EWG z prywatną siecią 5G od Vodafone i Huawei

EWG z prywatną siecią 5G od Vodafone i Huawei

East-West Gate (EWG)

Węgry otwierają nowy, innowacyjny rozdział w rozwoju technologicznym europejskiej logistyki kolejowej. Intermodalny terminal East-West Gate (EWG) będzie pierwszym w Europie obiektem tego typu, którego działanie będzie oparte na własnej sieci 5G. Prywatna sieć 5G zostanie wdrożona przez Vodafone Hungary i Huawei, a cały obiekt ma zostać oddany do użytku w I kw. 2022 r.

Test Huawei MatePad 11 – tablet z Harmony OS do mobilnej pracy

Terminal kolejowy East-West Gate w węgierskim Fényeslitke ma być największym i najnowocześniejszym lądowym obiektem tego typu w Europie. Będzie wykorzystywał własną sieć 5G do komunikacji wewnętrznej i obsługi urządzeń. Sieć najnowszej generacji umożliwi także zdalne sterowanie w pełni samojezdnymi gigantycznymi dźwigami, które będą w stanie wykonywać bardzo precyzyjne operacje załadunkowe, podnosząc wydajność całego terminalu.
W obecności dr. Pétera Sztáraya, sekretarza stanu ds. polityki bezpieczeństwa i dr. Károly Balázs Solymára, zastępcy sekretarza stanu ds. cyfryzacji, East-West Intermodal Logistics Service Provider Ltd., Vodafone Hungary i Huawei Technologies Hungary podpisały umowę w sprawie wdrożenia przemysłowej sieci rdzeniowej 5G w terminalu intermodalnym budowanym w Fényeslitké. Huawei dostarczy fizyczny sprzęt niezbędny do realizacji projektu, a Vodafone Hungary zapewni platformę cyrfrową i wsparcie sieciowe. Projekt jest kamieniem milowym nie tylko w rozwoju 5G na Węgrzech, ale także w cyfryzacji kolejowego transportu towarowego, dzięki czemu East-West Gate ma stać się kolejowym centrum logistycznym nowej generacji.

Zastosowanie technologii 5G zmaksymalizuje wydajność operacyjną terminalu, a także umożliwi uruchomienie programów badawczo-rozwojowych oraz demonstrację przemysłowego zastosowania tej technologii, która właśnie zaczyna się rozwijać na całym świecie – odkreślił János Tálosi, prezes East-West Intermodal Logistics Ltd.

Przedstawiciele węgierskich władz obecni na podpisaniu umowy podkreślali, że sieci 5G przyczyniają się do rozwoju węgierskich firm, tworzenia nowych miejsc pracy, a wreszcie będą stymulować eksport i sprawią, że Węgry będą atrakcyjnym miejscem dla firm zlecających produkcję za granicą.
Test Huawei MateView – monitory klasy premium do biura

Rząd węgierski zwraca szczególną uwagę na rozwój rozwiązań przemysłowych opartych na technologii 5G, a realizowana obecnie inwestycja logistyczna jest krokiem milowym w tym zakresie. Mamy nadzieję, że w najbliższej przyszłości na Węgrzech zostanie wdrożonych więcej innowacyjnych rozwiązań wykorzystujących najbardziej zaawansowane technologie cyfrowe, co jeszcze bardziej zwiększy konkurencyjność Węgier. Dlatego nasz rząd jest partnerem dla wszystkich firm rozwijających, świadczących lub stosujących zaawansowane technologicznie usługi, które przyczyniają się do wzmocnienia węgierskiej gospodarki

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: