Huawei – cyfryzacja w praktyce

Huawei – cyfryzacja w praktyce

Podczas HUAWEI CONNECT 2021 firma Huawei zademonstrowała 11 innowacyjnych rozwiązań opartych o realne scenariusze biznesowe i technologiczne dla klientów z sektorów energetycznego, usług publicznych, transportu, finansów i produkcji. Dzięki stałej współpracy z partnerami, Huawei chce sprostać wymaganiom klientów na różnych etapach cyfrowej transformacji i w pełni wykorzystać nowe możliwości, by tworzyć realną wartość dla różnych organizacji.

Cyfryzacja a przyszłość

Pełne zanurzenie się w cyfrowym świecie to proces stały, często wymagający powtarzania tych samych działań. W związku z tym, że transformacja cyfrowa stała się stałym elementem działań biznesowych, dzisiaj firmy pytają nie czy, ale jak wdrażać innowacje. Poszukują cały czas gotowych rozwiązań, przykładów dobrych praktyk oraz pomocy ze strony ekspertów.

W Huawei chcemy kontynuować prace nad rozwojem technologii cyfrowych, koncentrując się na realnych scenariuszach, modelach i potrzebach partnerów, aby w pełni pomóc firmom odnieść sukces w ich cyfryzacyjnej podróży. Integrujemy technologie ICT z realnymi procesami, a także rozwijamy nowy model doradztwa oraz wsparcia operacyjnego. Dążymy do pełnego zrozumienia potrzeb i wizji naszych klientów, a następnie przekształcamy je w rzeczywistość. Zachęcamy przy tym naszych partnerów, aby razem z nami budowali system partnerski, który rozwija się, wprowadza innowacje i wygrywa razem z Huawei – mówił podczas HUAWEI CONNECT 2021 Peng Zhongyang, członek zarządu Huawei i prezes Enterprise BG.

Aby pomóc klientom w wprowadzaniu nowoczesnych model działania Huawei wyróżnił trzy główne obszary, na których skupi się podczas wprowadzania firm w świat cyfrowy.
  1. Scenariusz digitalizacji: Huawei uważa, że kluczem do dalszej integracji ICT i procesów biznesowych jest przejście od modelu pomocniczego do pełnej integracji nowych technologii w każdym aspekcie działania firmy. Firma nieustannie gromadzi doświadczenia z pracy z różnymi scenariuszami, pogłębiając swoją wiedzę w każdym z nich, dzięki czemu jest w stanie rozwiązywać kluczowe problemy biznesowe różnych branż.
  2. Model transformacji: Huawei wprowadza nowy model doradztwa i wsparcia operacyjnego, aby pomóc klientom odnieść sukces w cyfrowej transformacji. W ciągu najbliższych pięciu lat Huawei planuje wprowadzić na rynek ponad 300 rozwiązań usługowych dostosowanych do potrzeb klientów, ustanowić ponad 200 standardów usługowych i pozyskać ponad 800 nowych partnerów. : Huawei wprowadza nowy model doradztwa i wsparcia operacyjnego, aby pomóc klientom odnieść sukces w cyfrowej transformacji. W ciągu najbliższych pięciu lat Huawei planuje wprowadzić na rynek ponad 300 rozwiązań usługowych dostosowanych do potrzeb klientów, ustanowić ponad 200 standardów usługowych i pozyskać ponad 800 nowych partnerów.
  3. ​Rozwój systemu partnerskiego: Huawei będzie kompleksowo modernizować system partnerski, aby zapewnić wspólny sukces i jego dalsze funkcjonowanie jako solidnej podstawy do rozwoju ekosystemu doradców.

Test Huawei MatePad 11 – tablet z Harmony OS do mobilnej pracy

Huawei zademonstrował również 11 rozwiązań opartych o gotowe scenariusze z różnych branż. Nowe usługi dedykowane są organizacjom z sektora usług publicznych, energetycznego, transportu, finansów i produkcji:
  • Sektor publiczny – zaprezentowane zostały trzy technologie kluczowe w procesie budowy inteligentnego smart city, a mianowicie: zunifikowany system sieciowy zarządzania miastem, wsparcie systemów zarządzania operacjami oraz rozwiązania dla cyberbezpieczeństwa oparte na modelu Zero Trust. Innowacje te pomagają władzom przekształcać procesy administracyjne, umożliwiając budowę nowego typu inteligentnego miasta, które jest bardziej komfortowe, innowacyjne, skoncentrowane na człowieku, odporne na awarie i ekologiczne.
  • Sektor energetyczny – rozwiązanie Intelligent Power Plant i Smart Gas Station ma pomóc firmom zwiększyć ich wydajność i zbudować przy tym bardziej ekologiczny, niskoemisyjny, bezpieczny i wydajny, zeroemisyjny inteligentny system energetyczny.
  • Sektor finansowy – rozwiązania Mobile Payment i Digital CORE pomogą przekształcić instytucje finansowe w bardziej zintegrowane organizacje, oferujące wielokanałowe doświadczenia. Przyczynią się do zbudowania w pełni połączonego, inteligentnego sektora, opartego na ekosystemie usług finansowych.
  • Sektor transportowy – zaktualizowane rozwiązania Smart Airport, Smart ATC i Comprehensive Transportation będą umożliwiać wygodne podróżowanie i sprawną logistykę, wspierając sukces klientów w cyfrowej transformacji.
  • Sektor produkcyjny – rozwiązanie Intelligent Automaker ma na celu poprawę wydajności i doświadczeń, ułatwiając jednocześnie wprowadzanie dalszych innowacji.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl