Z konta znikają mi pieniądze, co zrobić?!

Z konta znikają mi pieniądze, co zrobić?! – CyberRescue ostrzega!

Jak w łatwy sposób oddać oszustom 100 zł? Wystarczy potwierdzić dane osobowe oraz podać dane do karty płatniczej. Pojawiło się nowe oszustwo! Uwaga!

Test Mibro Lite – smart zegarek dla zdrowia

 Tym razem otrzymujemy wiadomość e-mail z informacją o konieczności weryfikacji danych do konkretnego dnia, aby otrzymać przesyłkę. Klikając w umieszczony przycisk z wiadomości “potwierdź”, zostajemy przeniesieni do strony, gdzie musimy podać swoje dane osobowe, kontaktowe oraz dane do karty płatniczej. W ten sposób aktywujemy płatną subskrypcję w wysokości 24.50 EUR co 2 tygodnie.

Oni znali moje imię i nazwisko!

subskrypcja - z konta znikają mi pieniądze

E-maila otrzymała również Kasia. Przestraszyła się, ponieważ w wiadomości znajdowało się jej imię i nazwisko.

  • W ostatnich dniach nic nie zamawiałam, dlatego zapaliła mi się czerwona lampka. Wysłałam wiadomość do CyberRescue i dowiedziałam się o płatnej subskrypcji – tłumaczy kobieta

Z konta znikają mi pieniądze, co zrobić?! 

  • Jeśli myślisz o zastrzeżeniu karty w banku, to dobry trop ale przedtem koniecznie ustaw limity na transakcje internetowe na 0 zł. Dzięki temu z rachunku nie będą pobierane środki po zastrzeżeniu karty – mówi Karolina Wrońska z CyberRescie.

Jeśli z Twojego konta zostały skradzione środki, nieuniknionym będzie kontakt z podmiotem, który je pobrał w celu anulowania opłat cyklicznych.

Recenzja radio FM Feegar Retro – skradło moje serce

Zapamiętaj! Jeżeli otrzymujesz podejrzane wiadomości, w których nieznany nadawca prosi o podanie danych osobowych czy karty płatniczej, jest to prawdopodobnie oszustwo. Zawsze takie wiadomości oznaczaj jako SPAM.

źródło: CyberRescue

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: