Fotowoltaika Orange dla MŚP

Fotowoltaika Orange dla małych i średnich firm

Fotowoltaika Orange

Na pierwszy ogień idzie Smart Energy, czyli inteligentne instalacje fotowoltaiczne z Energy Controllerem, o którym więcej tutaj.

Według danych Agencji Rynku Energii moc instalacji fotowoltaicznych w Polsce wyniosła ponad 5,6 GW. Oznacza to wzrost o ponad 210% w ciągu roku! Jeśli chodzi o zwiększenie udziału energii z fotowoltaiki w miksie energetycznym kraju jesteśmy w europejskiej czołówce. To dobra wiadomość dla nas wszystkich, bo zielony prąd oznacza mniejsze koszty środowiskowe i czystsze powietrze.

OPPO X 2021 – koncept rozwijanego smartfonu w naszych rękach

Ale fotowoltaika to nie tylko zbawienna technologia dla klimatu. To także realne oszczędności w budżetach firm, gdzie rachunki za prąd spędzają sen z oczu przedsiębiorców. Przy instalacji o wielkości 10 KWP można zaoszczędzić nawet 5 900 zł rocznie (taryfa c11). I choć koszt samej instalacji zwraca się po 6-8 latach (a fotowoltaika pracuje nawet do 30 lat),  jednorazowy wydatek może być poza zasięgiem niewielkich firm.

Dlatego Orange dla nich przygotował ofertę w systemie ratalnym albo leasingowym, bez zaliczek. Tutaj znajdziecie podstawowy opis, a tutaj można bezpośrednio skontaktować się z doradcami.

Panele fotowoltaiczne Orange Polska działają w całej Polsce. Korzysta z nich np. producent obuwia firma Ryłko, w której instalacja nie dość że produkuje prąd, to jeszcze chroni przed deszczem. Unikalny system IoT monitoruje i raportuje wszystkie parametry fotowoltaiki i podłączonych do niej obwodów oraz pełni funkcję „strażnika” mocy. Pozwala też na zdalne zarządzanie całą instalacją, zgodnie z ideą IoT.

Dokładnie tak samo zaawansowaną technologicznie propozycję przygotowano z myślą o mniejszych firmach. Aby jeszcze lepiej odpowiadać na ich potrzeby, Orange współpracuje ze sprawdzonym partnerem, firmą Zielona-Energia.com.

źródło: Orange

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl