GMS. Teraz aplikacja będzie dostępna również na najnowszych urządzeniach opartych o autorski system marki.

Test Huawei P smart 2021 – 4 aparaty i niedrogi, czy warto?

Alior Mobile zapewnia bezpieczny, szybki i wygodny dostęp do produktów finansowych. Aplikacja pozwala zarządzać finansami w smartfonie, realizować przelewy na rachunek bankowy lub numer telefonu oraz płacić BLIK-iem za zakupy w sklepach stacjonarnych i internecie. Co więcej, użytkownicy Alior Mobile mogą korzystać także z szerokiej gamy usług pozabankowych: kupować bilety komunikacji miejskiej, opłacać parkowanie czy regulować opłaty za przejazd przez bramki na autostradach. Aplikacja dostępna jest w języku polskim, angielskim i rosyjskim.

Stale rozwijamy funkcjonalności dostępne w Alior Mobile i dostosowujemy je do wymagań użytkowników. Zależy nam, by aplikacja była jak najprostsza w obsłudze, a jednocześnie wspierała naszych klientów w ich codziennym życiu. Partnerstwo z producentami smartfonów daje taką możliwość. Cieszymy się, że teraz wszyscy użytkownicy telefonów Huawei będą mogli poznać zalety Alior Mobile – mówi Michał Targoński, dyrektor Działu Systemów Digital w Alior Banku.

Alior Bank to bank uniwersalny, obsługujący wszystkie segmenty rynku. W swojej działalności łączy zasady tradycyjnej bankowości z innowacyjnymi rozwiązaniami, dzięki którym systematycznie wzmacnia pozycję rynkową i wyznacza nowe kierunki rozwoju sektora. Celem Alior Banku jest stały rozwój aplikacji, wyjście poza ramy bankowości tradycyjnej i stworzenie w niej ekosystemu usług pozabankowych, z których klient będzie mógł wygodnie korzystać o każdej porze, bez względu na to, gdzie się znajduje.

Dlatego w Alior Mobile sukcesywnie dodawane są kolejne rozwiązania własne oraz partnerów zewnętrznych, dzięki którym aplikacja zyskuje nowych użytkowników. Na koniec II kwartału 2021 roku ich liczba wynosiła już 671 tys., co oznacza wzrost o 23 proc. r/r. Dążąc do zwiększenia popularności aplikacji, Alior Bank zdecydował się na współpracę z Huawei i obecność
w AppGallery.

Test Huawei MatePad 11 – tablet z Harmony OS do mobilnej pracy

Huawei AppGallery to sklep, który globalnie oferuje dostęp do ponad 141 tysięcy aplikacji zintegrowanych z HMS, a więc w pełni funkcjonalnych na urządzeniach Huawei opartych o autorski system usług mobilnych. Każdego miesiąca ze sklepu korzysta ponad 550 milionów aktywnych użytkowników na całym świecie. Sklep jest częścią ekosystemu opartego na Huawei Mobile Services (HMS), w skład którego wchodzą takie usługi jak Chmura, Przeglądarka i Motywy. Kluczem do ekosystemu HMS jest ID Huawei, czyli cyfrowy identyfikator użytkownika umożliwiający szybki i łatwy dostęp do usług na urządzeniach Huawei.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl