Garmin Varia RTL 515 – daj się zobaczyć na rowerze

Garmin Varia RTL 515 – daj się zobaczyć na rowerze

Garmin Varia RTL 515
Varia Radar 2020

Jazda na rowerze przez jednych traktowana jest jako sposób na przejazd z punku A do punktu B, inni traktują ją jako codzienną aktywność, a jeszcze kolejni bardzo ambitnie podchodzą do treningów i ciężko pracują na coraz lepsze wyniki. Niezależnie od tego, do której z tych grup należysz, jedna rzecz jest szczególnie ważna – bezpieczeństwo podczas jazdy.

Kask to podstawa bezpieczeństwa, nawet jeśli do pokonania mamy jedynie krótki odcinek. Nie da się ukryć, że głowę mamy tylko jedną – dlatego o kasku powinniśmy pamiętać w każdej sytuacji. Na rynku dostępnych jest także coraz więcej technologii, które pomogą czuć się pewniej, gdy dzielimy drogę z innymi uczestnikami ruchu.

Test Mibro Lite – smart zegarek dla zdrowia

Bez światła ani rusz

 Odpowiednie oświetlenie jest niezbędne, jeśli chcemy bezpiecznie przemieszczać się rowerem po zmroku. Badania dowodzą jednak, że zwiększa ono nasze bezpieczeństwo także w ciągu dnia – wyróżniając sylwetkę rowerzysty z tła, do którego przyzwyczajają oczy kierowcy oraz poprawiając widoczność rowerzysty w pogodny dzień, szczególnie podczas jazdy pod słońce. Co prawda korzystanie z lampek do roweru przed zachodem słońca nie jest obowiązkowe, ale może znacznie poprawić naszą widoczność na drodze.

Ciekawą propozycją wśród świateł dostępnych na rynku jest Varia RTL 515 firmy Garmin z czterema trybami świecenia oraz trybem do jazdy w peletonie, który nie oślepia kolegów podczas treningu. Dzięki temu możliwe jest idealne dopasowanie lampki do warunków panujących w naszym otoczeniu w taki sposób, by jechało nam się jak najbezpieczniej, ale też jak bardziej komfortowo.

Test Xiaomi 11T Pro – wyzwala kreatywność

A może radar?

Podczas jazdy rowerem czasem przydałoby się mieć oczy z tyłu głowy. Właśnie taką funkcję może spełnić radar rowerowy, który nie tylko przekaże nam informację o zbliżającym się samochodzie, ale także poinformuje o tym, jak blisko znajduje się pojazd i z jaką prędkością nadjeżdża. Radar Varia RTL 515 można w łatwy sposób sparować z kompatybilnym licznikiem rowerowym lub smartfonem, aby cały czas kontrolować, co dzieje się w pobliżu. Dodatkowo, światło tylne w urządzeniu zwiększa intensywność migania, w miarę zbliżania się pojazdu.

Test Nokia XR20 – na wszelki wypadek

Wykrywanie niebezpiecznych zdarzeń 

Uzyskanie pomocy w razie wypadku staje się łatwiejsze dzięki nowoczesnym technologiom. Najnowsze liczniki rowerowe i smartwatche Garmin z serii Edge, fenix 6 oraz Forerunner mogą wysłać automatyczną wiadomość z lokalizacją do wybranych kontaktów po wykryciu niebezpiecznego zdarzenia. Taka funkcja jest dobrym uzupełnieniem wszystkich pozostałych sposobów dbania o bezpieczeństwo, o które powinniśmy się zatroszczyć przed każdą mniejszą lub większą rowerową wyprawą czy treningiem.

 

 

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: