Vinted – co jeszcze oszuści wymyślą?

Portal sprzedażowy Vinted w ostatnim czasie zyskuje na popularności. Już nie OLX, a Vinted – co jeszcze oszuści wymyślą?

Vinted

Portal sprzedażowy Vinted w ostatnim czasie zyskuje na popularności. Coraz częściej oszuści wykorzystują platformę do wykradania pieniędzy z konta bankowego!

 Sprzedawca wystawia produkt do sprzedaży. Otrzymuje wiadomość od kupującego z prośbą o podanie adresu e-mail lub numeru telefonu, ponieważ wymaga tego platforma Vinted. Na skrzynkę pocztową przychodzi wiadomość, łudząco przypominająca e-mail od Vinted. Znajduje się tam informacja, że należy zaakceptować zamówienie, a następnie podać dane do karty płatniczej. Jeżeli podamy te dane, oszuści są w stanie okraść nas ze wszystkich oszczędności!

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Recenzja radio FM Feegar Retro – skradło moje serce

Co jeszcze oszuści wymyślą? 

Karolina z Vinted korzysta już od kilku miesięcy. Wcześniej nie spotkała się z taką formą sprzedaży, dlatego zachowała ostrożność i najpierw odezwała się do CyberRescue.

  • Chciałam sprzedać płaszcz. Zdziwiłam się, ponieważ minutę po wystawieniu już dostałam wiadomość od kupującego, że chce mój adres e-mail i numer telefonu, ponieważ Vinted rzekomo prosi kupującego o podanie tej informacji, by przesłać mi potwierdzenie zakupu e-mailem – tłumaczy kobieta.

Według specjalistów CyberRescue, oszuści będą wykorzystywali inne platformy do tego typu oszustw.

vinted

Zachowaj czujność! 

  • Sprzedaż produktu na Vinted odbywa się za pomocą aplikacji. Wystarczy kliknąć przy produkcie “kup teraz” i jesteśmy proszeni o wybranie formy płatności, a także przesyłki. Gdy zapłacimy, sprzedawca otrzyma informację na aplikacji o pozytywnym zaksięgowaniu wpłaty. Jako sprzedawca nie musisz nic potwierdzać, ani odbierać środków z zewnętrznych stron www – tłumaczy Arek Tosek z CyberRescue.

Dlatego jeżeli otrzymamy wiadomość na tej platformie z prośbą o podanie adresu e-mail czy numeru telefonu, możemy być pewni, że jest to oszustwo.

Recenzja Platinet USB 3.0 – szyfrowanego pendrive w metalowej obudowie

Zapamiętaj! Przy płatnościach online zawsze wybieraj kartę płatniczą, gdy zostaniesz oszukany, łatwiej odzyskać stracone pieniądze.

źródło: CyberRescue

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl