Sharp IFA Experience 2021 – szeroka gama nowych produktów audio

Sharp Consumer Electronics podczas Sharp IFA Experience 2021 prezentuje szeroką gamę nowych produktów audio.

Oprócz dwóch nowych linii radioodbiorników DAB, mikrosystemu stereo i nowego systemu głośników imprezowych, Sharp wprowadza dwie nowe kategorie: głośniki podstawkowe oraz wysokiej klasy głośniki przenośne. Nowe rozwiązania audio Sharpa bazują na wieloletnim doświadczeniu w tworzeniu produktów oferujących wysokiej jakości brzmienie i czystość dźwięku.

Test Sharp DR-I470 Pro – radio DAB/DAB+/FM z RDS i 10000 stacji na całym świecie
Dwie nowe linie radioodbiorników DAB: Tokio i Osaka
Podążając za wzrostem popytu w Europie na radioodbiorniki cyfrowe DAB zastępujące urządzenia FM, Sharp wychodzi naprzeciw z szerszą ofertą w tej kategorii. Na rynku zadebiutują dwie nowe linie radioodbiorników: Tokio i Osaka DAB. Obejmują one 4 modele przenośne (w tym wersję kieszonkową), jedno radio domowe i dwa nowe systemy hi-fi (mikro i all-in-one).

Seria Tokio wyróżnia się ciekawą stylistyką nawiązującą do klasycznych radioodbiorników i jest dostępna w kilku różnych kolorach, natomiast seria Osaka jest niezwykle elegancka i nowoczesna. Ta ostatnia wyposażona jest w technologię BestTune – łączy ona wszystkie stacje DAB i FM w jedną listę stacji, co ułatwia i przyspiesza nawigację. Algorytm wybiera tryb nadawania charakteryzujący się najwyższą jakością (DAB lub FM) analizując siłę sygnału w Twojej okolicy i jakość odbioru. Pozwala to na słuchanie ulubionych stacji radiowych w najlepszej możliwej jakości.

Modele z serii Osaka wyposażone są w kolorowy ekran, który obsługuje Slideshow – funkcję, która wyświetla zaawansowane wizualizacje okładek albumów/artystów, pogody, wiadomości, wydarzeń sportowych itp. Wszystkie modele Osaka posiadają zintegrowany akumulator litowo-jonowy, dzięki czemu są naprawdę przenośne!

Test Sharp HT-SBW800 – dostarcza wysokiej jakości wrażeń z kina domowego

Mikrosystem nagłośnieniowy XL-B615I
Dzięki nowemu mikrosystemowi XL-B615I Streaming Micro System wybór stacji radiowych nie jest niczym ograniczony. Niezależnie od miejsca na świecie, można uzyskać dostęp do ponad 30 000 stacji radiowych odbieranych za pośrednictwem sieci Wi-Fi. Wystarczy ustawić lokalizację, aby szybko uzyskać dostęp do lokalnych usług radiowych; zaletą korzystania z radia internetowego jest to, że nie występują problemy związane z sygnałem zależnym od lokalizacji – dzięki temu nawet w miejscach o ograniczonej dostępności stacji DAB można uzyskać dostęp do wszystkich stacji. System jest wyposażony w obsługę aplikacji mobilnych, dzięki czemu można szybko i łatwo znaleźć ulubione stacje radiowe.

Oprócz radia internetowego, mikrosystem ten wyposażono również w interfejs Bluetooth do bezprzewodowego przesyłania muzyki, odtwarzacz CD, wejście Aux i wejście USB. Obsługiwane są serwisy Spotify, Amazon Music i Deezer, dzięki czemu można przesyłać muzykę strumieniowo, bezpośrednio z tych serwerów.

Głośniki są wytrzymałe i wyposażone w zdejmowane silikonowe narożniki dla dodatkowej ochrony. Wyjątkowa jakość dźwięku dostarczana jest przez wysokiej jakości przetworniki głośnikowe zamknięte w precyzyjnie zaprojektowanej obudowie z drewna.

Dostępne są 3 kanały wejściowe, 2 z regulacją basów/tonów wysokich i pogłosem, wszystkie posiadają niezależną regulację wzmocnienia. Głośniki łączą się ze sobą za pomocą pojedynczego przewodu lub w trybie Duo (TWS) przez Bluetooth. Sterowanie głośnikiem jest szybkie i łatwe, w pełni funkcjonalny panel sterowania z tyłu jest łatwo dostępny na scenie, a dzięki obsłudze aplikacji inteligentnych obsługa zdalna również nie stanowi problemu.

Test Sharp PS-919 – rozświetlony głośnik do rozkręcenia każdej imprezy

Firma Sharp wprowadza technologie Devialet do swoich modeli klasy premium
Firma Sharp ma przyjemność ogłosić współpracę z renomowaną marką Devialet, produkującą urządzenia audio klasy premium. Nowy przenośny głośnik o wysokiej wydajności będzie pierwszym produktem firmy Sharp, w którym zastosowano technologie Devialet. Głośniki te zostaną wprowadzone na rynek w 2022 roku. Będą one wykorzystywać opracowany przez Devialet algorytm SAM (Speaker Active Matching), który zapewnia lepszą liniowość i lepsze odtwarzanie niskich częstotliwości. Dla użytkownika końcowego oznacza to bogatszy, bardziej szczegółowy i mocniejszy bas bez słyszalnych zniekształceń – wysokiej jakości przetworniki głośników zostały zoptymalizowane tak, aby uzyskać jak najlepszą jakość brzmienia.

Cena i dostępność:

  • Radioodbiorniki DAB z Tokio i Osaki będą dostępne w pierwszej połowie 2022 roku. Sugerowane ceny detaliczne są następujące: Tokyo Portable DR-P420 199 PLN, Tokyo Mono DR-430 299 PLN, Tokyo All-in-One XL-B720D 699 PLN, Tokyo Micro XL-B520D 599 PLN, Osaka Pocket DR-P520 349 PLN, Osaka Mono DR-P530 399PLN, Osaka Stereo DR-P540 499 PLN.
  • Strumieniowy mikrosystem XL-B615I będzie dostępny w pierwszym kwartale 2022 roku w sugerowanej cenie detalicznej 899 PLN.
  • Głośnik CP-SS30 Bookshelf Speaker pojawi się na rynku w 4 kwartale 2021 roku w rekomendowanej cenie detalicznej 549 PLN.
  • Głośnik imprezowy PS-949 będzie dostępny w 1 kwartale 2022 r. w rekomendowanej cenie detalicznej 1199 PLN.
  • Nowe wysokowydajne głośniki przenośne CP-LS100 i CP-LS200 będą dostępne w 2022 roku w rekomendowanych cenach detalicznych 1399 PLN i 1999 PLN

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: