Prywatna opieka medyczna – finansowanie

Prywatna opieka medyczna – co w sytuacji, gdy brakuje środków na leczenie?

Przyszłość medycyny / Prywatna opieka medyczna

Wydatki związane ze zdrowiem jak prywatne wizyty i zabiegi, zakup leków i sprzętu medycznego są często ponoszone przez pacjentów z ich własnej kieszeni. Refundacja zakupu specjalistycznego sprzętu i leków odbywa się przeważnie do pewnego stopnia – pacjent musi dysponować środkami finansowymi by pokryć częściowo taki wydatek.

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w sierpniu 2021 r. w porównaniu z analogicznym miesiącem ub. roku wzrosły o 5,5%, podwyżki cen nie ominęły również sektora zdrowie. Nadmierne obciążenie wydatkami na opiekę zdrowotną sprawia, że pacjenci odkładają leczenie na później.

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Test Poly Studio P21 – kompleksowe rozwiązanie do wideokonferencji

Polacy wybierają coraz częściej usługi prywatnej opieki medycznej

Według badania przeprowadzonego w marcu br. przez Centrum Badawczo-Rozwojowe BioStat prawie jedna trzecia (32,1%) Polaków częściej niż przed pandemią korzystała z prywatnej opieki zdrowotnej. 47,9% ankietowanych przyznało, że było zmuszonych do skorzystania z prywatnej opieki zdrowotnej ze względu na brak możliwości skorzystania z wizyty refundowanej przez NFZ.

Pandemia COVID-19 przyczyniła się do powstania nowych wydatków związanych ze zdrowiem. Mowa tutaj przede wszystkim o diagnostyce COVID-19. Zauważono również zwiększone zainteresowanie wizytami prywatnymi u internistów.

Kiedy warto rozważyć skorzystanie z pożyczki lub kredytu?

Kolejki charakterystyczne dla zabiegów, rehabilitacji, wizyt u specjalistów to często przeszkoda do skutecznego podjęcia leczenia na wczesnym etapie choroby. W takiej sytuacji sprawdzi się diagnostyka i leczenie w placówkach prywatnej opieki medycznej, na co środki można pozyskać korzystając z bezpiecznej pożyczki.

Wybierając pożyczkę lub kredyt nie ma potrzeby deklarowania, na jaki cel zostanie przeznaczone pozyskane finansowanie. Nie będzie w związku z tym konieczne przedstawianie dokumentacji medycznej. Współcześnie większość firm oferuje możliwość wzięcia pożyczki całkowicie online, a środki dostępne są nawet w ciągu kilku minut od decyzji o udzieleniu finansowania.

Leczenie z możliwością dokonania płatności w ratach coraz częściej oferowane jest bezpośrednio w prywatnych gabinetach medycznych. Jest to charakterystyczne dla branży medycyny estetycznej, czy klinik oferujących laserową korektę wzroku.

Rozważając podjęcie leczenia za granicą (tzw. turystyka medyczna) warto sprawdzić, czy pożyczka lub kredyt w miejscu zamieszkania nie będzie korzystniejszą opcją, niż zaciąganie zobowiązań finansowych w obcej walucie już na miejscu leczenia.

Test Nokia X20 – smartfon 5G, który został źle wyceniony

Sięgając po finansowanie należy pamiętać o bezpieczeństwie

Będąc w nagłej potrzebie dodatkowych środków na cele związane ze zdrowiem nie należy tracić rozsądku. Wybór odpowiedniego, przede wszystkim bezpiecznego finansowania w takiej sytuacji jest niezwykle istotny.

Zadbajmy by korzystać z pożyczek od zaufanych instytucji. Edukujmy w tym zakresie naszych bliskich, w szczególności seniorów by wybierali rozsądne finansowanie. Pokażmy im nowoczesne porównywarki pożyczkowe. Warto zwracać przy tym uwagę na wysokość raty, ale przede wszystkim na całkowity koszt pożyczki – komentuje Marcin Sikora, Chief Sales Officer w Grupie LOANDO (właściciel loando.pl i pozyczkaportal.pl).

Należy również oszacować, czy raty nie będą zbyt dużym obciążeniem finansowym dla domowego budżetu, który dodatkowo może być uszczuplony np. przez brak zdolności do pracy w czasie choroby. Można rozważyć opcję ubezpieczenia kredytu gotówkowego, a także wybór produktu finansowego, który umożliwia skorzystanie z wakacji kredytowych – dodaje Marcin Sikora.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl