Pierścień NFC EVERING dla płatności zbliżeniowych

Pierścień NFC EVERING dla płatności zbliżeniowych

Pierścień NFC EVERING

Technologia płatności zbliżeniowych jest sporym udogodnieniem dla konsumentów na całym świecie, szczególnie w obliczu trwającej pandemii. Zastosowanie zbliżeniowych technologii płatniczych w urządzeniach elektroniki noszonej, tzw. wearables, umożliwia płynniejsze wprowadzenie ich do codziennego użytkowania. Firma Thales posiada bogate doświadczenie w dostarczaniu bezpiecznych produktów płatniczych dla banków i innych instytucji finansowych, a od teraz wprowadza modę na elektronikę noszoną w Japonii.

Pierścień NFC EVERING pozwala na wykonywanie płatności zbliżeniowych w myśl zasady „Less is Smart”. Wodoodporny pierścień ceramiczny umożliwia bezproblemową obsługę płatności bezgotówkowych i bezdotykowych poprzez zbliżenie do terminala płatniczego. Pierścień nie posiada baterii, nie wymaga ładowania i zgrabnie łączy modę z technologią wygodnych transakcji zbliżeniowych.

Test Motorola edge 20 – wzbudza pozytywne wrażenie

Firma Thales będzie odpowiedzialna za dostarczenie bezpiecznych chipów wbudowanych w pierścień, systemu operacyjnego i usługi personalizacji karty dla urządzenia. EVERING będzie figurować jako wydawca karty płatniczej, co umożliwi szybkie i bezpieczne wykonywanie transakcji zbliżeniowych za pomocą pierścienia. Dane płatności na pierścieniu będą bezpośrednio powiązane z rachunkami bankowymi (prepaid) klientów. Usługi personalizacji płatności na pierścieniach zapewniają optymalne zarządzanie danymi. Wszystkie prace związane z integracją i personalizacją pierścieni będą wykonywane przez dedykowane zespoły Thales w Azji, co zacieśni współpracę z EVERING ukierunkowaną na zaspokojenie zmieniających się potrzeb użytkowników. 

– Cieszymy się z możliwości współpracy z firmą EVERING, która połączyła technologię i modę poprzez wprowadzenie na rynek pierścienia do płatności zbliżeniowych. Od wielu lat firma Thales dostarcza cyfrowe rozwiązania z zakresu tożsamości cyfrowej i cyberbezpieczeństwa w Japonii, szczególnie w obszarze komunikacji mobilnej i usług bankowych.

Dzięki podjętej współpracy zaangażowanie firmy Thales na rzecz lokalnych klientów poszło o krok dalej, ponieważ możemy wesprzeć innowacyjny start-up w tym szybko ewoluującym ekosystemie płatności. Partnerstwo obu firm umożliwia Thales udoskonalenie technologii elektroniki noszonej działalności poprzez współpracę z alternatywnymi dostawcami systemów płatności w Japonii, w tym z firmami Fintech – komentule Cyrille Dupont, dyrektor generalny i prezes Thales w Japonii

Test Mibro Lite – smart zegarek dla zdrowia

– Konsumenci w Japonii zdają sobie sprawę, że bezstykowe transakcje elektroniczne są przyszłościowym rozwiązaniem, a pandemia znacznie przyspieszyła ich upowszechnienie. Dzięki połączeniu estetyki z funkcjonalnością i, co najważniejsze, z bezpieczeństwem, EVERING może być rozwiązaniem, które popchnie Japonię w kierunku społeczeństwa bezgotówkowego.

Zdecydowaliśmy się na współpracę z firmą Thales ze względu na jej udokumentowane doświadczenie w zakresie technologii bezpieczeństwa i szyfrowania. Dzięki temu możemy zapewnić naszych klientów, że dokonywane przez nich transakcje płatnicze są bezpieczne, a pierścień spełnia międzynarodowe standardy technologii zabezpieczeń – podkreśla Takeshi Kawada, dyrektor generalny EVERING.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: