GONET.TV – walczymy o prawa polskich widzów

GONET.TV – walczymy o prawa polskich widzów

Gonet.tv

OŚWIADCZENIE GONET.TV DLA MEDIÓW:

W sprawie: GONET.TV walczy o prawa polskich widzów i chce im prezentować pełną ofertę stacji TVP3

Sytuacja dotycząca telewizji internetowych, które działają na zasadzie OTT (internetowa telewizja bez stałego połączenia), w dalszym ciągu nie jest w pełni transparentna i zrozumiała na polskim rynku. Nie są jasne ani prawa, jakie przysługują dostawcom takiej usługi, ani obowiązki, które dana usługa musi spełnić.

Stąd, GONET.TV jako jeden z głównych dostawców OTT w Europie Środkowej, postanowił rozpocząć walkę o pełne prawa swoich użytkowników. Czeski dostawca chce nie tylko oferować lepszą alternatywę dla IPTV (telewizji internetowej z dekoderem) i TV satelitarnej, lecz także wywalczyć równe prawa dla firm oferujących OTT w Polsce, jakie przysługują właśnie dostawcom wspomnianych telewizji. Jednym z punktów zapalnych jest ostatnie wyłącznie z oferty wszystkich regionalnych kanałów TVP 3 w ramach usługi GONET.TV.

Recenzja Baseus GaN 2 Pro – niezbędnik w każdym domu

Zgodnie z prawem, wszyscy dostawcy TV w Polsce są zobowiązani do emitowania kanałów TVP1, TVP2 oraz jednego z regionalnych kanałów TVP3. W przypadku lokalnego dostawcy telewizji światłowodowej, takie rozporządzenie jest jak najbardziej sensowne. Z kolei, w sytuacji kiedy telewizja jest o zasięgu ogólnopolskim, np. dostawcy TV OTT, koniecznym jest prezentowanie pełnej oferty, tj. wszystkich stacji kanałów lokalnych TVP3. Dzięki czemu każdy widz takich platform może zapoznać się z informacjami z interesującego go regionu Polski.

W tej kwestii, platforma GONET.TV zwróciła się do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z zapytaniem o możliwość emisji wszystkich kanałów regionalnych TVP3 – co jest w końcu najbardziej logicznym rozwiązaniem, zwłaszcza że widzowie serwisu mieszkają w każdym zakątku Polski. W odpowiedzi, firma TVP S.A. usunęła wszystkie kanały regionalne TVP 3 z oferty GONET.TV, pozostawiając jedynie sygnał oddziału katowickiego.

W naszej opinii, takie działania to ograniczanie prawa każdego obywatela do informacji na temat aktualności z regionu. Jest to także przejaw dyskryminacji, z którą postanowiliśmy walczyć. Wierzymy, że w naszej batalii zyskamy wsparcie z wielu stron, zarówno naszych widzów, jak i innych dostawców OTT w Polsce. Przyświeca nam wszak  uniwersalny cel – by wywalczyć prawo do informacji dla wszystkich widzów.

Recenzja radio FM Feegar Retro – skradło moje serce

Firma GONET.TV oferuje telewizję internetową również w innych krajach Europy Środkowej i w żadnym z nich nie spotkała się z tyloma utrudnieniami, a już nigdy ze strony telewizji publicznej.

Chcemy i będziemy walczyć o prawa dla naszych widzów!

Pavel Górecki

Prezes zarządu

GONET.TV

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: