Polar Grit X Pro obudzi w Tobie ducha przygody

Polar obudzi w Tobie ducha przygody

Polar poszerza ofertę swoich zegarków sportowych o nowy Polar Grit X Pro oraz nowe wersje i funkcje zegarków Polar Vantage V2 i Polar Unite, oferując entuzjastom sportu jeszcze więcej narzędzi, których potrzebują, by udać się dokądkolwiek poprowadzi ich serce…

Polar Electro, światowy lider w dziedzinie technologii sportowej i fitness, właśnie rozszerzył swoją ofertę o zupełnie nowy Polar Grit X Pro i Polar Grit X Pro Titan, uaktualniony Polar Vantage V2 SHIFT Edition oraz czerwony Polar Vantage V2. To kolejne nowości po ostatnich aktualizacjach zegarka Polar Unite.

Polar Grit X Pro
Polar Grit X Pro

Jednoczesne ogłoszenie zmian w trzech różnych kategoriach produktów podkreśla zaangażowanie marki w podążaniu za zmieniającym się stosunkiem sportowców do treningów i aktywności na świeżym  powietrzu. Zmiany te pokazują, że zaczynamy wracać do tych form aktywności pomimo pandemii Covid-19.

Reklamy

Poprzez swoje produkty i serwisy marka Polar zachęca sportowców do poszukiwania nowych przygód. Niedawno opublikowane badania pokazały, że zmiana miejsc treningowych i próbowanie nowych dyscyplin przynosi wiele korzyści zdrowotnych. Obserwacje oparte na analizie zwyczajów ponad 10 tysięcy sportowców wykazały, że:

 • Użytkownicy, którzy w 2021 roku zmieniali lokalizacje treningów odnotowali liczne korzyści w porównaniu do tych, którzy trzymali się swoich stałych tras:
  • ich jakość snu była wyższa o 13%;
  • zwiększyli dzienną ilość kroków o 16%;
  • zanotowali nieco niższe tętno podczas podobnych treningów biegowych.
 • Co ciekawe liczba osób eksplorujących nowe tereny w 2021 r. spadła w stosunku do 2019 r., obecnie więcej osób ćwiczy w tych samych lokalizacjach.
 • W 2021 roku zaobserwowano, że osoby próbujące różnych dyscyplin sportowych zanotowały nieco niższe tętno spoczynkowe i wyższą maksymalną moc aerobową w porównaniu do tych, które trzymały się swoich ulubionych dyscyplin.
 • Pomimo potencjalnych korzyści nastąpił 17-procentowy spadek w udziale nowych dyscyplin sportowych pomiędzy rokiem 2021 a 2019.

“W oparciu o nasze dane zauważyliśmy, że  użytkownicy są mniej chętni do odkrywania nowych szlaków i rodzajów treningu. Wielu nie zdaje sobie sprawy, że próbowanie różnych dyscyplin może przynieść znaczące korzyści dla zdrowia. Ci, którzy odeszli od rutyny treningowej zauważyli poprawę jakości snu i nieco niższe tętno podczas treningów w porównaniu do tych, którzy zawsze trzymają się swoich stałych tras” mówi Sander Werring, prezes Polar Electro.

Test Mibro Lite – smart zegarek dla zdrowia

“Jako firma Polar czujemy się zobligowani, by pomagać sportowcom – na każdym poziomie zaawansowania – prowadzić zdrowsze życie, dostarczając im narzędzi i informacji niezbędnych do jak najpełniejszego wykorzystania każdego dnia. Nasze nowości właśnie to zapewniają – szeroką gamę produktów i funkcje, pomagające jeszcze większej ilości osób rozpalić ich chęć poszukiwania przygód” dodaje.

Każdy produkt Polar jest stworzony tak, by umożliwić sportowcom osiąganie nowych szczytów – czy to w sporcie czy na co dzień. Kluczową cechą naszych produktów jest niezawodność, co czyni je odpowiednimi nawet dla najbardziej nieustraszonych poszukiwaczy przygód. W połączeniu z pięknym nordyckim designem oznacza to, że pasują one na każdą okazję, niezależnie czy jest to przebieżka po parku czy odkrywanie nowych tras i szlaków.

Polar Grit X Pro
Polar Grit X Pro Nordic Copper / Polar Grit X Pro Black DLC / Polar Grit X Pro Arctic Gold / Polar Grit X Pro Titan

 

Polar Grit X Pro jest następnym krokiem firmy Polar zachęcającym użytkowników do odkrywania świata. Jako multisportowy zegarek klasy premium, Polar Grit X Pro posiada wytrzymałość na militarnym poziomie, ultradługi czas pracy oraz rozbudowane funkcje dotyczące treningu, regeneracji, snu i nawigacji. Pozwalają one entuzjastom sportów outdoorowych radzić sobie w niemal każdym terenie.

Funkcje:

 • STYL – wojskowy design klasy premium, z odpornym na zarysowania szafirowym szkłem i elastycznym, wytrzymałym paskiem FKM (fluoroelastomerowym).
 • WYTRZYMAŁOŚĆ – zaprojektowany by sprostać najtrudniejszym warunkom. Spełnia amerykański standard wojskowy MIL-STD-810G; wodoszczelny do 100 metrów i gotowy do pracy w zakresie temperatur od -20°C do +50°C.
 • ULTRADŁUGI CZAS PRACY NA BATERII – do 40 godzin w trybie treningowym lub nawet do 100 godzin w trybie oszczędzania baterii. Do 7 dni pracy z całodobowym pomiarem tętna.
 • OPTYCZNY POMIAR TĘTNA I PRECYZYJNY GPS – monitoruj każde uderzenie serca dzięki technologii Polar Precision Prime™ i poznaj dokładną lokalizację dzięki wbudowanemu GPS z funkcją assisted-GPS.
 • FUNKCJE NAWIGACYJNE – profile tras, nawigacja zakręt po zakręcie z Komoot, wykrywanie wzniesień i spadków terenu z funkcją Hill Splitter™ oraz nawigowanie z powrotem do początku trasy.
 • NOWE EKRANY OUTDOOROWE – zawsze aktywne, outdoorowe ekrany ze wskazaniami barometrycznymi, współrzędnymi, kompasem oraz informacjami o wschodzie i zachodzie słońca.
 • INTELIGENTNY ASYSTENT UZUPEŁNIANIA ENERGII – monitoruj zużycie energii i otrzymuj przypomnienia o uzupełnianiu węglowodanów i płynów podczas wyjątkowo długich sesji dzięki FuelWise.
 • TRAINING LOAD PRO & RECOVERY PRO – funkcje pozwalające zapobiegać przetrenowaniu, wspomagające regenerację przed kolejnym treningiem. Uwzględniają obciążenia układu krążeniowo-oddechowego i mięśni.
 • MONITOROWANIE SNU I REGENERACJI – funkcje Sleep Plus Stages™ i Nightly Recharge™ pozwalają monitorować czas i jakość snu, prezentując stan regeneracji w prostej postaci.
 • MOC BIEGOWA – automatyczny pomiar mocy z nadgarstka podczas treningów biegowych.
 • TESTY WYDOLNOŚCI – Testy Wydolności Biegowej i Kolarskiej, Test Regeneracji Nóg i Test Ortostatyczny pozwalają ocenić stan organizmu, monitorować postępy i ustalić indywidualne strefy tętna dla sportów biegowych i kolarstwa.
 • FUNKCJE SMART – sterowanie muzyką, dostęp do prognozy pogody oraz powiadomienia z telefonu.

Polar Grit X Pro

 • Kolory: Nordic Copper, Black DLC and Arctic Gold
 • Cena: 2299 zł na com/pl

Polar rozszerza rodzinę produktów Grit X o nowy model – Polar Grit X Pro Titan, by dać sportowcom jeszcze większe możliwości czerpania korzyści ze sportów outdoorowych,. Stworzony dla tych, którzy chcą korzystać z wszystkich funkcji Polar Grit X Pro, ale w lżejszej wersji (koperta waży o 12% mniej niż w Polar Grit X Pro). Polar Grit X Pro Titan przeznaczony jest do jeszcze cięższych warunków dzięki zastosowaniu ultrawytrzymałego, lotniczego tytanu. W zestawie z wodoodpornym paskiem FKM oraz paskiem ze skóry perforowanej, idealnym na co dzień.

Polar Grit X Pro Titan

Polar Vantage V2
Polar Vantage V2

Od wielu lat marka Polar pomaga sportowcom osiągać cele i poprawiać wyniki dzięki wiarygodnym danym oraz spersonalizowanym wskazówkom, opartym na reakcjach organizmu. Obecnie firma rozszerza swoją ofertę o specjalną wersję Polar Vantage V2 SHIFTTM Edition oraz nową, czerwoną odsłonę zegarka Polar Vantage V2.

 • Polar Vantage V2 SHIFTTM Edition: Multisportowy zegarek klasy premium w dwóch nowych wersjach – srebrnej i czarnej. W zestawie posiada dwa paski – elegancki skórzany oraz wygodny fluoroelastomerowy (FKM), pozwalające na szybką wymianę. Umożliwia to dopasowanie zegarka do różnych sportów i okazji.
 • Czerwony Polar Vantage V2: Nowa, żywa wersja kolorystyczna.

Polar Vantage V2 otrzyma wszystkie nowe funkcje dostępne w Polar Grit X Pro. Aktualizacja do wersji 3.0 będzie zawierała następujące funkcje:

 • FUNKCJE OUTDOOROWE – zawsze dostępne funkcje wysokościomierza i kompasu, informacje o wschodzie i zachodzie słońca, a także dane o lokalizacji.
 • FUNKCJE NAWIGACYJNE – bądź gotów na każde wzniesienie i spadek terenu korzystając z profili tras oraz nawiguj z powrotem do początku trasy.
 • TRYB NADAWANIA TĘTNA – użyj zegarka Vantage V2 jako nadajnika tętna, by poprzez Bluetooth przekazać informacje o swoim tętnie do sprzętów cardio oraz aplikacji na urządzeniach mobilnych.

Dotychczasowi użytkownicy Polar Vantage V2 będą mogli przekształcić swój zegarek w wersję SHIFTTM wykorzystując zestaw SHIFTTM. Będzie on zawierał adaptery SHIFTTM oraz wybrany, wymienny pasek o szerokości 22 mm.

Polar Vantage V2 Czerwony

 Polar Vantage V2 SHIFT  Edition

 • Kolory: Srebrny i Czarny
 • Cena: 2449 zł na com/pl

 Paski w zestawach  SHIFT

Polar Unite
Polar Unite

Popularny zegarek Polar Unite otrzymał nowe funkcje oraz kolory, aby jeszcze lepiej wspomagać aktywne osoby w drodze do ich celu. Monitorowanie snu, wskazówki treningowe i inne funkcje pozwalają odnaleźć codzienną równowagę. Sprawiają, że ten zegarek sportowy jest przeznaczony dla wszystkich, którzy poszukują odpowiednich narzędzi i motywacji do zmiany swojego stylu życia.

Polar Unite jest dostępny w wielu ciekawych kolorach, teraz także czerwonym i cyraneczkowym. Jego masa wynosi jedynie 32 gramy, dzięki czemu jest wygodny we wszystkich dyscyplinach sportu. Zapewnia swobodną personalizację poprzez szybką i łatwą zmianę  paska.

Test Hama Fit Watch 5910 – inteligentny zegarek dla fanów fitnessu

Najnowsza aktualizacja oprogramowania Polar Unite zawiera następujące funkcje:

 • PODSUMOWANIE TYGODNIA – regularnie sprawdzaj tygodniowe statystyki aby na bieżąco monitorować swoje postępy.
 • ŹRÓDŁA ENERGII – dowiedz się, z jakich źródeł energii korzysta Twój organizm podczas każdej sesji treningowej. Zużycie energii jest podzielone na węglowodany, białka i tłuszcze .
 • TRYB NADAWANIA TĘTNA – połącz swój zegarek ze sprzętem cardio lub innymi urządzeniami i aplikacjami treningowymi.

Polar Unite

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: