Sprzęt na spotkania online – jaki?

Sprzęt na spotkania online – jaki?

Wideokonferencje są nieodłącznym elementem biznesu. Spotkania online pozwalają łączyć się z osobami na całym świecie, dlatego też ważny jest wybór odpowiedniego sprzętu. Kamera internetowa oferująca wysoką jakość wideo i audio zwiększa naszą wiarygodność i podkreśla nasze podejście do pracy. Wyposażając swoje biuro czy salę konferencyjną, warto wybrać urządzenia marki Alio, które stworzone zostały do pracy w warunkach biurowych.

Test Poly Studio P21 – kompleksowe rozwiązanie do wideokonferencji

Jak wybrać odpowiedni sprzęt do sali konferencyjnej?

Kamera internetowa to funkcjonalne urządzenie, które umożliwia nam prostą komunikację z osobami na całym świecie. Urządzenia te od lat wykorzystywane są w biznesie, dlatego też były świadkami zawiązywania milionów umów, czy wymian jeszcze większej ilości wspaniałych pomysłów. Ważne jest więc to, aby urządzenie tego typu oferowało możliwie jak najlepszą jakość obrazu oraz dźwięku. O ile te parametry są niezwykle ważne, to istnieją również inne elementy, na które trzeba zwrócić uwagę. Jaki sprzęt stosować w sali konferencyjnej?

Odpowiednia jakość obrazu to podstawa

Najważniejszym parametrem, na który powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej kamery internetowej do naszego biura, jest rozdzielność. Odpowiada ona bezpośrednio za jakość rejestrowania obrazu, dlatego też warto postawić na model, który oferuje przynajmniej rozdzielczość Full HD. Dziś na rynku znajdziemy także urządzenia nagrywające obraz w 4K, a przykładem jest tutaj model Alio 4k120. Kamera ta, poza bardzo dobrą jakością wideo, rejestruje także wysokiej jakość dźwięk. To wszystko dzięki dwóm mikrofonom. Model Alio 4k120 sprawi, że komunikacja biznesowa wejdzie na wyższy poziom. Do tego parametru zaliczymy również częstotliwości odświeżania obrazu. Tutaj minimalną wartością jest 30 klatek na sekundę, i to też znajdziemy we wspomnianym modelu.

Test Creative Live! Cam Sync 1080p – do komunikacji firmowej i zdalnej nauki

Klarowny dźwięk gruntem pod tworzenie relacji

Wysokiej jakości obraz to jedno, jednak podczas rozmów musimy być słyszalni bardzo klarownie, dlatego też mikrofon odgrywa kluczową rolę w wyborze kamery internetowej. Warto wybrać kamerę internetową, która została wyposażona we wbudowany mikrofon stereo. Oferuje on zdecydowanie lepszą jakość niż mikrofony mono, co przeniesie się na nasze kontakty z klientami i współpracownikami.

Kompatybilność zaoszczędzi nam wiele kłopotów

Bardzo ważnym aspektem w wyborze kamerki internetowej jest jej sposób komunikacji z komputerem. Obecnie na rynku znajdziemy modele, które do połączenia z urządzeniem źródłowym wykorzystują technologię USB. Urządzenia tego typu są typem Plug&Play niewymagającymi instalowania dodatkowego oprogramowania.

Na rynku znajdziemy także kamery wykorzystujące port HDMI. Warto również wyróżnić kamery bezprzewodowe, które co prawda są zaawansowanym rozwiązaniem, jednak może zdarzyć się tak, że podczas ważnej rozmowy mogą one generować zakłócenia. Warto więc wybrać kamerę, która o każdej porze będzie gotowa do pracy. Wszystkie kamery oferowane przez Alio współpracują nie tylko z najpopularniejszymi systemami operacyjnymi, ale także aplikacjami do rozmów.

Test Vidlok Business Webcam 91 – sprawdza się podczas telekonferencji

Kąt widzenia jest niezwykle ważny

Decydując się na zakup kamery internetowej do komunikacji z klientami i współpracownikami, musimy zwrócić uwagę na kąt widzenia kamery. Wszystko jednak zależy od pomieszczenia, w którym będziemy korzystać z urządzenia oraz tego, jak wiele osób będzie uczestniczyło w rozmowie.

Alio FHD60
Alio FHD60

Jaka kamera do małej sali?

Jeśli pomieszczenie jest małe, to najlepszym rozwiązaniem będzie zakup kamerki internetowej oferującej optymalny kąt widzenia. Przykładem jest tutaj kamera Alio FHD60. Model ten oferuje rejestrowanie obrazu w jakości Full HD, dzięki czemu obraz będzie czysty i wyraźny, a kąt widzenia matrycy to 90 stopni. W ofercie producenta znajduje się także model, który będzie idealnym rozwiązaniem dla osób posiadających swoje biuro w domu. Kamera Alio FHD84, jak sama nazwa mówi, oferuje kąt widzenia wynoszący 84 stopnie, dzięki czemu będziemy mieć kontrolę nad tym, co widzi osoba po drugiej stronie. Jest to idealne rozwiązanie do pomieszczeń o niewielkich rozmiarach.

Alio FHD84
Alio FHD84

Jaki model sprawdzi się w salach średnich wymiarów?

Jeśli jednak sala konferencyjna jest nieco większa, to idealnym rozwiązaniem może okazać się kamera o większym kącie widzenia. Zwłaszcza jeśli w wideokonferencjach bierze udział większa ilość pracowników. W ofercie Alio znajduje się model 4k140. Jak sama nazwa wskazuje, kamera ta rejestruje obraz w rozdzielczości 4K, a częstotliwość odświeżania obrazu to 60FPS.

W tym modelu kąt widzenia wynosi 121 stopni, jednak do tego trzeba również doliczyć ruch obiektywu oraz ruch obiektywu 15° zoptymalizowany do potrzeb wideokonferencji. Łączny kąt widzenia kamery Alio 4k140 to 151 stopni! Urządzenie zostało wyposażone m.in. funkcję automatycznego śledzenia mówcy, 4 mikrofony o zasięgu 6 metrów czy głośnik z szerokim pasmem. Model ten świetnie poradzi sobie z rejestrowaniem większej ilości osób uczestniczących w rozmowie.

spotkania online
Alio 4k140

Jaka kamera poradzi sobie z dużą salą wideokonferencyjną?

W ofercie Alio znajdują się także kamery, które zostały przystosowane do pracy w salach wideokonferencyjnych dużych rozmiarów. Przykładem jest tutaj model Alio PTZ12xFHD o 12-krotnym zupie optycznym i 16-krotnym zoomie cyfrowym. Kamera nagrywa obraz w rozdzielczości FHD 1080p przy 30 klatkach na sekundę. Sama matryca wykorzystana w tym modelu oferuje 72-stopniowy kąt widzenia, jednak kamera została wyposażona w mechanizm PTZ.

Ten obraca się w zakresie 170-stopni, dlatego też świetnie sprawdzi się w dużej sali konferencyjnej. Kamera została wyposażona w port HDMI 2.0, USB 3.0 do audio i wideo oraz port USB 2.0 do podłączenia zewnętrznego dysku. Dla zapewnienia lepszej jakości połączenia internetowego wśród złącz, znajdziemy także złącze internetowe RJ45.

Alio PTZ12xFHD
Alio PTZ12xFHD

Wysoka jakość w rozsądnej cenie

To, co łączy wszystkie wymienione w tekście kamery, to przede wszystkim ich jakość wykonania, świetna specyfikacja oraz atrakcyjna cena. Z kamerami Alio możemy być pewni, że stawiamy na urządzenia wysokiej klasy, co potwierdza ich popularność. Wszystkie produkty można zakupić u oficjalnego dystrybutora marki Alio w Polsce – przedsiębiorstwa Garets sp. z o.o. za pośrednictwem sklepu internetowego dostępnego pod adresem: sklep.garets.pl.

źródło: Alio

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl