Natec Alfama – nowa seria lamp LED dla twórców

Natec Alfama – nowa seria lamp LED dla twórców

 

Lampy Natec Alfama to ukłon w stronę vloggerów, streamerów, fotografów i wielu innych osób, które potrzebują dobrego oświetlenia. Producent chwali się światłem, które nie zmienia kolorów otoczenia, a także ich funkcjonalnością i uniwersalnością.

Natec Alfama LED to kompaktowa lampa LED ze standardowym gwintem ¼”. Posiada ona 49 diod, które emitują białe światło o temperaturze barwowej 6000K. Jego natężenie można regulować za pomocą pokrętła, a maksymalny strumień świetlny ma wynosić 800 lumenów. Współczynnik oddawania barw CRI ma tu przekraczać 90 Ra. Można więc liczyć na światło, które oddaje naturalny wygląd otoczenia.

Test Sony Xperia 5 III – mnóstwo twórczych możliwości

Lampa Natec Alfama LED posiada uniwersalne mocowania ISO, które pozwalają rozbudować ją o inne akcesoria. Całość waży niecałe 115 gramów i jest zasilana dwoma bateriami typu AA. W modelu Alfama LED Color zastosowano natomiast akumulator litowy, który ma wystarczać na ponad godzinę pracy. Lampa jest jednocześnie o 35 gramów lżejsza, a w zestawie są cztery kolorowe nakładki do zmiany koloru światła. Domyślnie zaś ma ono barwę białą o temperaturze 6500K.

Osobom wykorzystującym kreatywnie swoje smartfony producent proponuje lampy Natec Alfama Ring Light i RGB Ring Light. Każda z nich ma wbudowany tripod z gumowanymi nóżkami i elastyczny uchwyt na telefon. Głowica kulkowa umożliwia ustawienie pierścienia pod pożądanym kątem. W wersji Ring Light okrąg ma wbudowane 120 diod LED i oferuje trzy temperatury barwowe (od 3000 do 5500K) oraz dziesięć poziomów natężenia światła.

Test Nokia XR20 – na wszelki wypadek

Z kolei model Alfama RGB Ring Light ma 168 diod LED, z których 120 emituje światło białe, a kolejne 48 to diody RGB. Dzięki nim lampa ma zaoferować ciekawe efekty, a użytkownicy mogą wybierać spośród 26 trybów podświetlenia. Sterowanie nimi odbywa się przy pomocy dołączonego pilota. Obie prezentowane lampy pierścieniowe mają w komplecie jeszcze jeden, dodatkowy pilot BT, który pozwala na wykonywanie zdjęć z odległości 10 metrów.

Lampy Natec Alfama są już dostępne w wybranych sklepach. Ich ceny są następujące:

  • Natec Alfama LED – 79,9 zł
  • Natec Alfama LED Color – 99,9 zł
  • Natec Alfama Ring Light – 74,9 zł
  • Natec Alfama RGB Ring Light – 119,9 zł

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: