Axis – kamery z ochroną przeciwwybuchową

Axis – kamery z ochroną przeciwwybuchową

Axis Communications, lider rynku sieciowych systemów wizyjnych, wprowadza na rynek dwa nowe modele kamer z ochroną przeciwwybuchową. Urządzenia wyposażone zostały w funkcję automatycznego uruchamiania alarmu w przypadku wykrycia ognia lub dymu. Idealnie nadają się do monitorowania miejsc zagrożonych zapłonem w obiektach infrastruktury krytycznej: szpitalach, zakładach przemysłowych czy elektrowniach. Co ważne, urządzenia są certyfikowane do użytku na całym świecie.

Test Mibro Lite – smart zegarek dla zdrowia

AXIS XPQ1785 to kamera PTZ, która zapewnia doskonałą jakość obrazu w rozdzielczości HDTV 1080p. Została wyposażona w 32-krotny zoom optyczny oraz funkcję ciągłego 360-stopniowego obrotu i pochylenia z szybkością do 200 stopni na sekundę. AXIS XFQ1798 to z kolei kamera stałopozycyjna z wydajnym, światłoczułym przetwornikiem obrazu o wielkości 4/3 cala, która oferuje znakomitą rozdzielczość 4K przy 30 kl./s.

AXIS XPQ1785
AXIS XPQ1785

Oba urządzenia wykonane zostały ze stali nierdzewnej (316L). Posiadają międzynarodowe certyfikaty bezpieczeństwa: Class I/II/III Div 1 oraz Zone 1, 21, IIC, IIIC. Zostały również dopuszczone do użytku w miejscach szczególnie niebezpiecznych – są zgodne z normami NEC, CEC, IECEx, ATEX itp.

Najważniejsze cechy:

  • Międzynarodowe certyfikaty Ex
  • Automatyczne alarmy dymowe
  • Praca w temperaturach od -60°C do +60°C
  • Wersja stałopozycyjna o rozdzielczości 4K przy 30 kl./s
  • Wersja PTZ o rozdzielczości HDTV 1080p z 32-krotnym zoomem optycznym

Nowe kamery z ochroną przeciwwybuchową świetnie sprawdzą się do monitorowania rozległych obszarów przemysłowych oraz procesów produkcyjnych nawet w najtrudniejszych warunkach. Dzięki wbudowanej funkcji automatycznych alarmów są w stanie skutecznie zapobiegać zdarzeniom, w których mógłby ucierpieć personel obiektu.

Recenzja radio FM Feegar Retro – skradło moje serce

Produkty Axis są zgodne ze standardami ISO9001 i ISO 80079-34 oraz certyfikowane do użytku na całym świecie – w odróżnieniu od niektórych urządzeń z ochroną przeciwwybuchową, które są dopuszczone do użytku wyłącznie w określonych regionach. Ponadto objęte są 5-letnią gwarancją Axis, co istotnie wyróżnia je na rynku kamer z ochroną przeciwwybuchową.

Kamery AXIS XPQ1785 oraz AXIS XFQ1798 produkowane są w ramach nowej filii Axis Ex AB. Uruchomienie własnej linii produkcyjnej jest odpowiedzą na rosnące zapotrzebowanie na kamery z ochroną przeciwwybuchową w wielu branżach. Dzięki samodzielnej produkcji urządzeń Axis może wziąć pełną odpowiedzialność zarówno za konstrukcję, jak i jakość produktów: od etapu projektowania przez dostawę i serwis aż po wsparcie techniczne.

 

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: