Hama WiFi – na jesienne i zimowe chłodne dni

Hama WiFi – na jesienne i zimowe chłodne dni – Za zimno? Utrzymaj idealną temperaturę z systemem zarządzania ogrzewaniem

Hama WiFi
Tak prezentuje się system zarządzania ogrzewaniem Hama WiFi

Do oferty marki dołączyła inteligentna stacja grzewcza z dwiema głowicami termostatycznymi. Dzięki nim można łatwo wymienić dotychczasowy regulator grzejnika i ustawić indywidualną automatykę temperatury dla każdego pomieszczenia domu, pory dnia i trybu ogrzewania. Cały zestaw obsługuje asystentów głosowych i można nim sterować aplikacją w telefonie.  

yświetlacz LED jest widoczny tylko gdy pracuje

Takie urządzenie to propozycja w sam raz na jesienne i zimowe chłodne dni. Tak samo jak dla wszystkich, którzy mają już dość ciągłej zabawy w skręcanie i odkręcanie regulatora grzejnika, w zależności od pogody oraz warunków panujących w domu. Z systemem zarządzania energetycznego Hama WiFi można zaprogramować cykle grzewcze, odpowiadające indywidualnemu przebiegowi dnia. W ten prosty sposób można oszczędzić energię i obniżyć koszty ogrzewania poprzez np. wyłączenie ogrzewania po osiągnięciu określonej temperatury docelowej. Wystarczy wymienić wcześniejszy regulator grzejnika na termostat grzejnikowy typu Smart Home.

Test Hama Power Pack USB-C, 26800 mAh, Power Delivery – zestaw, który po prostu warto było mieć przy sobie

Na system zarządzania ogrzewaniem składa się stacja grzewcza do podłączania i sterowania dwoma dołączonymi termostatami grzejnikowymi z serii produktów Smart Home. To prosta instalacja we własnej sieci WiFi, która nie wymaga huba. Cały komplet urządzeń został utrzymany w zwartej formie i białej kolorystyce, dzięki czemu bez problemu wkomponuje się w domowy wystrój wnętrza. Głowice termostatyczne można zamontować na wszystkich popularnych grzejnikach dzięki dołączonemu adapterowi (dla Danfoss RA, RAV, Caleffi, Giacomini).

Za pomocą sterowania ogrzewaniem Smart Home i programami automatycznymi można zdefiniować indywidualne scenariusze ogrzewania i w ten sposób oszczędzić. Z dowolnego miejsca możemy np. obniżyć temperaturę gdy jesteśmy w pracy lub włączyć ogrzewanie w domu z biura tuż przed wyjściem z niego. Dzięki aplikacji Hama Smart Home, kamerze WiFi i innym produktom z tej serii zyskujemy możliwość kontrolowania swojej posiadłości, ogrodu i drzwi wejściowych z dowolnego miejsca o dogodnym czasie. Cały zestaw współpracuje z Amazon Alexa czy Google Assistant (wygodne sterowanie głosowe efektami oświetlenia sufitowego LED), a także z systemami iOS i Android.

Taki zestaw startowy da się rozbudować o dowolną liczbę inteligentnych regulatorów ogrzewania. Producent przewidział również możliwość tworzenia grup za pomocą urządzeń zintegrowanych z siecią WLAN, np. w połączeniu z czujnikiem okiennym obniżenie temperatury po otwarciu okna.

Wreszcie można utrzymać jednolitą temperaturę w domu

System zarządzania ogrzewaniem dysponuje też trybem zewnętrznym, automatyczną ochroną przed zamarzaniem, funkcją ochrony zaworu przed kamieniem czy wykrywaniem otwarcia okna.  Wyświetlacz LED na głowicy, informujący o danej temperaturze, widoczny jest jedynie podczas pracy, a obsługuje się go pokrętłem.

Recenzja Hama Stacja Pogody Premium – bo warto wiedzieć, jaka będzie pogoda

W zestawie systemu zarządzania ogrzewaniem Hama znajdziemy stację grzewczą, dwie głowice termostatyczne, cztery baterie AA,  dwa komplety adapterów i zasilacz z kablem micro-USB. Cena takiego kompletu, objętego dwuletnią gwarancją, wynosi 599 zł. W dodatkową osobną głowicę zaopatrzymy się w cenie 189 zł.

Więcej na temat produktu znajdziemy na stronie https://pl.hama.com.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: