Huawei Connect 2021 – innowacyjność to fundament cyfrowego rozwoju

Huawei Connect 2021 – innowacyjność to fundament cyfrowego rozwoju

Huawei Connect 2021
Eric Xu, rotacyjny prezes Huawei, podczas wystąpienia na Huawei Connect 2021

Podczas HUAWEI CONNECT 2021 Eric Xu, rotacyjny prezes Huawei zaprezentował najnowsze, autonomiczne rozwiązania chmurowe i sieciowe dla przedsiębiorstw. Bazujące na sztucznej inteligencji technologie są przykładem stałego zaangażowania Huawei w rozwijanie własnej innowacyjności. Jak stwierdził Eric Xu – jest to warunek dla zbudowania inteligentnego społeczeństwa przyszłości, gdzie każdy ma dostęp do cyfrowych narzędzi.

Recenzja Huawei MateView GT – nie tylko dla graczy

HUAWEI CONNECT 2021 jest flagowym wydarzeniem organizowanym przez firmę Huawei dla przedstawicieli globalnego sektora ICT. Podczas tegorocznego spotkania ponad 200 ekspertów branżowych dyskutowało nad najnowszymi trendami w cyfryzacji oraz podzieliło się najlepszymi praktykami w tym zakresie. Podczas wydarzenia Eric Xu, rotacyjny prezes Huawei podkreślał znaczenie ciągłego poszukiwania innowacji dla skutecznej i szybkiej transformacji.

Chmura, sztuczna inteligencja oraz sieci to najważniejsze dzisiaj technologie. Od nich zależy dalszy cyfrowy rozwój, ale by mogły mieć realne znaczenie musimy cały czas je rozwijać i tworzyć nową wartość. Jak dotąd siłą napędową digitalizacji były innowacje i w przyszłości, jeśli mamy nadzieję osiągnąć bardziej ambitne cele, musimy nieustannie szukać nowych rozwiązań. – mówił Eric Xu

W duchu innowacji prezes Xu zaprezentował pierwszą w branży rozproszoną chmurową usługę o nazwie UCS – dostępną na HUAWEI CLOUD. Dzięki UCS Huawei planuje zapewnić przedsiębiorstwom spójne doświadczenie podczas korzystania z aplikacji chmurowych, bez względu na ograniczenia terytorialne lub technologiczne, w przypadku korzystania przez firmę z różnych chmur. Sama technologia HUAWEI CLOUD, która została uruchomiona zaledwie cztery lata temu, wspiera pracę już ponad 2,3 miliona deweloperów, 14 tys. partnerów konsultingowych i 6 tys. partnerów technologicznych.

 Kluczem do udanej transformacji cyfrowej jest dzisiaj myślenie i działanie w chmurze. Nasze rozwiązanie HUAWEI CLOUD pozwala klientom i partnerom w pełni zanurzyć się w cyfrowym świecie i odkryć potencjał idei Everything as a Service, która zwiększa dostępność technologii, innowacyjność oraz dostęp do eksperckiej wiedzy – podkreślał podczas HUAWEI CONNECT 2021 Zhang Ping’an, prezes Huawei Consumer Cloud Service.

Podczas wydarzenia ogłosił powstanie dwóch nowych regionów HUAWEI CLOUD: w Meksyku i chińskim Ulanqab.

Test Huawei Watch 3 pro – jak wypada po miesiącu użytkowania

Rotacyjny prezes Huawei Eric Xu przedstawił ponadto innowacje w dziedzinie sieci. Wraz z postępującą cyfryzacją organizacji obserwuje się ogromny wzrost złożoności sieci. Aby temu zaradzić, Huawei wprowadza innowacyjne rozwiązania oparte na koncepcji sieci autonomicznej jazdy (ADN). Wykorzystując sztuczną inteligencję, sieć taka ułatwia ciągłe innowacje w architekturze sieci opartej na wiedzy i danych, przełamując granice ręcznego przetwarzania. Firma współpracuje już z klientami z sektora finansowego, edukacji i opieki zdrowotnej, aby budować sieci, które są autonomiczne: m.in. samonaprawiające się i samooptymalizujące.

źródło: Huawei

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl